Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U pravu si zxinfo ovaj h&s će izgleda uletjeti. Nije problem reći up ili down ali wundi još nije naviko na down pa mu treba još škola. Kako kaže kolega prije: "samo, da nije ravno".

nemam problem s prodajom dionica s plusom 50+% ako ste u pravu, a nikad niko na ovom forumu nije u pravu koliko pratim već koju godinu![lol]


nemam problem s prodajom dionica s plusom 50+% ako ste u pravu, a nikad niko na ovom forumu nije u pravu koliko pratim već koju godinu![lol]

Mentalno stanje počiva na pet fundamentalnih istina koje su:
1. Na tržištu je sve moguće
2. Ne trebate znati u kojem će se smjeru kretati tržište kako bi ste zaradili novac
3. Postoji slučajna distribucija između uspjeha i neuspjeha za svaku od varijabli koje definiraju
određeni tehnički obrazac (priprema tehničkih pokazatelja prilikom izvršavanja trejda)
4. Tehnički obrazac je ništa drugo nego indikacija veće vjerojatnosti jednog događaja u odnosu na
drugi događaj
5. Svaki moment na burzi je jedinstven

Drugim riječima, uzimajući u obzir teoriju TA, postoji mogućnost kreiranja H-S i doseg do tehničkog cilja koji je na cca 1550, ali jednako tako postoji mogućnost da se zbog globalnih i regionalnih ili inih zbivanja i psihologije odbijanac dogodi na već razini od 1770 (Fibo)… itd….

Prema tome, ovdje ljudi ne iznose vidovitosti pogledane u kristalnoj kugli već svoja promišljanja i razmišljanja temeljena na analizi koja mogu ići ovako ili onako. Jedino što je činjenica da se neki od njih ne znaju izraziti kako treba pa deklarativno izjavljuji svoje stavove (što je po meni krivo). Uvijek postoji neki trend i očekivanja ali treba navesti i "što ako" …

evo iz Murphy-ja koji svi imamo (116):
"Općenito, drugi vrh (glava) trebao bi se pojaviti uz manji obujam trgovine od lijevog ramena……Najvažniji signal koji daje obujam trgovine odvija se za vrijeme trećeg vrha (desnog ramena).Obujam trgovine bi trebao biti osjetno veći od prethodna dva vrha…."itd.

drugim riječima : ako izgleda kao HS, ne mora biti HS,
tj. u ovom slučaju nije (usporedite sliku sa volumenom i sve je naopako)


evo iz Murphy-ja koji svi imamo (116):
"Općenito, drugi vrh (glava) trebao bi se pojaviti uz manji obujam trgovine od lijevog ramena……Najvažniji signal koji daje obujam trgovine odvija se za vrijeme trećeg vrha (desnog ramena).Obujam trgovine bi trebao biti osjetno veći od prethodna dva vrha…."itd.

drugim riječima : ako izgleda kao HS, ne mora biti HS,
tj. u ovom slučaju nije (usporedite sliku sa volumenom i sve je naopako)


i naše je tržište naopako 🙂




@GAVRAN666
-hvala za mišljenje

meni to izgleda ovako, složio bih se time da je UP gotov na duži period, ovdje vidm dovergenciju i na MACD i na RSI, a k tome proboj prema dolje.

Dobar graf – čestitike – istovremeno ispravka prijašnjog targeta – target kratkoročnog vala = 889.
[/quote]

Prognoza sa str. 2404 (18.6) danas se ostvarila. Sada bi mogli ameri krenut u lagan rast. Naravno samo koji dan, a ako se ostvari prognoza koleginice lulu sa padajućim klinom mogući su i viši targeti.


evo iz Murphy-ja koji svi imamo (116):
"Općenito, drugi vrh (glava) trebao bi se pojaviti uz manji obujam trgovine od lijevog ramena……Najvažniji signal koji daje obujam trgovine odvija se za vrijeme trećeg vrha (desnog ramena).Obujam trgovine bi trebao biti osjetno veći od prethodna dva vrha…."itd.

drugim riječima : ako izgleda kao HS, ne mora biti HS,
tj. u ovom slučaju nije (usporedite sliku sa volumenom i sve je naopako)

točno!


drugim riječima : ako izgleda kao HS, ne mora biti HS,
tj. u ovom slučaju nije (usporedite sliku sa volumenom i sve je naopako)

Slažem se da ovo nacrtano nije h&s, općenito baš ne priznajem ovakve nakošene. I većina indikatora sugerira oversold. Plus zanimljivo da se ovih dana motamo oko fibbo 38,2%, kako smo ga probili maksimalni pad koji očekujem je do 1774 (fibbo 50%). Dugoročnije mislim da će ipak biti h&s te da je ovaj zadnji rast zapravo lijevo rame. Neka ostane zapisano pa ćemo vidjeti…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


evo iz Murphy-ja koji svi imamo (116):
"Općenito, drugi vrh (glava) trebao bi se pojaviti uz manji obujam trgovine od lijevog ramena……Najvažniji signal koji daje obujam trgovine odvija se za vrijeme trećeg vrha (desnog ramena).Obujam trgovine bi trebao biti osjetno veći od prethodna dva vrha…."itd.

drugim riječima : ako izgleda kao HS, ne mora biti HS,
tj. u ovom slučaju nije (usporedite sliku sa volumenom i sve je naopako)


Pa vi svi pricate ono sto vam odgovara….. joj, majko mila….
Necu raspravljati sa vama. Na istoj strani sljedeci ulomak pise…… >kao sto smo vec prije spomenuli , obujam trgovine je manje vazan pokazatelj nakon pojave tri cijenovna vrha<
Te strana 113 gdje pise…..>trziste se ponovno vraca do tocke E( vrh desnoga ramena) ovaj put uz manji obujam trgovine te nije sposobno dosegnuti prethodni vrh u tocki C( vrh glave).

Ono sto ste vi pomijesali sotomaic jest cinjenica da bi se volumen trebao povecati kada cijena padne ispod linije vrata……. vasa strana 116.

Tjedna analiza crobija na poslovnome dnevniku vise je nego fer. A vi smisljate toplu vodu.
Pozdrav

Ajde sada pocnite dijeliti kolceve.

Scio me nihil scire

Evo primjer dlkv…… i sam sam ulazio na potpori fiba 50%…ali kad je probijena linija vrata 18.06. prodao sam veci dio u petak sa manjim minusom.

Vjerojatnost da se ostvari obrazac velika je i tada uvijek rezem. Trenuto je situacija takva.

Scio me nihil scire

@
bila je riječ o crobexu, ali kako hoćete.
a kad je već o dlkv-u riječ, mislim isto (nije pravi hs), ali ako padne niže past će iz ovih razloga:
(slika u prilogu).

i najvažnije pitanje:
kad završi ABC prema dolje (a C je pri kraju), da li je korekcija gotova, ili je gotov tek veći (A), pa nakon odbijanca u 3 vala (B) tek slijedi pravi zaron (C)

Naravno da je bila rijec o crobexu i vasim citatima iz Murphy-a. Dalekovod je samo primjer.

Over and aut.

Pozdrav

Scio me nihil scire


@
bila je riječ o crobexu, ali kako hoćete.
a kad je već o dlkv-u riječ, mislim isto (nije pravi hs), ali ako padne niže past će iz ovih razloga:
(slika u prilogu).

i najvažnije pitanje:
kad završi ABC prema dolje (a C je pri kraju), da li je korekcija gotova, ili je gotov tek veći (A), pa nakon odbijanca u 3 vala (B) tek slijedi pravi zaron (C)


da, a s druge strane, možda će se tek formirati glava (H) od HS-a, to bi opravdalo veliki volumen na lijevom ramenu…i dalo lijepe targete na drugoj strani (npr. dlkv na min 530, crobex 2500…)

moguće je i jedno i drugo!
a vi mi napišite da sam druker, samo još ne znam na koju stranu:)

kako nismo na radio vezi, samo želim svima laku noć
(bez over & out)



@
bila je riječ o crobexu, ali kako hoćete.
a kad je već o dlkv-u riječ, mislim isto (nije pravi hs), ali ako padne niže past će iz ovih razloga:
(slika u prilogu).

i najvažnije pitanje:
kad završi ABC prema dolje (a C je pri kraju), da li je korekcija gotova, ili je gotov tek veći (A), pa nakon odbijanca u 3 vala (B) tek slijedi pravi zaron (C)


da, a s druge strane, možda će se tek formirati glava (H) od HS-a, to bi opravdalo veliki volumen na lijevom ramenu…i dalo lijepe targete na drugoj strani (npr. dlkv na min 530, crobex 2500…)

moguće je i jedno i drugo!
a vi mi napišite da sam druker, samo još ne znam na koju stranu:)

kako nismo na radio vezi, samo želim svima laku noć
(bez over & out)

[/quote]

crobex jos uvijek ima aktualan target od 2450 sto su zaostaci od probijenog kanala…

sa Over & out… [lol]

Tigrus
A taj target od 2450. Pa to je više od 30% rasta. Za kad bi vrijedio taj target?

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close