Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u ovoj godini ukupan gubitak mog portfelja je 143300 kn, što je onih 16,8%. Od toga je “realizirano” (ako dobro shvaćam upotrebu pojma) više od 100000 kn, ugrubo 143300*6/7, ne da mi se računati koliko je kojih dionica ostalo unutra u onoj preostaloj sedmini, pa su “nerealizirane”, inače ako kupim po ovim cijenama nazad pretvaram “realizirani” u  isto veliki “nerealizirani” gubitak, ako kupim jeftinije pretvaram “realizirani” u  manji “nerealizirani” gubitak itd.

Pozdrav kolega Drevil. Hvala na odgovoru i razini transparetnosti kao uvijek. Zelim vam brz povratak izgubljenog i naravno nastavak zarada u skoroj buducnosti.

Nemam više ni jednu dionicu, dio casha prebačen na račune u eure, dio ostaje na pbz investor računu za prvi juriš nazad, gubitak u ovoj godini 18%. Više nema smisla ni da nešto ovdje pišem do povratka.





drevil, 15.03.2020. u 17:34



u ovoj godini ukupan gubitak mog portfelja je 143300 kn, što je onih 16,8%. Od toga je “realizirano” (ako dobro shvaćam upotrebu pojma) više od 100000 kn, ugrubo 143300*6/7, ne da mi se računati koliko je kojih dionica ostalo unutra u onoj preostaloj sedmini, pa su “nerealizirane”, inače ako kupim po ovim cijenama nazad pretvaram “realizirani” u  isto veliki “nerealizirani” gubitak, ako kupim jeftinije pretvaram “realizirani” u  manji “nerealizirani” gubitak itd.



 

@drevil

 

vidim sve ste raprodali..a kad planirate u juriš?

Gotovina 67%

ATGR 8%

JDOS 7%

ZABA 6%

HT 5%

IKBA 3%

ADPL, CKML, JDGT, KODT oko 1% svaki

Moguće da sam falio nešto sitno.

Tek sam se vratio u dionice nakon par jakih padova. Ali pad prerano.

Ukupni gubitak godine oko 46.000 kn. Uglavnom ADPL kupljen po 140. Izašao vrlo brzo.

Nekako sam nastojao što više biti izložen prehrambenoj, IT i telekom industriji. Nešto banke i osiguranje.

Mislim kako mi je manja vjerojatnost da propadnu te firme, nego li banka sa kešom kojoj je talijan vlasnik.

 

 

 

 

 

Portfelj na ZSE:

40% cash

30% atgr

20% ht

10% zaba

5% adrs2

5% hpb

 

 

Evo i mog portfelja, nije za hvalit se, ali da olakšam bol ostalim supatnicima na forumu. Samo sam radio preslagivanja, keša nemam ništa. Kad je trebalo prodat nisam to napravio, a da sam prodao kasnije 100 posto bi to napravio na dnu i onda gledao kako rastu dionice koje sam prodao. Gubitak od ATH oko 22 %. Od početka godine nešto manje, ne znam točno sad.

 

 
















































ADPL29,01 %
ADRS216,24 %
CROS21,09 %
KOTR20,62 %
LKPC6,84 %
MDKA23,64 %
PVCM9,25 %
PODR4,34 %
SPNV1,16 %
SAPN5,23 %
TSHC2,57 %

Invest, 01.04.2020. u 15:28

Portfelj na ZSE:

40% cash

30% atgr

20% ht

10% zaba

5% adrs2

5% hpb

Vidim kolega da ipak niste izdržali pa ste ušli u neke nove dionice (neki dan ste naveli HT i ATGR), bez obzira na, kako pišete, predstojeće urušavanje gospodarstva.

Kako je danas krenula Optima, bio sam siguran da to vi skidate s aska.

Inače, matematika je egzaktna znanost, pa poradite malo na postotcima 🙂

 

 

 

@starigrač

 

Da, umjesto 20 % HT-a je 10 % 🙂 moje isprike..

OPTE ne diram, to prepuštam vama 🙂

 

 

Invest, 31.03.2020. u 09:58

@drevil

vidim sve ste raprodali..a kad planirate u juriš?

 

nakon što sve loše bude ugrađeno u cijenu, a prije oporavka ekonomije, nemam pojma kada će to biti

 

Invest, 02.04.2020. u 08:18

@starigrač

 

OPTE ne diram, to prepuštam vama 🙂

Hvala kolega, hvala.

 

drevil, 02.04.2020. u 08:27

 





Invest, 31.03.2020. u 09:58



 

@drevil

vidim sve ste raprodali..a kad planirate u juriš?

 



 

 

nakon što sve loše bude ugrađeno u cijenu, a prije oporavka ekonomije, nemam pojma kada će to biti

 

Da,tako sam i ja razmišljao.

Ali sam ipak djelomično popustio stavljajući dosta niže naloge od aktualnih cijena koji mi u povremeno prođu. Sad sam ostao sa 40 % casha. Ali ne isključujem da ću biti trader u narednom periodu ako cijene naglo porastu. Iako to nikadn nisam bio.

Nažalost i ja smatram da još dosta loših vijesti tek treba za izaći na vidjelo.

Gotovina oko 53%


ATGR 9%


JDOS 7%


ZABA 7%


HT 5%


IKBA 5%


ADPL 3%


ERNT 3%

LURA 3%

CKML, JDGT, KODT oko 1% svaki


BCIN 0.5%

Lagano sam se nakrcao od prošlog puta. Sada već imam malu knedlu u grlu. Dosta sam uložio na ZSE. Najviše do sada.

Ovaj keš šta je ostao za dionice ću uložiti samo u slučaju nekog većeg pada prethodnih dionica. Vjerujem da će do kraja srpnja biti takvih prilika. Neko loše Q2 izvješće. A bit će ih. Nažalost.

 

 

Cash 80%.

ERNT 5%

CKML 5%

ATGR 5%

LURA 5%

 

Turizam, zračni prijevoz, brodari i naftne kompanije… niti u ludilu imati u portfelju.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Seeker, 17.04.2020. u 14:58

 

Gotovina oko 53%

ATGR 9%

 

JDOS 7%

 

ZABA 7%

 

HT 5%

 

IKBA 5%

 

ADPL 3%

ERNT 3%

 

LURA 3%

CKML, JDGT, KODT oko 1% svaki

BCIN 0.5%

 

Lagano sam se nakrcao od prošlog puta. Sada već imam malu knedlu u grlu. Dosta sam uložio na ZSE. Najviše do sada.

Ovaj keš šta je ostao za dionice ću uložiti samo u slučaju nekog većeg pada prethodnih dionica. Vjerujem da će do kraja srpnja biti takvih prilika. Neko loše Q2 izvješće. A bit će ih. Nažalost.

 

 

Nije se mnogo promjenilo.

U međuvremenu izašao iz ERNT i ADPL, to uložio dodatno u LURA, BCIN i IKBA.

Tako da mi je keš trenutno oko 50%,

ATGR: 10%

IKBA: 12%

ZABA: 4%

BCIN: 5%

LURA: 7%

JDOS: 7%

Ostatak ADRS2, JDGT, KODT, CKML i ATLN.

Mislim da sam gotov za ovu godinu. Eventualno pokleknem i uletim u nekog turista ako padne malo više.

Ako ima tko kakvu pametnu, rado ću poslušati. Ovako stvarno nemam neku ideju što dalje.

New Report

Close