Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ADRS?

nikako da u mojim tablicama udje u prvih 20-25 po jednostavnoj magicnoj formuli koju koristim i o kojoj sam vec pisao, ne bi vise o adrisu, svaki put ista pitanja.

60% LRH,LRHC
40% naftne dionice TGA, GTE, ECA…

i to je sve,nema velike diversifikacije i tako mi je najlakše….


ove godine potpuno pasivan portfelj, ako ne bude potresa u fi samo cu ulaziti u jnaf i hbrl do kraja godine, ovogodisnji plus (porast cijene dionica+isplacene dividende) tek sad presao 3%. nakupilo se dividende skoro 3%, pa kad bi dionice imale ovakvu cijenu 31.12. a dodam jos neisplacene dividende bio bih na 5%. dosta manje nego li prijasnjih godina, ali poucen prijasnjim godinama i ovim sto se sada desava u trgovanju opet ocekujem rast do jeseni i onda lagani pad do nove godine, pa ocekujem da cu kraj godine docekati s vecim plusom od tih 5%. sada cekam objavu fi za prvo polugodiste.
7,3% atgr
7,1% mdka
7,3% ledo
6,3% jdgt
6,8% rivp
7,0% tuho
6,4% plag
5,9% kodt
6,0% ilra
6,2% mais
5,4% sapn
5,6% koei
5,8% hupz
4,9% lkpc
4,6% podr
3,7% atln
0,8% jnaf
2,0% hbrl
cash 1%

Za moj ukus puno previse dionica. Preraspršeno… ali ok, svatko ima svoju taktiku.

46% HIMR
23% ADRS-P
7% SLRS
6% JDGT
5% HMST
5% BLJE
5% HBRL
2% HHLD

ADRS-P-A: 54%
RIVP – 17%
ADPL – 14%
ATGR – 11%
cash – 4 %

jedno pitanje za cijenjene kolegice i kolege investitore – koja je po vama veličina portfelja koju ima ozbiljni privatni investitor na zse? da znam koliko još žganaca moram pojesti… 🙂

A random walk down Wall Street...

Ja bi rekla cca 500.000 HRK.
To je otprilike cifra s kojom prosječan građanin, ako je ima na burzi, treba oprezno i promišljeno postupati.
Naravno da je to sve stvar percepcije. nekome je 5 milijuna malo i nije ga previše briga ako se prepolovi ili nestane, nekome je 100.000 jako puno… pa je uopće teško o tome razgovarati.. ali kad već pitaš, moj tip za ZSE, obzirom na promete, za bilo što ozbiljnije je cca 500.000 HRK.

isto onoliko koliko npr. tvoj sused ima para. kad popije četiri piva misliš da je milioner. negdje između 8. i 10. otvori dušu i rasplači se pa ti prizna da je stan na kredit, auto na lizing. poslije 12. počne tračati ženu tako da se i sam zainteresiraš i napališ. 🙂
samo se okreni oko sebe i odgovor se nameće sam po sebi. pola milje kn keša je nedostižna misaona imenica za 95% stanovnika ove države.

who dares, wins

Po meni ispod 100.000 kn nemaš što tražiti na burzi.


Po meni ispod 100.000 kn nemaš što tražiti na burzi.

napravi prosjek. koliko ljudi ima u ht, ina-i, privatizacijski repovi itd. i td.? a oni su glavne žrtve ovog marifetluka na zse. bogate nećeš navući samo tako na šišanje ali ima i takvih. lako došlo još lakše otišlo.

who dares, wins

Tocno. Ali mislim da takvi “susedi” (95% stanovnistva) ne trguju na burzi.
Pitanje je bilo sto je to “ozbiljni privatni investitor”.
Ta kategorija koju ti opisujes ne ide u istu recenicu s kategorijom o kojoj je rijec. Inace, slazem se s tobom da je takvo stanje… ali to nije bilo pitanje.

U svakom pravom portfelju danas treba biti zasutpljen ATPL i HIMR. Ako nema tih tickera to je onda znak pomanjkanja ambicija. Ozbiljni privatni investitor ima iznad 1000000 na ZSE

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Tocno. Ali mislim da takvi "susedi" (95% stanovnistva) ne trguju na burzi.
Pitanje je bilo sto je to "ozbiljni privatni investitor".
Ta kategorija koju ti opisujes ne ide u istu recenicu s kategorijom o kojoj je rijec. Inace, slazem se s tobom da je takvo stanje… ali to nije bilo pitanje.

to ti je jednostavno. redovito pratiš promjene u top 10 i nakon toga dođeš do svih spoznaja. manje više tragedija. jako malo aktivnih investitora. nešto penzića koji su to stekli u kuponskoj privatizaciji, par skrbničkih računa, intercapital, bloger, bahovec i td. za zemlju koja je izrazito amerikanizirana u svakom pogledu jako loš skor. pola američkih domaćica ima neke dionice dok tu jako malo. prvo treba imati novac , i nakon toga znanje o ovom poslovima. i jedno i drugo je deficitarno. sve ostalo je poza.

who dares, wins

I jos nesto fali cega u americi ima u svakom kvartu – Personal finance advisors.
Ali na ovim prostorima svi misle da znaju sve o financijama. I nitko nece platiti nekome 100$ za savjet koji bi mu na npr. na njemu prilagodjenom kreditu ustedio 500$ godisnje. I onda se dese krediti uz Chf.
A da ne govorim o optimalnom angaziranju imovine za adekvatnu zaradu sukladno imovinskom statusu, sklonostima riziku, ocekivanoj dobiti…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



Tocno. Ali mislim da takvi "susedi" (95% stanovnistva) ne trguju na burzi.
Pitanje je bilo sto je to "ozbiljni privatni investitor".
Ta kategorija koju ti opisujes ne ide u istu recenicu s kategorijom o kojoj je rijec. Inace, slazem se s tobom da je takvo stanje… ali to nije bilo pitanje.

to ti je jednostavno. redovito pratiš promjene u top 10 i nakon toga dođeš do svih spoznaja. manje više tragedija. jako malo aktivnih investitora. nešto penzića koji su to stekli u kuponskoj privatizaciji, par skrbničkih računa, intercapital, bloger, bahovec i td. za zemlju koja je izrazito amerikanizirana u svakom pogledu jako loš skor. pola američkih domaćica ima neke dionice dok tu jako malo. prvo treba imati novac , i nakon toga znanje o ovom poslovima. i jedno i drugo je deficitarno. sve ostalo je poza.
[/quote]

thx na info!

dakle, ganjam pola milje kuna da budem poluozbiljni investitor. 🙂 a onda ćemo vidjeti. 🙂

A random walk down Wall Street...

jel ovo vrijedi ? 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close