Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tigrus
A taj target od 2450. Pa to je više od 30% rasta. Za kad bi vrijedio taj target?


Ako ne ranije, do 2015 [lol]

Uhljebe na ulicu!!!!!

DEJA VU…

ovaj razvoj na SPX-u sa skraćenim C valom je već viđen i prije (vidi sliku)… implikacije su da je ova ABC korekcija možda već jučer završila…

tehnički preduvjeti su ostvareni već sada za potencijalni nastavak trenda… indikatori sentimenta (npr bullish percent index i prechterov DSI) su se resetirali i time omogućili daljnji rast… tjedni RSI je u oversoldu… U ponedjeljak smo imali nakon dna u ožujku prvi pravi dan panike u američana… VIX je skočio 15%!!! Također izgleda da VIX radi trokutastu korekciju da će nastavit padati (dakle, nastalja se bull)… Breadth indikatori pokazuju da se inercija padanja skoro iscrpila… jučer je TRIN dobar dio dana bio ispod 0,7 što je jako dobar znak, znači da je većina volumena upucana u dionice koje su bile u plusu… TRIN je dobar leading kratkoročni indikator…

na burzi nikad ne znaš sa sigurnošću što će se dogoditi, ali ovi pokazatelji meni izgledaju prilično dobro. jednostavno mi ne izgleda da je kod američana započeo P3.

Može li komentar tehničara na daily graf ATPL i razinu 945?
Hvala

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


DEJA VU…

ovaj razvoj na SPX-u sa skraćenim C valom je već viđen i prije (vidi sliku)… implikacije su da je ova ABC korekcija možda već jučer završila…

tehnički preduvjeti su ostvareni već sada za potencijalni nastavak trenda… indikatori sentimenta (npr bullish percent index i prechterov DSI) su se resetirali i time omogućili daljnji rast… tjedni RSI je u oversoldu… U ponedjeljak smo imali nakon dna u ožujku prvi pravi dan panike u američana… VIX je skočio 15%!!! Također izgleda da VIX radi trokutastu korekciju da će nastavit padati (dakle, nastalja se bull)… Breadth indikatori pokazuju da se inercija padanja skoro iscrpila… jučer je TRIN dobar dio dana bio ispod 0,7 što je jako dobar znak, znači da je većina volumena upucana u dionice koje su bile u plusu… TRIN je dobar leading kratkoročni indikator…

na burzi nikad ne znaš sa sigurnošću što će se dogoditi, ali ovi pokazatelji meni izgledaju prilično dobro. jednostavno mi ne izgleda da je kod američana započeo P3.

ak ti vjeruješ stvarno u p3, ajmo odmah sad u šortanje…taj p3 ide na 300 bodova,pa ce p4 na 550 i p5 na 200…a onda je gotovo A—-pa ce B na jedno 990 tamo negdje 2018. god i onda C na 70 bodova neke 2029…
Mislim da nebu išlo, jer evo u NASI se spekulira o osvajanju marsa do 2030..pa nemre se istovremeno ić u takve visine i dubine, jedni će na mars a sp500 na 70 bodova

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




Tigrus
A taj target od 2450. Pa to je više od 30% rasta. Za kad bi vrijedio taj target?


Ako ne ranije, do 2015 [lol]
[/quote]

Potvrđen CROBEX Head and Sholder, probijanjem 1880 bodova.
Trenutno smo na 1857 bodova, da podsjetim.

[/quote]

više vladu vjerujem a on veli 1850…
[smiley]

iako ne vjerujem nikome! [lol]


Tigrus
A taj target od 2450. Pa to je više od 30% rasta. Za kad bi vrijedio taj target?

ako se sada napokon zavrsi ovo padanje onda moze i u ovom rastu sto slijedi.

jos uvijek nije sve izgubljeno unatoc proboju 1880….

stara grčka: ne vjeruj tehničarima ni kad darove nose [lol]
bez zamjerke dečki/cure dobri ste a u ovim sušnim vremenima nelikvidnosti jedino nam šala na stranu ostaje




Tigrus
A taj target od 2450. Pa to je više od 30% rasta. Za kad bi vrijedio taj target?


Ako ne ranije, do 2015 [lol]
[/quote]

Potvrđen CROBEX Head and Sholder, probijanjem 1880 bodova.
Trenutno smo na 1857 bodova, da podsjetim.

[/quote]

da i ja onda podsjetim na otpore (crveni krug na grafu)
(pod vlastitim nickom:))




Tigrus
A taj target od 2450. Pa to je više od 30% rasta. Za kad bi vrijedio taj target?


Ako ne ranije, do 2015 [lol]
[/quote]

Potvrđen CROBEX Head and Sholder, probijanjem 1880 bodova.
Trenutno smo na 1857 bodova, da podsjetim.

[/quote]

Sta ste toliko navalili sa tim samponom. Realizacija takvih obrazaca u postocima i nije bas neka. Ako je korekcija rasta gotova past cemo mi mnogo dublje od targeta tog vaseg sampona.

ako se ne realizira znači da je bull……

jer koliko vidim 1 od 21 se realizira!

a i rast je bio u 5 koraka, pad u 3, sve to aludira na bull…

no strpimo se, svi su navikli na bear pa im nikad dosta valjda!? [smiley]


ako se ne realizira znači da je bull……

jer koliko vidim 1 od 21 se realizira!

a i rast je bio u 5 koraka, pad u 3, sve to aludira na bull…

no strpimo se, svi su navikli na bear pa im nikad dosta valjda!? [smiley]


Slažem se sa wunderom. Imam osjećaj da je puno ljudi u kešu pa su subjektivni . Ja vjerujem da SS neće iznevjeriti ovaj puta kao što nije ni zadnjih mjesec dana. No , strpimo se …


Može li komentar tehničara na daily graf ATPL i razinu 945?
Hvala

Nisam tehničar , ali ne vjerujem u 945.

Evo da bacim koju crtkariju.
Situacija je po meni vrlo nestabilna, u sljedeća 2 burzovna dana (petak i ponedjeljak) trebali bi definitivno znati u kojem smjeru idemo. Em imamo potporu/otpor od početka godine, em imamo potporu iz 3. mjeseca, em imamo suženje klina starog mjesec dana a tu je još i fibo razina.
Uz to jako smanjenje prometa. Sve to se križa u približno jednoj točki. Izgleda da nitko pojma nema kamo idemo i svi su vrlo oprezni i sa strane kupnje i prodaje.
Rsi vrluda oko 50 sa nejasnim smjerom. macd pokazuje sell, stochastic pokazuje oversold i buy.
Nekakve jasne divergencije se nisu formirale od 3 mjeseca.
Za mene krajnje nejasno što na kraju trgovina i pokazuje.

zašto ako ti ne znaš di idemo to generaliziraš!? [rolleyes]

Ovako ili onako… prometi su mali, a može se dogoditi da se održi srednjoročni up trend.. vidjeti ćemo, iako su ovi dani kada su svi po GO nepouzdani… no, bilo kako bilo, kratki trend je još uvijek down i sada smo na križanju kratkog i srednjeg. Gledano sve druge indikatore… nije baš da ulijeva povjerenje, a k tome i BB je počeo zijevati kao da se pretvara u slona, a ne bika ili medveda.
Također.. lagano se približavamo donjem bolingeru po kojem bi mogli malo slajdati prije nego se vratimo u sredinu a pali smo i ispod SMA 200 …..

New Report

Close