Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@vlad

i DLKV je stigao do targeta, može li novi, hvala?

Kolko ja znam target je 250 a ne 262. Pričekaj do sutra pa ponovi pitanje. [sad]
[/quote]
+,- 5% to je to, tko je uopće dozvolio i ovaj target, kada ga je vlad dobro upozorio, ja bih na nečijem mjestu burzu spašavala tako da prkosim vladu i dokažem mu da nije u pravu. Sve moćnici, dok ne postanu jadni.
PS
nadam se da razumiješ što želim reći



nakon svakog od ovih padova je išao kratki rally

rally 1) od 15.4. do 15.5 Crobex +31%

rally 2) od 10.10. do 14.10. Crobex +33%

Sukladno tome uskoro bi se mogao očekivati rally slične jačine što bi Crobex sa npr 1,500 odvelo do cca 2,000 bodova

Unačelu bi se mogao složiti s tobom……. no na osnovu čega bi imali rally….s njim smo trebali krenuti 21.11. , slično amerima i europi. S obzirom da su futuresi u amera duboko u minusu, moglo bi se desiti da tamo dođe do promjene ovog kratkoročnog trenda…..a dalje zna se.
Postoji jedna mogućnost koja drži tvoju teoriju , a ta je da ameri danas dožive manju korekciju unutar ovog up kratkoročnog trenda i opet nastave par dana prema gore, pa im se onda mi priključimo…….
Ne znam, vrlo riskantno. Ne bi se štel mešat.
[/quote]

lako moguće to uvezi amera..
ali sta je s nama?



nakon svakog od ovih padova je išao kratki rally

rally 1) od 15.4. do 15.5 Crobex +31%

rally 2) od 10.10. do 14.10. Crobex +33%

Sukladno tome uskoro bi se mogao očekivati rally slične jačine što bi Crobex sa npr 1,500 odvelo do cca 2,000 bodova

Unačelu bi se mogao složiti s tobom……. no na osnovu čega bi imali rally….s njim smo trebali krenuti 21.11. , slično amerima i europi. S obzirom da su futuresi u amera duboko u minusu, moglo bi se desiti da tamo dođe do promjene ovog kratkoročnog trenda…..a dalje zna se.
Postoji jedna mogućnost koja drži tvoju teoriju , a ta je da ameri danas dožive manju korekciju unutar ovog up kratkoročnog trenda i opet nastave par dana prema gore, pa im se onda mi priključimo…….
Ne znam, vrlo riskantno. Ne bi se štel mešat.
[/quote]

Debelo smo oversold i IMHO samo se čeka okidač – neka dobra makro objava ili pozitivne naslovne stranice jedno jutro u dnevnim novinama bi mogle potaknuti kupnju a onda će se i keš koji sjedi sa strane priključiti jer je nervozan i boji se da ne propusti dno.

*disclaimer: ne mislim da je bear market time gotov ali jedan bear market rally mi se čini jako izgledan

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




nakon svakog od ovih padova je išao kratki rally

rally 1) od 15.4. do 15.5 Crobex +31%

rally 2) od 10.10. do 14.10. Crobex +33%

Sukladno tome uskoro bi se mogao očekivati rally slične jačine što bi Crobex sa npr 1,500 odvelo do cca 2,000 bodova

Unačelu bi se mogao složiti s tobom……. no na osnovu čega bi imali rally….s njim smo trebali krenuti 21.11. , slično amerima i europi. S obzirom da su futuresi u amera duboko u minusu, moglo bi se desiti da tamo dođe do promjene ovog kratkoročnog trenda…..a dalje zna se.
Postoji jedna mogućnost koja drži tvoju teoriju , a ta je da ameri danas dožive manju korekciju unutar ovog up kratkoročnog trenda i opet nastave par dana prema gore, pa im se onda mi priključimo…….
Ne znam, vrlo riskantno. Ne bi se štel mešat.
[/quote]

lako moguće to uvezi amera..
ali sta je s nama?
[/quote]

Crobex ionako u posljednje vrijeme ne prati globalne trendove…. vanjski se trendovi korite samo za iskrcaj, eto to je moje mišljenje.

Oporavak će biti dug i težak

Scio me nihil scire

@mamus : pa ne znaju svi taj vic , a poučan je vrlo i ide ovako nekako ako se dobro sjećam:

dakle ….

dva bika sjede na vrhu brda u hladovini, promatraju krave na ispaši,
Veli mladi bik starom biku, mogli bi se sada zaletit dole i povalit dvije kravice…
Stari bik mu mirnim glasom odgovori… NE … mogli bi se prošetati do dole i povalit sve … [proud]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

ne, ne…. nego…… mlađi veli ajmo se zaletit doli i sve ih razvalit…..
a stari će…..ili da izdvojimo dvije pa ih dobro ispašimo….

Scio me nihil scire

kao sto vec rekoh prije, bojim se da je jedina zastitna mreza od ovog pada, a i neko svjetlo na kraju tunela, mogla i trebala biti biti dividenda!
HT, ERNT, a ima toga jos, padaju manje.
bit ce lijepo, ako se zadrze tu negdje na ovim razinama, iako im grafovi govore da ce nize.

HT je kad je crobex bio 2100 bio cca 200kn, sad i na crobex 1500 i kusur je takodjer tu negdje.
uzevsi u obzir koliki ponder ima HT, to znaci da su druge dionice pale i vise od 50%,
dok je HT o(p)stao.

je li to zraka sunca u ovom prolomu oblaka, ili samo optička varka, pokazat ce vrijeme! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


ne, ne…. nego…… mlađi veli ajmo se zaletit doli i sve ih razvalit…..
a stari će…..ili da izdvojimo dvije pa ih dobro ispašimo….

e znam da je bilo nešto slično… više se ne sjećam… biće da je onda ovako kako ti veliš…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!




nakon svakog od ovih padova je išao kratki rally

rally 1) od 15.4. do 15.5 Crobex +31%

rally 2) od 10.10. do 14.10. Crobex +33%

Sukladno tome uskoro bi se mogao očekivati rally slične jačine što bi Crobex sa npr 1,500 odvelo do cca 2,000 bodova

Unačelu bi se mogao složiti s tobom……. no na osnovu čega bi imali rally….s njim smo trebali krenuti 21.11. , slično amerima i europi. S obzirom da su futuresi u amera duboko u minusu, moglo bi se desiti da tamo dođe do promjene ovog kratkoročnog trenda…..a dalje zna se.
Postoji jedna mogućnost koja drži tvoju teoriju , a ta je da ameri danas dožive manju korekciju unutar ovog up kratkoročnog trenda i opet nastave par dana prema gore, pa im se onda mi priključimo…….
Ne znam, vrlo riskantno. Ne bi se štel mešat.
[/quote]

Debelo smo oversold i IMHO samo se čeka okidač – neka dobra makro objava ili pozitivne naslovne stranice jedno jutro u dnevnim novinama bi mogle potaknuti kupnju a onda će se i keš koji sjedi sa strane priključiti jer je nervozan i boji se da ne propusti dno.

*disclaimer: ne mislim da je bear market time gotov ali jedan bear market rally mi se čini jako izgledan

tehnički si apsolutno u pravu…
No evo npr HT…. RSI 32 taj se još ne da… a njega čekam. …… no CROBEX RSI 22…….. ja bi još pričeko.

pozdrav

[/quote]

Scio me nihil scire



@mamus
: pa ne znaju svi taj vic , a poučan je vrlo i ide ovako nekako ako se dobro sjećam:

dakle ….

dva bika sjede na vrhu brda u hladovini, promatraju krave na ispaši,
Veli mladi bik starom biku, mogli bi se sada zaletit dole i povalit dvije kravice…
Stari bik mu mirnim glasom odgovori… NE … mogli bi se prošetati do dole i povalit sve … [proud]

[thumbsup] [lol] 100% točno.

Izgleda da je ovima iz CERN-a ipak pobjegla jedna mala crna rupa i kudće nego baš na ZSE i evo ti urušavanja, Joj joj! [smiley]

dva bika sjede na vrhu brda u hladovini, promatraju krave na ispaši,
Veli mladi bik starom biku, mogli bi se sada zaletit dole i povalit dvije kravice…
Stari bik mu mirnim glasom odgovori… NE … mogli bi se prošetati do dole i povalit sve … [proud]

Pitanje je jel nas već povaljuju ili se još šetaju

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


dva bika sjede na vrhu brda u hladovini, promatraju krave na ispaši,
Veli mladi bik starom biku, mogli bi se sada zaletit dole i povalit dvije kravice…
Stari bik mu mirnim glasom odgovori… NE … mogli bi se prošetati do dole i povalit sve … [proud]

Pitanje je jel nas već povaljuju ili se još šetaju

[/quote]

meni se čini da još leže ispod onog stabla na brdu… ali naravno možda mi se samo čini… ipak su dvojica i jedan je ipak stari iskusnjak… [proud]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


dva bika sjede na vrhu brda u hladovini, promatraju krave na ispaši,
Veli mladi bik starom biku, mogli bi se sada zaletit dole i povalit dvije kravice…
Stari bik mu mirnim glasom odgovori… NE … mogli bi se prošetati do dole i povalit sve … [proud]


Pitanje je jel nas već povaljuju ili se još šetaju
[/quote]
tu su, iza ćoška.

hvala kolegi koji je stavio graf usporedbe amerike i nas iz 4. mjeseca i tadašnjeg dna, ta slika mi je pojasnila puno toga.

Ova slika je puno bliža, barem zasada 🙂

New Report

Close