SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čeka se moguća ušteda do maks 15-16 kn

Pa možda netko opet prosipa sve do 300, čekamo.

Nema više po bidu😏

Addiko + 180 zadnja promjena u petak


Addiko + 180 zadnja promjena u petak

Kupuje stalno bez konkurencije tako da cijena ne raste. Samo poklopi jednog i ostali se razbježe.

Koliko vidim vodece firme u svijetu, na neki nacin konkurentni Saponiji trze se na 4 do 7 BV uz P/E od 18 pa sve do 84. K tome u narednih 6g ova industrija ce doziviti porast od 55-65%.
Uz BV Saponije od 553kn, ekvivalent stranim firmama bi bila cijena Saponije od 2200 do 3800 kn. Hm, izgled nemoguce u nas. Vani reala i moguce.
K tome su u grupaciji 2 izvrsne firme i branda: Maraska i Kandit sto dodatno dize cijenu Saponiji.
Bez obzira na sve i dalje sam uvjerenja da ce cijena pasti jos dolje, najnize do 270kn i otuda ce krenuti dugogodisnji rast.
Imam manju kolicinu dionica Saponije i ovo nije nikakav nagovor. Na ovim razinama samo Adiko kupuje i nitko drugi. Dokle?

Podcjenjenost velika ali
od gazde Grbešića ništa ne očekuj.
Njega dioničari ne zanimaju.
Za sudjelovanje na skupštini treba 1000 dionica, znači ne želi propitkivanje od malih dioničara.


Podcjenjenost velika ali
od gazde Grbešića ništa ne očekuj.
Njega dioničari ne zanimaju.
Za sudjelovanje na skupštini treba 1000 dionica, znači ne želi propitkivanje od malih dioničara.

Dosta je novih dioničara koji znaju što treba pitati sa više od 1.000 dionica tako da će iduće godini na Skupštini sigurno biti zanimljivih pitanja.


Podcjenjenost velika ali
od gazde Grbešića ništa ne očekuj.
Njega dioničari ne zanimaju.
Za sudjelovanje na skupštini treba 1000 dionica, znači ne želi propitkivanje od malih dioničara.

Zasto 1000 dionica?
Otkud vam to?
Ako si dionicar pa makar s jednom dionicom imas pravo doci na skupstinu i pitati sto god hoces.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Koliko bi ovo vrijedilo kad bi neki ozbiljan investitor poput g.Nebojše uzeo kalkulator u ruke i valuirao?

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Zasto 1000 dionica?
Otkud vam to?
Ako si dionicar pa makar s jednom dionicom imas pravo doci na skupstinu i pitati sto god hoces.

Pročitaj njihove pozive na Skupštinu pa će ti stvari biti jasnije. Malo uloženog truda se uvijek isplati.


Zasto 1000 dionica?
Otkud vam to?
Ako si dionicar pa makar s jednom dionicom imas pravo doci na skupstinu i pitati sto god hoces.

Pročitaj njihove pozive na Skupštinu pa će ti stvari biti jasnije. Malo uloženog truda se uvijek isplati.
[/quote]

Nisam dionicar ali mi je bilo zanimljivo takvo nesto pogledati da li je istina u pozivu na glavnu skupstinu jer ni meni nije jasno kako je takvo nesto moguce, ocito je da se statutom mogu odredjene stvari drugacije odredit sad pitanje je opet kako nekome uskratit tako prava ne znam ne ulazi mi se sad u dubinsku pravnu analizu ali mozda netko zna ili ima volje istrazit pa da nas prosvijetli.


Sudjelovanje i glasovanje na Glavnoj skupštini

U radu Glavne skupštine Društva mogu sudjelovati dioničari odnosno njihovi opunomoćenici koji na dan utvrđivanja statusa dioničara ispunjavaju uvjete iz čl. 54. Statuta Društva, odnosno ako su vlasnici redovnih dionica Društva pod uvjetom da u vlasništvu imaju 1000 ili više dionica odnosno glasova, a vlasnici redovnih dionica Društva koji u vlasništvu imaju manje od 1000 dionica mogu sudjelovati na Glavnoj skupštini putem opunomoćenika koji je opunomoćen od više vlasnika redovnih dionica tako da zastupa najmanje onoliko vlasnika koji zajedno imaju 1000 ili više redovnih dionica odnosno glasova.
Dioničarom se smatra osoba koja je upisana u registru Središnjeg klirinškog depozitarnog društva na dan 04. lipnja 2019. godine, kada se utvrđuje popis vlasnika dionica za sudjelovanje u radu Skupštine.
Predlažemo da dioničari Društva, koji žele sudjelovati na Glavnoj skupštini, a ispunjavaju uvjete, prijave Društvu svoje sudjelovanje, osobno ili putem svog zastupnika odnosno opunomoćenika, u pisanom obliku, najkasnije sedam dana prije održavanja Glavne skupštine odnosno najkasnije do 07. lipnja 2019. godine.
Sudjelovanje i glasovanje na Glavnoj skupštini

U radu Glavne skupštine Društva mogu sudjelovati dioničari odnosno njihovi opunomoćenici koji na dan utvrđivanja statusa dioničara ispunjavaju uvjete iz čl. 54. Statuta Društva, odnosno ako su vlasnici redovnih dionica Društva pod uvjetom da u vlasništvu imaju 1000 ili više dionica odnosno glasova, a vlasnici redovnih dionica Društva koji u vlasništvu imaju manje od 1000 dionica mogu sudjelovati na Glavnoj skupštini putem opunomoćenika koji je opunomoćen od više vlasnika redovnih dionica tako da zastupa najmanje onoliko vlasnika koji zajedno imaju 1000 ili više redovnih dionica odnosno glasova.
Dioničarom se smatra osoba koja je upisana u registru Središnjeg klirinškog depozitarnog društva na dan 04. lipnja 2019. godine, kada se utvrđuje popis vlasnika dionica za sudjelovanje u radu Skupštine.
Predlažemo da dioničari Društva, koji žele sudjelovati na Glavnoj skupštini, a ispunjavaju uvjete, prijave Društvu svoje sudjelovanje, osobno ili putem svog zastupnika odnosno opunomoćenika, u pisanom obliku, najkasnije sedam dana prije održavanja Glavne skupštine odnosno najkasnije do 07. lipnja 2019. godine.

Ignore : renči

za nešto ovakovo prvi put čujem, a već sam osijedio na zse!! za ne povjerovati!


za nešto ovakovo prvi put čujem, a već sam osijedio na zse!! za ne povjerovati!

Imas dionice i onda ti statutom uskrate sve ocito moguce haha

Ignore : renči

ma nije problem u tome što ne vole male dioničare, već samo one malo veće! vjerovatno nemaju prostoriju za prihvačanje više od 15-20 ljudi! a napraviti skupštinu u sali nekog hotela mora da je vrlo veliki trošak!

New Report

Close