Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A da se razotkrije i ukupna vrijednost portfelja? Ovako je to možda 10 tisućica a možda i 500. To ima dugačiji pogled…

u dionicama sam sigurno preko 500.

Lijepo.



A da se razotkrije i ukupna vrijednost portfelja? Ovako je to možda 10 tisućica a možda i 500. To ima dugačiji pogled…

u dionicama sam sigurno preko 500.
[/quote]
To uopce ne bi trebalo biti vazno koliko imaš apsolutno. Strategija uvijek moze (tj. Mora) biti ista. Najbolji su oni koji imaju male portfelje pa se kockaju “dok ne steknu neki osjetni portfelj”. Kao, lakse je zaraditi. Pa da je lakse, svatko bi to radio. Jedino sto je bitno uvik je %!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

mislim da kolega drevil ima jedan odlican i dosadan portfelj ( slicno kao i ja ) bez nekog prevelikog stresa , istina je da kada bi imali manje dionica u portfelju da bi dobitak bio veci ali isto tako su i gubici veci kada krene lose vrijeme.

u ovoj igri koju igramo i pokusavamo svoj novac povecati , najvaznije je ne izgubiti previse, a dobitak je dobitak bez obzira koliki bio , naravno cim veci to bolji.

dobro kaze KresoM za strategiju i kockanje, naravno ako netko krene sa 5000 kuna njemu dobitak od deset posto nece biti nista posebno i pokusava se kockati , trejdati na dnevnoj bazi ili nekoliko dana, kupovati, prodavati , placati provizije i to je po meni recept za gubitak ( prosao sam cesta trgovanja ) , ali ako se radi o relativno vecoj cifri koju imamo u dionicama dobitak od desetak posto moze biti jako lijepa svota na racunu.

mislim da je najbolje napravit neku strategiju, vidjet sa cim raspolazemo, super ako mozemo svaki mjesec nesto kupit ( na taj nacin ako nam je portfelj u minusu , smanjimo isti, a ako raste opet dobro, kupujemo nove dionice ) i tako nekoliko godina, plus dividende i mislim da nebi trebalo bit vecih problema, naravno tesko je gledati kada nesto pada , al nitko nas nije tjerao da se bavimo ovim poslom 🙂



tzv. indeksni fond. to nije strategija. nedavno smo imali primjer da su neki menađeri tamo negdje isto kopirali indeksne fondove i za to primali naknade.

"puno" dionica npr. 15-20 nema veze s indeksnim, to nije zadana košarica već odabir dionica po nekom kriteriju koji kod svakog poduzeća ima kvartalno promjenjive vrijednosti (kriterij je varijabla, skup varijabli ili sintetska varijabla proizvedena iz skupa varijabli). Moj uzorak dionica je namjerno pristran a ne reprezentativan, koliko god bio velik. Ja ne zelim pratiti crobex ili njegovu mlađu braću. Normalno da se s povećanjem broja dionica javlja tromost, ubijam betu iako to ne zelim i ne treba mi, na duzi rok je svejedno. Također kad jedna dionica uzme kartu u jednom pravcu za gore benefit u portfelju ce biti manji nego li kad sam imao 10-12 dionica, ali onda sam imao i propuste neimanjem ili prodajom. Provodim eksperiment diverzifikacije i slabije aktivnosti, vidjeti cemo. Stvar je i u averziji od gubitka, apsolutno u kunama rizik je isti – sada u portfelju apsolutno u kunama imam jednako neke dionice pri 6-7% kao prije pri 15%, a i zadovoljstvo ostvarenim godišnjim prirastom ipak mjerim apsolutno u kunama, sada mi 10% nosi kao nekad preko 20 i nekoliko %.
[/quote]
pomno sam pročitao vaš post ali ću kratko odgovoriti. ako ste upali u gubitak poslije 2008. isti taj portfelj vam dva dobra ali visoko koncetrirana ulaganja mogu dovesti na ath. naravno da morate biti apsolutno sigurni da je to to. ostatak posla je psihologija. koliko je bilo prilika za gubitak bilo je i sličnih za dobitak.još kraće rečeno samo sam trebao ostati u kupljenom korfu po 20 i bio bi na neslućenim visinama.

who dares, wins

Gospon Verdi, za prolivenim mljekom … pogotovo kad spomenete Korf u kojem sam bio all in na 21.47 :((( .. idemo dalje otkriti neki novi korf :))

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

ima novi pogodak ako bog da (nisam baš nešto religiozan) ali ne ćemo kukurkati prije zore :).

who dares, wins

I dalje…
Adpl
Zvzd
Kune
Dlkv
Funte
Sunh
Euri
Snha
Gama

I trazim pod hitno novi pick, da je dovoljno dobar ko ADPL, da ima buducnost, da je fundamentalno podcjenjen i da isplacuje dividendu….

cijeli portfelj HT..mirno spavam…bez stresa

Hupz 70 posto
Adpl 15 posto
Adrs-r-a 10 posto
Ernt-r-a 5 posto sljedeci tjedan dobivam jos 30 000 kn kesa trenutno sam 100 posto u dionicama

ULPL 70%
JDGT 13%
VART
HHLD
DDJH
PRFC
VLDS RIP
cash 5%

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Promjena se desila u zadnja 2 dana, došlo je do revizije portfelja nakon 2 godine držanja istog:
ADPL – 29%
DLKV – 25% (+5%)
ZVZD – 19%
HT – 18%
CASH – 9%(u istom omjeru kune, euri i funte)

ove godine potpuno pasivan portfelj, ako ne bude potresa u fi samo cu ulaziti u jnaf i hbrl do kraja godine, ovogodisnji plus (porast cijene dionica+isplacene dividende) tek sad presao 3%. nakupilo se dividende skoro 3%, pa kad bi dionice imale ovakvu cijenu 31.12. a dodam jos neisplacene dividende bio bih na 5%. dosta manje nego li prijasnjih godina, ali poucen prijasnjim godinama i ovim sto se sada desava u trgovanju opet ocekujem rast do jeseni i onda lagani pad do nove godine, pa ocekujem da cu kraj godine docekati s vecim plusom od tih 5%. sada cekam objavu fi za prvo polugodiste.
7,3% atgr
7,1% mdka
7,3% ledo
6,3% jdgt
6,8% rivp
7,0% tuho
6,4% plag
5,9% kodt
6,0% ilra
6,2% mais
5,4% sapn
5,6% koei
5,8% hupz
4,9% lkpc
4,6% podr
3,7% atln
0,8% jnaf
2,0% hbrl
cash 1%


ove godine potpuno pasivan portfelj, ako ne bude potresa u fi samo cu ulaziti u jnaf i hbrl do kraja godine, ovogodisnji plus (porast cijene dionica+isplacene dividende) tek sad presao 3%. nakupilo se dividende skoro 3%, pa kad bi dionice imale ovakvu cijenu 31.12. a dodam jos neisplacene dividende bio bih na 5%. dosta manje nego li prijasnjih godina, ali poucen prijasnjim godinama i ovim sto se sada desava u trgovanju opet ocekujem rast do jeseni i onda lagani pad do nove godine, pa ocekujem da cu kraj godine docekati s vecim plusom od tih 5%. sada cekam objavu fi za prvo polugodiste.
7,3% atgr
7,1% mdka
7,3% ledo
6,3% jdgt
6,8% rivp
7,0% tuho
6,4% plag
5,9% kodt
6,0% ilra
6,2% mais
5,4% sapn
5,6% koei
5,8% hupz
4,9% lkpc
4,6% podr
3,7% atln
0,8% jnaf
2,0% hbrl
cash 1%

ADRS?

oprostite zaboravio da adris u svom portfelju ima i novaca
adris (maistra+Co+cromaris+nekretnine+cash)

New Report

Close