SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Alfa je imala 93825 dionica LRH za što je dobila 446.7 mil kuna
To je oko 25.095 kuna po dionici
Ali uzmite u obzir da na to ide porez. Dionice su se u bilanci vodile po tržišnoj cijeni, i iskazan je porez

SNH Alfa 2018

Kapital društva po dionici na 31.12.2018. je bio 17.948 kuna po dionici.
U bilanci su dionice LRH vođene po 4.060 kuna.
Razlika do 4.761 koliko su dobili po dionci se oporezuje sa 18%
Stavit će oni tu neke troškove ali mislim da bi kapital po 31.12.2019 trebao biti cca 20.500 kn po dionici i nakon poreza kad se obračuna na sve. (imaju dio već u odgođenim poreznim obvezama)

Kad bi se tvrtka likvidirala dioničari bi platili još i porez od 12% + prirez na sve preko 1500 kuna koliko je kapital po dionici.
To bi ispalo oko 2700 kuna po dionici poreza. Znači da bi pri likvidaciji diničari mogli dobiti cca 17.800 kuna po dionici.

Isplata od 13.700 kuna je cca 23% manje od tih 17.800 kuna

U odnosu na zadnje trgovanu cijenu na ZSE (9.050,00) to je malo preko 50% više

U odnosu na cijenu nakon podjele SNHO cca 85 kn (12/2015) to bi bilo cca 6% više
To je cijena točno na razini cijene od 90 kuna što je i maksimalna cijena postignuta na ZSE za SNHA

Nemoj misliti na m2!

A moja nabavna 15000kn. I sada bi ja nakon 5 godina držanja trebao prodati s 10% gubitka.

Uz sve to što si napisao, opet dionica vrijedi značajno više. Nije mi jasno zašto bi dioničari trebali platiti porez12%+prirez???
Zar ne bi tvrtka trebala platiti porez na ostvarenu dobit i to tvrtka plaća a neto dobit se raspoređuje dioničarima.
…uza sve to tvrtka ima vlastitih dionica 10% što dodatno povećava vrijednost!

@darac

Pa ti prodaj skuplje, nekom drugome.

Vaš link …

Dobio danas ponudu (stiglo poštom) od HYDRA CONSULTING da žele otkupit moju dionicu SNHA po cijeni od 11200!!!! Ne znam dali da se smijem ili plačem.

@darac11
Lovi čovjek malo u mutnom, valjda čuo da se može uvaljati njima po 13500 pa pokušava malo zaraditi.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Dobio danas ponudu (stiglo poštom) od HYDRA CONSULTING da žele otkupit moju dionicu SNHA po cijeni od 11200!!!! Ne znam dali da se smijem ili plačem.t!

Temeljni kapital firme 10 kuna direktor bivši zaposlenik SKDD – to ti sve govori

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Nikakva ponuda još od ekipe nije stigla ali ako čitaju ,neka ne troše markicu.
Sačekaću likvidaciju pa..


Nikakva ponuda još od ekipe nije stigla ali ako čitaju ,neka ne troše markicu.
Sačekaću likvidaciju pa..

Zar nije zadnji zaključak da nema nikakvih planova o likvidaciji?



Dobio danas ponudu (stiglo poštom) od HYDRA CONSULTING da žele otkupit moju dionicu SNHA po cijeni od 11200!!!! Ne znam dali da se smijem ili plačem.t!

Temeljni kapital firme 10 kuna direktor bivši zaposlenik SKDD – to ti sve govori
[/quote]

A jel to poslano u formi sluzbene ponude na skdd ili onako?


Uz sve to što si napisao, opet dionica vrijedi značajno više. Nije mi jasno zašto bi dioničari trebali platiti porez12%+prirez???
Zar ne bi tvrtka trebala platiti porez na ostvarenu dobit i to tvrtka plaća a neto dobit se raspoređuje dioničarima.
…uza sve to tvrtka ima vlastitih dionica 10% što dodatno povećava vrijednost!

Vidim da sam neke zbunio sa porezom.

Znači porez i prirez koji ja spominjem odnosio se na isplatu dividende ili na isplate kod likvidacje.
Znači upisani kapital tvrtke pod dionici je 1500 kuna. Kad bi se tvrtka likvidirala to bi bio povrat kapitala dioničarima i na taj dio ne ide porez, ali na sve preko toga ide porez od 12% + prirez jer to je dividenda.

Samo sam pokušao dati usporedbu koliko bi dioničari dobili novaca van da se tvrtka likvidira.
Prvo porez na dobit od 18% na ono što je tvrtka zaradila i onda još 12% + prirez kad se to isplati dioničaru. Povrat upisanog kapitala ide bez poreza.

Treba moje izračune korigirati za 10% dionica koje su u trezoru.

Tvrtka u imovina tj sada pretežno u novcu vrijedi značajno više, no pitanje je koliko to netko želi platiti.

Nemoj misliti na m2!




Dobio danas ponudu (stiglo poštom) od HYDRA CONSULTING da žele otkupit moju dionicu SNHA po cijeni od 11200!!!! Ne znam dali da se smijem ili plačem.t!

Temeljni kapital firme 10 kuna direktor bivši zaposlenik SKDD – to ti sve govori
[/quote]

A jel to poslano u formi sluzbene ponude na skdd ili onako?
[/quote]
Sam onako.
Najsmješniji dio je što su naveli da bi njihova ponuda meni zvučala primamljivo. Ha. Ha. Ha.





Dobio danas ponudu (stiglo poštom) od HYDRA CONSULTING da žele otkupit moju dionicu SNHA po cijeni od 11200!!!! Ne znam dali da se smijem ili plačem.t!

Temeljni kapital firme 10 kuna direktor bivši zaposlenik SKDD – to ti sve govori
[/quote]

A jel to poslano u formi sluzbene ponude na skdd ili onako?
[/quote]
Sam onako.
Najsmješniji dio je što su naveli da bi njihova ponuda meni zvučala primamljivo. Ha. Ha. Ha.
[/quote]

A kako su došli do tvoje adrese?

To nisu standardni podaci dostupni dioničaru u SKDD. To znaci da su probili Zakon o zaštiti osobnih podataka i to bi trebalo onda prijaviti regulatoru i SKDD.

Stiglo isto pismo od Smolčića iz Hydre.
Poslao ga u najjadnijoj koverti koju sam vidio na tržištu.
Darac plaća 13658 i to bi bilo po mojoj računici, maximum koji je Alfa bila dosegla na burzi.

Samo strpljivo ljudi, za mjesec dva sigurno stižu ponude na cca dva do tri booka za sve dionice…

Brzo su svi zaboravili i da je Bajakić kunu čistog casha na DELT plaćao niti sedamdeset lipa, ali i na tužbu koja je stigla a koja je znatno promijenila računicu i očekivanja…
Vaš link …

S obzirom da mali dioničari nisu nikakve osigurače potpisali kod ponude za preuzimanje što mislite tko je podnio cijeli teret ovog iznosa? Još jedna priča di svi kukaju i pametuju a imali su više sreće nego pameti…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close