Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

RIVP-R-A,HT-R-A,HUPZ-R-A,ADRS-P-A,HPB-R-A,ADRS-R-A

SAPN-R-A
– mislim da je izrazito podcijenjena sto povlaci moguci rast (logicno)

HMST-R-A
– smatram je mogucom sljedecom dobrom prilikom (mislim da ce se uskoro iskristalizirati situacija bez vecih iznenadjenja)

ovako da nebi bilo 85 pct HUPZ,10 pct BLJE,5pct ADPL kasno rekao


ove godine potpuno pasivan portfelj, ako ne bude potresa u fi samo cu ulaziti u jnaf i hbrl do kraja godine, ovogodisnji plus (porast cijene dionica+isplacene dividende) tek sad presao 3%. nakupilo se dividende skoro 3%, pa kad bi dionice imale ovakvu cijenu 31.12. a dodam jos neisplacene dividende bio bih na 5%. dosta manje nego li prijasnjih godina, ali poucen prijasnjim godinama i ovim sto se sada desava u trgovanju opet ocekujem rast do jeseni i onda lagani pad do nove godine, pa ocekujem da cu kraj godine docekati s vecim plusom od tih 5%. sada cekam objavu fi za prvo polugodiste.
7,3% atgr
7,1% mdka
7,3% ledo
6,3% jdgt
6,8% rivp
7,0% tuho
6,4% plag
5,9% kodt
6,0% ilra
6,2% mais
5,4% sapn
5,6% koei
5,8% hupz
4,9% lkpc
4,6% podr
3,7% atln
0,8% jnaf
2,0% hbrl
cash 1%

ne znam kako je kod vas ali meni portfelj poskakuje svaki dan, idem lagano prema 10% u ovoj godini (mislim da sam jucer presao 8% iz dividende i porasta vrijendosti dionica, a danas neke guraju). prodao lkpc, dokupio jnaf i hbrl skoro do zeljene kolicine, pokusavam ckml ali nikako da uhvatim, na nizim cijenama mi pobjegao za malo.

luka ploce otplovila iz mog portfelja, neke dionice u portfelju narasle rastom cijene, druge % pale porastom ukupne vrijednosti portfelja, dokupljivao hbrl i jnaf, usao u ckml.

Portfelj na ovogodisnjih 13% rasta cijenom dionica i portfeljom.

6,9% atgr
7,9% mdka
7,1% ledo
5,9% jdgt
7,1% rivp
6,5% tuho
6,6% plag
5,6% kodt
6,4% ilra
5,6% mais
4,8% sapn
5,2% koei
6,7% hupz
4,5% podr
3,6% atln
3,0% jnaf
3,8% hbrl
0,9% ckml
1,8% cash

18 dionica imate, pretpostavljam da je portfelj visemilijunski a ni jednog gradevinara ni brodara?


jel ovo vrijedi ? 🙂


Oba kriva izbora. Izadjite dok se moze

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


SAPN-R-A
– mislim da je izrazito podcijenjena sto povlaci moguci rast (logicno)

HMST-R-A
– smatram je mogucom sljedecom dobrom prilikom (mislim da ce se uskoro iskristalizirati situacija bez vecih iznenadjenja)


Potpisujem i dodajem još dio koji imam RIVP, ADRS, ARNT, CKML
Pozdrav!


18 dionica imate, pretpostavljam da je portfelj visemilijunski a ni jednog gradevinara ni brodara?

ne, portfelj mi je sam podmilijunski, likvidna imovina sa strane (vise u dionicama, manje u orocenjima) nadmilijunska. od 60 dionica koje pratim, unutra su i 6 gradjevinara i 3 brodara, ni jedni ni drugi ne mogu se maknuti s dna tablice ovih 60 dionica kad na njima zavrtim magicnu formulu koju koristim, a kamoli da bi dosli u razmatranje za kupnju.

Kolega Drevil ,kako to da nemate ADRS u portfelju


U svakom pravom portfelju danas treba biti zasutpljen ATPL i HIMR. Ako nema tih tickera to je onda znak pomanjkanja ambicija. Ozbiljni privatni investitor ima iznad 1000000 na ZSE

Da citiram kolegu vezano za ATPL. Nije da nas nije obavijestio.


I jos nesto fali cega u americi ima u svakom kvartu – Personal finance advisors.
Ali na ovim prostorima svi misle da znaju sve o financijama. I nitko nece platiti nekome 100$ za savjet koji bi mu na npr. na njemu prilagodjenom kreditu ustedio 500$ godisnje. I onda se dese krediti uz Chf.
A da ne govorim o optimalnom angaziranju imovine za adekvatnu zaradu sukladno imovinskom statusu, sklonostima riziku, ocekivanoj dobiti…

u državi gdje ministar financija uzme kredit u CHF, što možemo očekivati, kada vidim koliko je mladim ljudima nebitno kod stambenog kredita na 25-30 godina1%-tni bod kamata, uopće mi nije žao što plaćaju svoje neznanje, od vrtića i osnovne škole, preko srednje, treba uvesti financijsko opismenjavanje, ali tko će, nije niti čudno da bankari koriste tu nepismenost

Baš mi je portfelj lijepo narastao u zadnja 2-3 mjeseca….u apsolutnom iznosu nešto malo manje od 400.000,00 kn.



18 dionica imate, pretpostavljam da je portfelj visemilijunski a ni jednog gradevinara ni brodara?

ne, portfelj mi je sam podmilijunski, likvidna imovina sa strane (vise u dionicama, manje u orocenjima) nadmilijunska. od 60 dionica koje pratim, unutra su i 6 gradjevinara i 3 brodara, ni jedni ni drugi ne mogu se maknuti s dna tablice ovih 60 dionica kad na njima zavrtim magicnu formulu koju koristim, a kamoli da bi dosli u razmatranje za kupnju.
[/quote]

Primijeni drugu magičnu formulu… _:-))



18 dionica imate, pretpostavljam da je portfelj visemilijunski a ni jednog gradevinara ni brodara?

ne, portfelj mi je sam podmilijunski, likvidna imovina sa strane (vise u dionicama, manje u orocenjima) nadmilijunska. od 60 dionica koje pratim, unutra su i 6 gradjevinara i 3 brodara, ni jedni ni drugi ne mogu se maknuti s dna tablice ovih 60 dionica kad na njima zavrtim magicnu formulu koju koristim, a kamoli da bi dosli u razmatranje za kupnju.
[/quote]
meni je uvijek drago kad vidim da naši građani imaju po milju, dvije kuna. ipak smo mi siromašna država pa će valjati za mirovine. a ako još držite i na oročenju novce onda predpostavljam da imate bar 115 godina života.

who dares, wins

New Report

Close