SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ha, koji protuprijedlog! [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ne znam na temelju čega tvrdite da im je ostala dividenda obzirom na dopunu odluke o pravu na dividendu 6. radni dan nakon održavanja skupštine….


po meni ovo znači da odje tek slijedi jači rast budući je divka 170 kn i na nju ima pravo tko god dionicu kupi danas i idući tjedan,..

Nije cijeli tjedan, do četvrtka, petak je ex div dan, budući da je ponedjeljak 2.2. dan stjecanja tražbine.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ovo je dividenda iz zadržane dobiti od 2005 do 2010 i puno je jača nego se predlagalo. Ovo je poziv:
http://zse.hr/default.aspx?id=54801
,a ovo su odluke, dakle sa 318 milja je porasla na 464
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/GvxDKXNaO7eW064DfgrIEQ==.pdf

Al sad znamo da podjela ide i da očito ima neki razlog zašto se ovo radi! Jako lijepo!

Lijepo je kad se ljudi uspiju dogovoriti!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Sad bi lijepo da naprave trampu sa novim dionicama i svak si uzme jednu firmu, a SNHO prodaju. I svi sretni i zadovoljni!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Kao prvo; koliko smo MI mali “ VLASNICI” postotka dionica – mi smo beznačajni u ovoj igri , a “ON ” je Ostoja s svojom klapom koji imaju najveći udijel – tko je to mene ili tebe pitao na koliko će dionica firme biti podijeljene ??
Što nam SNHO i Ostoja nije ponudio dionice LRH – a pošto je prijedlog prošao , evo ja ću rado svoje dionice koje sam dobio kao dividendu prodati Ostoji i SNHOu u pola cijene koju su oni meni zaračunali !!

"ON" je u svemu ovome prošo isto kao i "MI" jer je dobio isto što i mi. Naravno da smo "beznačajni" jer imamo ulog koji je "beznačajan". Izvoli uložiti više pa nećeš biti beznačajan. Značajni smo u skladu sa svojim udjelom što je jedino fer.

Ne znam dal nas je tko pitao na koliko će dionica biti podjeljeno, al to je zbilja nevažna stvar. To je kao da se pobuniš u dućanu na tetu jer ti je dala dvije novčanice od 10 kuna, a zločesta jedna te nije pitala da li hoćeš jednu od 20 kn možda ili možda čak 4 kovanice od 5 kn. Kako misliš "Što nam SNHO i Ostoja nije ponudio dionice LRH"? Pa ponuđene su ti u sklopu SNHO. "cijene koju su oni meni zaračunali". A oni su tebi nešto zaračunali? Zbilja su te onda zeznuli…. Meni nisu, ja ću ih dobiti besplatno. Za 0 kuna. I nedam ih čak ni za duplo od toga!

Zbilja ne razumješ najelementarnije stvari i nije ti dobar taj stav. Prvo nauči neke stvari pa onda se žesti. Ili pitaj pa će ti ljudi objasnit. Nije se u redu ljutiti na tetu u dućanu što nam je vratila kusur u novčanicama koje nismo htjeli……
[/quote]

Samo ti i dalje pametuj, no ja svakako ne mogu razumijeti da netko hoće prije uzeti papir na kojem stoji određena nominala – papir za koji ne zna koliko uopće vrijedi – bez obzira što ti smatraš da je on poklonjen – a nije , jer smo umijesto ČISTOG novca dobili te papire za koje nećeš moći dobiti onoliko koliko su nam ” zaračunali ” ( i tu se previše praviš pametan – kao tobože ne razumiješ o čemu govorim ), a da smo dobili pravi novac za njega sam mogao kupiti nove dionice SNHOa – a koliko ćeš ti moći kupiti novih dionica kada dobiješ ove ” devalvirane ” papire kada se masa takvih pojavi na burzi – mož misliti !…………Nevjerovatno da netko zagovara dijeljenje nekih nepoznatih dionica s upitnom vrijednošću umijesto ČISTOG novca ( radi li tebi logika ) na koji bismo trebali imati potpuno pravo , jer s tim novcem godinama nisu ništa napravili , bezveze im stoji ,a onda se odluče nakon godina neisplate dividende da ne nagrade pravično svoje vjerne dioničare nego im uvaljuju neke firme s kojima izgleda da ni sami ne znaju što će – i ti tu ne vidiš kao nepravdu ?
Jadan ti je i bez veze odgovor na LRH ;u kakvom sklopu SNHO – pa i ove dionice što su nam sada dali su u sklopu SNHOa isto kao i gotovi novac na njihovom računu – a ja sam tražio da nam daju nešto što trenutno vrijedi ( i vrijediti će ), a ne neke u kojima će oni smanjiti svoj udio na štetu nas malih – a to što će Ostoja dobiti svoj dio tih dionica ; ta idi molim te – on ima toliko novaca da može odigrati i malu igricu za ostale male dioničare – kao eto, i on je dobio – možda i namjerni scenarij ( u suradnji s njegovim partnerima ) koji njegov budžet baš i neće previše opteretiti !

Još jedna sitnica ; ako na računu imaju oko 290 mil.kn podijeljeno s 2 670 000 dionica SNHOa koliko bi svatko od nas dobio da su nas isplaćivali u novcu – a koliko dobivamo s ovim jalovim firmama – ovo svakako i teta u trgovini zna dobro izračunati ?

hahaha koje ludilo, a najlude tek slijedi… gledam objavu i citam 5 puta i nevjerujem da na asku stoje nalozi na 26x


A tko je onaj koji je po 240 riješio 10 milja eura pred 15 minuta??

Pitanje i dalje stoji haha [emo_zloban]

使用を信頼し、あなた自身の能力の

A kaj vi stvarno mislite da budete vidjeli i kuje od ovog?

Da li je to samo formalno vlasništvo / uz dionicu SNHO imaš i ove dvije,
ili te dvije firme stvarno postoje ko dionička društva, pa ćemo ih
upisati u portfelj……?
Fakat gčupo pitanje, ali me nije briga…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

šesti radni dan od dana održavanja skupštine je 02.02.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

U zamršenoj priči o vlasničkim odnosima unutar SN Holdinga, u kojoj sve vrvi od tvrtki kćeri, od proljetos zategnuti odnosi dvoje dugogodišnjih poslovnih partnera trebali bi biti razriješeni tako da vlasništvo podijele u omjeru 75:25 posto, i to u Ostojinu korist
Za tu su “potrebu” već oformljene tri nove tvrtke: Nonnullus, Pectinatus te Lux ulaganja. Kako se može vidjeti iz dnevnog reda Skupštine, SN Holding će uložiti prava, tj. imovinu u te tri tvrtke, i to konkretno: 383,4 milijuna kuna u Nonnullus, 131,6 milijuna kuna u Pectinatus te 181 milijun kuna u Lux ulaganja. LRH će se prebaciti u tvrtku Nonnullus, dok za Pectinatus nije naznačeno na što će se odnositi prava (navodno na zagrebačke nekretnine), dok će se na tvrtku Lux ulaganja prebaciti projekti u Rovinju, Hvaru i Istri te ulaganje u fond Quaestus nekretnine Borislava Škegre. Ako predložene odluke prođu, to znači da će postojeći dioničari umjesto jedne imati četiri dionice (SN Holding se neće ugasiti).
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CBsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poslovni.hr%2Fhrvatska%2Fostoja-pobijedio-kseniju-juhn-razlaz-u-prosincu-190621&ei=2tbCVNnXK6XTygOF94DwBw&usg=AFQjCNE8nbvIndhPjHLI3MA8cnFrKALzWw&bvm=bv.84349003,d.bGQ&cad=rja

Ovo je iz 2011,ali pomalo i aktualno

Fahrudine, s obzirom da neke stvari evidentno ne razumiješ moram ti odgovoriti na tvoj zadnji post, makar je petak navečer i stvarno mi se muka. Prije svega, ono što dioničari dobivaju nenovčanom dividendom su informacija o vrijednosti stjecanja dva dionička društva te udjeli u istim dioničkim društvima. Tu se puno vas žali na netransparentnost SNHO. Evo, sada imate informaciju o cijeni stecanja povezanih društava. Druga stvar je da će većina vas (bar oni koji imaju dionice SNHO u svome vlasništvu) te nove “dividendne” dionice prodati po bilo kojoj cijeni kada se pojave na MTP platformi iako je riječ o profitabilnim nekretninskim biznisima praktički bez duga. Svoj stan za koji ste digli kredit vjerojatno ne bi ni u snu prodali po 100 EUR/m2. Paradoksalno je da Hrvati inače vole nekretine, ali očito ne vole ako su iste podijeljene u obliku udjela odnosno dionica. Još je apsurdnije da će se SNHO bez obzira na isplaćenu dividendu vrednovati ispod vrijednosti svog udjela u LRH. Međutim, tržište je evidentno neefikasno ali to se može promijeniti kroz koji mjesec ili godinu. Za racionalne ulagače – dobra prilika a za ulagače bez zuba – prilika da odu kod zubara.

Pa stavljanje na burzu te dvije firme je bitno koliko i kad pada snijeg na Sjevernom polu. Ionako vas malo zna i rijetki su vjerojatno istrazivali njihovu imovinu. Generalno, umjesto jedne netransparentne firme, sad cete imati njih tri u portfelju. Naravno, za iznos navedenih trazbina odnosno dividende nakon ex-daya trebala bi pasti i cijena SNHO dionice, pa ne zaboravite povuci kupovne naloge da ne bi bilo neugodnih iznenadjanja. A sad vidjet cemo kako ce te firme ako budu uvrstene kotirati na burzi i koju ce cijenu dostizati? Sve u svemu, zbroj cijena njih triju trebao bi dati neku trenutnu cijenu SNHO-a odnosno onu jucerasnju, a obzirom da ovaj danasnji rast nije utemeljen u nekakvom neocekivanom fantasticnom poslovnom pothvatu, a ni na izvanrednoj novcanoj dividendi.

No, kako jos ne znamo sto se iza svega krije….. osim podjele imovine zbog dugogodisnjeg sukoba suvlasnika, mozemo samo nagadjati koliko je ta dividenda bitna za male dionicare jer njezina intencija ocito nije popunjavanje inace praznih dzepova, nego podjela imovine izmedju kljucnih vlasnika. Zato treba biti oprezan pri tumacenju njihovih trenutnih aktivnosti, kao i pri komentarima glede kretanja cijene dionice na burzi.

New Report

Close