SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



vidim da se ovdje danas dobro kitilo, pa sam malo gledao.
ima li neki tehničar da keže svoju prognozu, ja sam već u godinama pa se ne razumijem u nove tehnologije, ali čini mi se da je jak otpor na 240-260kn.
nema tu lakog prolaza?

evo, ovo sam vam napisao prije 3 tjedna.i još smo tu!
[/quote]

A gdje sad vidis veliki otpor? Na 286? [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ne, otpor je i dalje oko 260, očito se ne može proći.
kao što vidite Tehnološka analiza uvijek pogađa ako znate dobro analizirati.

kao što vidite sve sam vam najavio i ispogađao, sve je dokumentirano kronološki ovdje.

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Ova nenovčana dividenda je odlična stvar i očito je da se stvari razvijaju u smjeru prodaje LRH-a. NAime kada se izvrši podjela i svaki dionicar dobije dionice novih drustava prodaja bi bila laksa jer ne bi SNHO platio porez na dobit ako se LRH proda skuplje od troska stjecanja.

SNHO bi u slućaju prodaje LRH platio porez od 20% na razliku cijene između cijene stjecanja i cjene prodaje.
Ako se preko povezanih društva prebaci vlasništvo na fizičke osobe po nižim cijenama poreza za SNHO neće biti jer dobiti nema.Fizičke osobe dobijaju dionice relativno jeftino i sa prodajom poreza nema jer po hrvatskom zakonu dobit ostvarena prodajom dionica nije oporeziva.Zafizičke osobe ni gubitak od trgovine dionica nije porezni trošak.

SN HOLDING D.D./REDOVNA DIONICA SNHO-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. VICIS D.O.O. (56598466515) 585.318 21,92 Osnovni račun
2. JUHN BOJAĐIJEV KSENIJA (17740277051) 391.584 14,67 Osnovni račun
3. OSTOJA DARKO (48866275784) 362.349 13,57 Osnovni račun
4. PECTORA D.O.O. (50478826524) 314.012 11,76 Osnovni račun
5. BAJAKIĆ RATKO (34444163678) 130.531 4,89 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 107.471 4,03 Skrb. račun
7. MARIĆ JOŠKO (37352413158) 104.075 3,90 Osnovni račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 26.870 1,01 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/SZIF D.D. (06371858079) 17.183 0,64 Skrb. račun
10. BAKIĆ NENAD (13987237540) 10.020 0,38 Osnovni račun
Ukupno: 2.049.413 76,76

Što nije danas ex div dan? (dionice Lux i Pectinatus dobivaju oni koji su uknjiženi u ponedjeljak, znači sutra je bio zadnji dan trgovanja prije razdvajanja). Ili svi misle da te dionice baš ništa ne vrijede?

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Što nije danas ex div dan? (dionice Lux i Pectinatus dobivaju oni koji su uknjiženi u ponedjeljak, znači sutra je bio zadnji dan trgovanja prije razdvajanja). Ili svi misle da te dionice baš ništa ne vrijede?

DA li Misle da ne vrijede ili neznaju u šta se upuštaju nije ni bitno, bitno je da će kad im se objasni o čemu se tu radi opet mahnito kupovati.Objašnjenje očekujem odmah po skupštini…

Ja sam jučer svoje prodao.
Ako ne prođe prijedlog o nenovčanoj dividendi onda sam izgubio.
Ako se navedene dionice podjele, mala je vjerojatnost da se to značajnije ne osjeti na cijeni SNHO. Nije mi jasno tko jučer i danas kupuje na cca 230-240kn a nije prije na 250 kn. Osim ako čvrsto vjeruje da nće biti navedene podjele dionica pa koristi priliku za jeftiniji dokup.

Pa neće se podijeliti nove dionice SNHO nego neke druge… To nema veze sa SNHO-R-A i njezinom cijenom… sa 250 je pala na 225 i tu se stvorio neki otpor.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ima i te kako veze s SNHO-R-A.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Koje druge!?
SNHO je vlasnik tih tvrtki i ako se one podjele postojećim dioničarima na dan 25.08.2014 onda je logično da SNHO vrijedi manje za vrijednost tih izdvojenih tvrtki kojih je do tada bio vlasnik. Sada je pitanje samo hoće li ili neće proći taj prijedlog na skupštini.

Ali Snho je i dalje vlasnik tih tvrtki zar ne?

Ne mjenja se ništa osim što vlasnici snho-a sad dobivaju vlasništvo i nad ostale dvije tvrtke sukladno vlasništvu u snho.
Zašto su se sad odlučili na podjelu dividende i baš na ovakav način(u vidu vlasništva) pokušajte sami zaključiti!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Dajte ljudi (i moderatori) oladite… ništa posebno se nije desilo, sve ide po starom… blagi pad nakon ex div daya je odrađen i to je to. Jovo na novo. ZSE.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ali Snho je i dalje vlasnik tih tvrtki zar ne?

Ako prođe prijedlog, ne.

Da bi cijena SNHO-R-A pala za iznos isplaćene nenovčane dividende prvo bi se morao znati udio te nenovčane dividende u cijeni dionice SNHO-R-A. Budući da tvrtke čije se dionice dijele dioničarima SNHO-a nemaju udjela u vlasništvu LRH-a (što daleko najviše utječe na cijenu SNHO-a) mislim da vrijednost dionice SNHO-a zbog ove dividende neće više padati, odnosno može samo rasti ako se na GS saznaju neke novosti u vezi eventualne prodaje LRH-a (što u stvari može biti glavni razlog ove podjele)

Da li netko zna što će SNHO posjedovati nakon podjele? Samo LRH ili ima tu još neke imovine?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close