Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Odoh se ja malo defragmentirati,nasto gap u glavi.

slazem se, na INGI je bilo jako napeto.
posebno kad je pala na 47-48kn.

trenutna formacija je:

1. Bearish Harami,
2. SLow Stoch se prekrizio za sell.
3. nalazimo se izmedu 23,6% i 38,2 % fiboja.
4. situcaija se naglo okrenula – evidentno je da su se veliki poceli iskrcavati i cijela stvar je propala.

ocekujem kretanje od 46-51kn u narednom periodu.

[/quote]
moze slika tog HARAMI-a?

[/quote]

nije harami nego je bearish engulfing.
krivo sam napisao.

u kombinaciji sa overbought podrucjem u ovom slucaju slow stoch u overbought i krizanjem kao sell signalom daje snazu indikaciju promjene trenda.

***obrisano***

ovaj GAP na INGR je popunjen prije nego što sam očekivao. s druge strane sviđa mi se što je na najvećem prometu od početka ovog rasta napravljen konzenzus o tome da to ne ide ispod 50. neki su dobit kapitalizirali i vjerojatno je do kraja tjedna kretanje oko ovih razina. a sljedeći tjedan samo UP, ovo je bila usputna stanica i zapravo vrlo očekivani razvoj događaja.





Odoh se ja malo defragmentirati,nasto gap u glavi.

slazem se, na INGI je bilo jako napeto.
posebno kad je pala na 47-48kn.

trenutna formacija je:

1. Bearish Harami,
2. SLow Stoch se prekrizio za sell.
3. nalazimo se izmedu 23,6% i 38,2 % fiboja.
4. situcaija se naglo okrenula – evidentno je da su se veliki poceli iskrcavati i cijela stvar je propala.

ocekujem kretanje od 46-51kn u narednom periodu.

[/quote]
moze slika tog HARAMI-a?

[/quote]

nije harami nego je bearish engulfing.
krivo sam napisao.

u kombinaciji sa overbought podrucjem u ovom slucaju slow stoch u overbought i krizanjem kao sell signalom daje snazu indikaciju promjene trenda.

***obrisano***
[/quote]
Vidite sad kolega TIGRUS
kad Vas se nekontrolira i ispravlja svakakve stvari se pisu po forumu i temi..
netko ko slabije zna…dobit ce krivu informaciju!!!

Jutros uvjeravali da neki koji neznaju tako dobro kao vi TA prodaju na 53-54 INGRU bez razloga ….
Po salici UP target je 75 kn…po Vama ( a vi ste prodali kako pise na temi "STO SMO DANAS TRZILI" zbog DARK CLOUD COVER-a , koji je postao bearish engulfing!)

Ako ste znalac, mogli ste pretpostaviti da ce, ako vec treba padat , INGRA popuniti GAP i da ce nastat bearish engulfing!

malo kasnije ispravljate SOTOMAIC-ku da se " overbought " gleda tek kad slow udje 2 puta u prekupljeno podrucje…
danas ujutro kad ste pisali o INGRI kao dobroj kupnji isti taj SLOW STOHASTIC je bio 2 put pregrijan
Valjda ni to niste vidjeli!?

Nadam se da sam Vama i vasoj sviti sto mi dijeli jedinice dokazao svoje znanje u svjecama
POZDRAV i ugodan dan zelim
CACCONE

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.






Odoh se ja malo defragmentirati,nasto gap u glavi.

slazem se, na INGI je bilo jako napeto.
posebno kad je pala na 47-48kn.

trenutna formacija je:

1. Bearish Harami,
2. SLow Stoch se prekrizio za sell.
3. nalazimo se izmedu 23,6% i 38,2 % fiboja.
4. situcaija se naglo okrenula – evidentno je da su se veliki poceli iskrcavati i cijela stvar je propala.

ocekujem kretanje od 46-51kn u narednom periodu.

[/quote]
moze slika tog HARAMI-a?

[/quote]

nije harami nego je bearish engulfing.
krivo sam napisao.

u kombinaciji sa overbought podrucjem u ovom slucaju slow stoch u overbought i krizanjem kao sell signalom daje snazu indikaciju promjene trenda.

***obrisano***
[/quote]
Vidite sad kolega TIGRUS
kad Vas se nekontrolira i ispravlja svakakve stvari se pisu po forumu i temi..
netko ko slabije zna…dobit ce krivu informaciju!!!

Jutros uvjeravali da neki koji neznaju tako dobro kao vi TA prodaju na 53-54 INGRU bez razloga ….
Po salici UP target je 75 kn…po Vama ( a vi ste prodali kako pise na temi "STO SMO DANAS TRZILI" zbog DARK CLOUD COVER-a , koji je postao bearish engulfing!)

Ako ste znalac, mogli ste pretpostaviti da ce, ako vec treba padat , INGRA popuniti GAP i da ce nastat bearish engulfing!

malo kasnije ispravljate SOTOMAIC-ku da se " overbought " gleda tek kad slow udje 2 puta u prekupljeno podrucje…
danas ujutro kad ste pisali o INGRI kao dobroj kupnji isti taj SLOW STOHASTIC je bio 2 put pregrijan
Valjda ni to niste vidjeli!?

Nadam se da sam Vama i vasoj sviti sto mi dijeli jedinice dokazao svoje znanje u svjecama
POZDRAV i ugodan dan zelim
CACCONE
[/quote]

svasta…

target od 75 kn i dalje stoji.
taj target nije kompromitiran ovom zastojem.
cup i hadle se ce ostvariti.
jednostavno, nema se sto drugo dogoditi.

lijepo sam napisao koje su fibbo linije (46kn, 51kn, 56kn, 60kn..)
pa ne mogu ja voditi ljudima na forumu trejdanje.
ja samo napisem sto u odredenom trenutku vidim na grafu.

naravno da se Dark Cloud Cover s vremenom pretvorio u Engulfing sa probojem 38,2%.

ja sam drzao dionicu i prodao ju tek nakon sto je postalo jasno da fibbo potpora na 51kn nece izdrzati.
prosjecni izlaz je 52,70kn.

TA se temelji na vjerojatnosti nekog dogadaja.

postoji vjerojatnost da ce se ingra u narednim danima kretati od 46 do 51kn.
target ulaza je 48kn.

sto hoces vise?


Jel to znači pad ili rast ako je gap popunjen?

Da je nekim čudnim čudom ingra nastavila rasti morala bi odraditi ovaj GAP.Stoga bolje bez prevelikh šokova odraditi hlađenje,usput oscilatori su se malo ohladili (doduše još uvijek su visoko) ali očekujem lagano hlađenje ili sideways, u principu negdje sam na tragu tigrusa i Kajana do kraja tjedna ne očekivam rast ingre.

PRODAJA
Koka: Josip Galinec prodao cjelokupan udjel i zaradio 7,15 milijuna kuna
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Koka je objavila da je tvrtka Josipa Galineca Negotiator prodala sve dionice te mesne industrije koje je imala u vlasništvu.

Kako se navodi u obavijesti koju je Koka dostavila Zagrebačkoj burzi, Negotiator transakcijom zaključenom na Zagrebačkoj burzi 28. travnja stekao 79.547 dionica Koke koje je otpustio Hrvatski fond za privatizaciju. Negotiator je dionice Koke (ZSE:KOKA-R-A) kupio na HFP-ovoj dražbi za Prava, i to po 50 kuna po dionici, što znači da ih je platio 3.977.350 kuna.

Te dionice, koje čine 8,81 posto temeljnog kapitala Koke, Negotiator je prodao niti mjesec dana kasnije – 15. svibnja, po 140 kuna, što znači da je Negotiator dionice prodao za 11.136.580 kuna, a čista zarada iznosi 7.159.230 kuna.
[/u]
[/u]NO COMENT

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Gorane, najvaznije je bit sta blize HFPu.
Nemos promasit [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Lako je za svijeće i formacije i prekupljenosti na ingri,za svaki pad ima se utemeljenja u indikatorima kao i za eventualni rast.Da se ameri zalete do 11….,bila bi ingra na 75 ko od šale,a argument za taj rast bila bi bikovska divergencija na satnom grafu.Dok bi za za eventualni daljnji pad to bila prekupljenost na dnevnom grafu.I opet bi bilo ono u stilu, jel sam ti rekao.A glede glavnog indikatora tj.jenkija,potrebno je za primjetiti da nema nekih posebnih zapreka za daljnji rast amera.S tim da je situacija takva da se nalaze na stanovitom skliskom terenu,moguće negativne divergencije vise im za vratom.Ali bitno je ponoviti da u jakom trendu,indikatori u prekupljenom području mogu biti još prekupljeniji i obratno.To znači da rezimiramo, moguć je daljnji rast ali bogami i pad.Stoga bi pametan investitor (ako takvih ima),ostao postrance dok se situacija ne razrješi,ili barem prilagodio svoj portfelj situaciji.A to bi doprinijelo i relativnom miru na forumu,jer bi takav portfelj uživao blagodati eventualnog rasta kao i pada.
p.s.Udavi ja,sorry!

Jučer je bilo sasvim razumno prilagoditi portfelje [cool] na nekim dionicama.
P.S Lulu samo ti davi [thumbsup]

LEDO.Rastući trokut.Cijena prešla SMA 252. U slučaju proboja trokuta prema gore target 8500.
Pozdrav


Gap na INGR popunjen

Da popunjen i to očekivano. Postavio se točno na donjoj granici GAPA, poklopilo me i sada već u lijepom plusu. Evo i graf poponjavanja. Ipak se ovo ne može vidjeti svaki dan [smiley]


Jel to znači pad ili rast ako je gap popunjen?

GAP-ovi se skoro uvijek popunjavaju, neznam točno u kojem postotku, ali mislim da sam negdje pročitao u 99% slučajeva i onda se nakon popunjavanja u većini slučajeva nastavlja prije započeti trend. Tako da bi popunjavanjem ovog GAP-a INGRI trebao biti otvoren put za daljnji rast.

A odbijanac odnosno porast cijene nakon popunjavanja GAP-a na INGRI je već i počeo porastom cijene iz 47,03KN na 50KN.



Gap na INGR popunjen

Da popunjen i to očekivano. Postavio se točno na donjoj granici GAPA, poklopilo me i sada već u lijepom plusu. Evo i graf poponjavanja. Ipak se ovo ne može vidjeti svaki dan [smiley]
[/quote]
Ma sve je to super,samo što je tijelo crne svijeće potpuno prekrilo tijelo bijele svijeće.
Formira se "Bearish engulfing"




Gap na INGR popunjen

Da popunjen i to očekivano. Postavio se točno na donjoj granici GAPA, poklopilo me i sada već u lijepom plusu. Evo i graf poponjavanja. Ipak se ovo ne može vidjeti svaki dan [smiley]
[/quote]
Ma sve je to super,samo što je tijelo crne svijeće potpuno prekrilo tijelo bijele svijeće.
Formira se "Bearish engulfing"
[/quote]
postoji nešto što se zove Upside Tasuki Gap. A ova duga donja sjena ide u prilog realizaciji tog patterna.

New Report

Close