SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inače u nekoj prodaji Saponija vrijedi po meni uzimajući u obzir premiju prilikom kupnje nekih 1.000 kn po dionici, bez prodaje realna cijena na burzi bi trebala biti nekih 500 kn, kad i ako krenu sa isplatom dividende cijena bi mogla biti cca 700kn. Da li ćemo to i kad doživjeti je drugi par rukava. Vrijeme će pokazati, nije nagovor na kupnju, imam dionice.

Ja bi rekao da je u ovom valu realno ocekivati 460kn.
Dakle prosli vrh. Ovo nije nagovor na trgovanje. Imam 485kom Saponije.


Inače u nekoj prodaji Saponija vrijedi po meni uzimajući u obzir premiju prilikom kupnje nekih 1.000 kn po dionici, bez prodaje realna cijena na burzi bi trebala biti nekih 500 kn, kad i ako krenu sa isplatom dividende cijena bi mogla biti cca 700kn. Da li ćemo to i kad doživjeti je drugi par rukava. Vrijeme će pokazati, nije nagovor na kupnju, imam dionice.

Kolega, bez ljutnje ali ovaj vaš post mi izgleda kao želje i pozdravi u radijskoj emisiji.
Bilo bi korisno da argumentirate kako ste došli do ovih cijena.
Nije nagovor na kupnju ili prodaju, imam više dionica od vas 🙂

Meni ne izgleda. Ja mislim da uz primjereno resturkturiranje i ušminkavanje dionica može vrijediti i vise. I to znatno vise.

Kandit uključujući dug moguće vrijedi 40-tak milijuna eura, Maraska 20, a kemijski dio price barem 60-tak. To je 120. Umanjeno za neto dug to izadje 80-90. Govorimo o potencijalu pri prodaji. Drugo je burza i cijena na domaćoj burzi i sve ostalo sto ide uz to.

Nije mi jasno zasto svi pricate o nekoj prodaji kad se to nece dogoditi.

Nema potrebe za tim, koncentrirajte se na valuacije.

Imam Saponiju

Ja zaista ne znam hoće li se dogoditi prodaja. Ako poduzetnik nema nekoga tko zna i umije upravljati njegovom pričom onda obicno bude sklon prodaji svojeg poduzetnikckog Čeda. Ili ako vise nema ideje kako da poboljša ili unaprijedi poslovanje ili ako želi naplatiti svoj višegodišnji trud, a smatra da će na dugi rok gubiti poziciju u trci Itd Itd. Ponekad dođeš pred zid i ne znaš ili nemaš snage da ga preskočiš. Onda “taj zid” prepustiš nekome drugome… to je racionalno. I razumljivo.

Vjerojatno prodaje cijelog sustava neće biti tako skoro, no pojedini dijelovi mogli bi napustiti sustav. Sto ne treba biti loše ako ih možeš dobro naplatiti.

Ja pišem o prodajnoj valuaciji jer je tako najlakše izraziti mogući potencijal i ljudima je to najlakše anticipirati i osvjestiti. U pogledu vrijednosti. Pisao sam ja i o Krašu na 380 pa su mi se smijali i pisali da je to “stara zaklana raga” i da to nitko neće pored Marice i Pivaca htjeti kupovati. Eto, pokazalo se da to nije bilo bas točno. Štoviše mislim da Kras tek čeka “prava prodaja”… živi bili pa vidjeli.

Kod Saponije je vlasnički gledano situacija potpuno drugačija i jasno je tko o svemu gore napisanom odlučuje. Ja osobno mislim da kad ne znaš upravljati nekim biznisom ili si dosegao vlastite potencijale, onda ga prodajes. Kao sto Tedeschi odnosno ATGR proda biznis u kojem ne vidi budućnosti ili kao sto je Skojo prodao Mlinar kada je shvatio da za jači iskorak nema ni financijske, a bome ni ljudske resurse. To je neko logično osvještavanje kod ljudi koji imaju znacajnu imovinu i biznise. Grbesic se do sada nije pokazao kao takav igrač, ali to ne znaci da neće. Nekad je dobro preispitati strategiju, provjetriti stare ideje, po mogućnosti zanoviti ih i sagledati situaciju i potencijale onakvima kakve zaista jesu.

ne znam je li na prodaju ili nije ali s obzirom na konsolidaciju konditora, šećeraša, preslagivanje portfelja Atlantica, smjenu generacija….nije na odmet dati mašti na volju.
ima li neko informacije kako stvari stoje sa smjenom generacija, nekad je i to povod za prodaju

FOTO: Velika smjena generacija u obiteljskim ‘carstvima’ već se zahuktala


moguć je i ovaj scenarij koji je podigao dionicu Čakovečkih za 30%, a do prodaje nije došlo
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/1LRXfgjyKywnVDMjeEy2Gw==.pdf


Ja bi rekao da je u ovom valu realno ocekivati 460kn.

realno je da ti lupetaš



Ja bi rekao da je u ovom valu realno ocekivati 460kn.

realno je da ti lupetaš
[/quote]

A najrealnije je čekati sa jarom na bidu oko 200 i gledati kako raste……

Oće li se više razbiti taj čep na 330? Sajlom.


Oće li se više razbiti taj čep na 330? Sajlom.

😂Trebao bi. Uskoro ćemo na moje dionice imati mali p/e, kad se ukalkulira dobit iz 2019. godine.

@filip70
Sto se dogada sa SAPN?, zasto tako odlicna i podcjenjena dionica ne raste?, evo i HT ce je preteci u prinosima….nije mi jasno….

Moraš nazvati INFO telefon od Saponije pa tamo pitati.

Možda postoji određen razlog zašto HT raste, pa onda izgleda kao da Saponija stagnira. Kažem možda, morat ćeš upitati u Saponiji. Ili čak i u HT-u.


1. Auhr
2. HT
3. Lrhc

Veliki znalce i strucnjace, ovo si postao 9.12.19. Od tada je ht brutalno skocio 10%, auhr je napravio streloviti rast od 2,5%, lrhc je napravio ogromnih nevidenih 10%, a saponija jadnih i mizernih 8%, bio si u pravu, saponija je jako losa, vec danima ne spavam…

Veliki strucnjace sad cu rasprodat sapn i kupiti lrhc, ht i auhr dok su na ovim smijesnim i jeftinim razinama.

Da sam te bar poslusao 9.12.19., bio bi pun love…

Lp

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ppd-kupio-64-fortenova-grupe-dionice-preuzeo-od-malih-dobavljaca-i-banaka/9865258/

Prema svemu sudeći, sasvim je moguće da je Saponija izašla iz ove priče…

New Report

Close