PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko znam otprema ide jako dobro,gužva je na parkingu sa kamionima,o brojkama nemogu jer neznam koliko je dnevna otprema u tonama 😉

Bravo Veljo ,a jel se šta govori o preuzimanju od strane Mola ili vraćanja PERTRICE pod maticu INU.Kod nas je takva priča u sisku da će se spajanjem sa maticom plin direktno distribuirati PTKM i neće biti ni poreza ni ikakvih davanja prema državi osim preko finalnog proizvoda- umjetnog gnoja.I da li se šta govori o spektakularnom ulasku Rusa na velika vrata.Jer nas u Sisku je Štern skoro uništio sa svojim Bijelim Noćima-odnosno teškoj sirovoj nafti punoj sumpora koje naše pumpe nisu mogle gurati ,a sumpor nam je pojeo sve cijevi tako da se u remontu moralo sve mijenjati.I dali su stvarno Kinezi odnosno njihova delegacija bili u pregledu PTKM..”””””’Veljo ti si sad naše oči i uši.Svima nam je bitno sve- od zarade na dionicama -do najbolje solucije za budućnost PTKM.Gdje je Klaus jel još uvijek sindikalno aktivan ili se povukao.Veliko HVALA za potporu Sisačkoj rafineriji kad smo bili u štrajku.

peyo

Ništa konkretno nisam čuo,uglavnom je panika oko božićnica,povećanja plaća itd…Klausa nema,otkad je Jagušt došao na mjesto direktora ni traga ni glasa nit sindikata niti ništa…Dok on šuti,stanje nije loše 😉

Dakle, INA plina ima na bacanje, ali ne za dobrobit hrvatske privrede i hrvatskih građana ?
Da im mp3 !

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Mol-zatajio-da-ce-na-plinu-iz-Sirije-zaraditi-milijarde?homesrclink=carousel

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Pa otkako pišem o PTKM govorim o tome zašto se MOL nije natjecao dalje za INU.Dogovor je pao- molu plin a sa plinom jedan od najvećih potrošača-PTKM.Onaj tko misli da su mađari pik zibneri sad se mora sam uvjeriti u suprotno.Sad samo očekujem prijateljsko prepucavanje po medijima,pa odgovor vlade kako je obranila INU,pa onda prijateljsko preuzimanje plina ,pa dolaze na red najveći potrošači.I sad bi mogao skoro 100 posto tvrditi da je PTKMlažno u minusu,odnosno predstavljanje kao gubitaša.A onda dolazi veliki spasioc MOL i naglo diže PTKM od gubitaša do velikog giganta u toj grani industrije.Sve je precrtano sa INE-isti scenarij isti igrači.Petrica je za nas koji se igramo na burzi- uz Viro- zlatna koka i dat će nam gadnu lovu.Ato će biti jako brzo,jer Hrvatska ulazi u EU i gle slučajnosti baš u to vrijeme MAĐARSKA PREDCIJEDA EU……………..??????????????KOJA UTAKMICA.

peyo

Božić nam je tu i vrijeme je darivanja.Za Isusovo rođenje rade se dobra djela i pomaže se onima koji su u nevolji.Imam sina od 9 godina i samo mu ptičjeg mlijeka fali.Ali je odličan uškoli omiljen urazredu i ima veliko srce.Upoznao me je sa jednom svojom malom prijateljicom koja isto ima 9 godina.Zove se Anndrea.Prije tri godine umrla joj je majka,živi sa ocem koji se trudi djetetu pružiti ono najosnovnije u životu,ali ne uspijeva.Zanima me da li netko zna na koji način bi mogli mi svi zajedno odnosno oni koji žele kod bilo kojeg ozbiljnog brokera otvoriti djetetu račun i prbaciti po koju dionicu,bilo koju,tako da to dijete na neki naš način osiguramo makar malo u budučnosti.Ako tko od brokera išta može napraviti neka mi se javi.PS.Upravo sam suprugu poslao po Andreu da ju odvede u šoping da joj kupi sve šta joj je potrebno,da ju obuče od glave do pete.
Kada Vam takvo malo i neiskvareno biće dođe u kuću i veli da njoj neće doći DJED MRAZ srce se stisne.Kod mene joj je već donesao Bebu iz snova-nekakvu lutku koju si je dijete željelo-ali samo željelo i maštalo.
AKO ZNAMO ZARAĐIVATI I GUBITI NADAM SE DA ZNAMO I POMOĆI JEDNOM MALOM BIĆU DA ŽIVI DOSTOJNO.
UNAPRIJED HVALA!

peyo

Na žalost,moji brokeri kažu da je to neizvedivo preko burze jedino prebacivati dionice kod javnog bilježnika. Ako slučajno netko prokljuvi neki način da bi se moglo na ovaj naš način moglo pomoći tom djetetu molim vas neka mi se javi.Jer svi smo mi na neku ruku lopovi ,ali puno nas ima srca.Supruga se vratila kući sa Andrejom i kupila joj je doslovno sve od odjeće, obuće do pribora za osobnu higijenu,a DJED MRAZ je kupio punu vreču slatkiša i BEBU iz SNOVA.S ponosom mogu reći da sam zajedno sa mojom malom obitelji jednom malom biću priuštio BOŽIĆ.Još samo nešta- pitali smo ju zašto ne jede u školi,odgovor curice-jela bi ja ali tata mi nema novaca.Od sada će dijete jesti do kraja školovanja jer sam ja tu.
Poštovani kolege -SRETAN BOŽIĆ VAMA I VAŠIM OBITELJIMA OD SRCA -PEYO SA OBITELJI.VEČ DUGO SE NISAM OVAKO DOBRO OSJEĆAO.

peyo

Evo Jaca pustila plinovod sa Mađarskom.Ode naš plin za mađarsku.Potvrđuju se moja razmišljanja-da li će i Petrica na poklon za Božić?????????????????Dobro za nas dioničare ,ali šta to znači za Hrvatsku?????????’
Evo vidite da se Mol nije bez veze razmahao sa gadnom lovom-Ina je bila mazanje očiju.

peyo

Zar možda nije bolje otvoriti nekakav račun za uplatu gdje svi možemo uplatiti,jedino treba uvjeriti ljude da daju novac u humanost i pomoć djetetu,bilo bi to lijepo od nas.

Ma razmišljao sam i o tome ali koliko danas ima muvana na konto takve dječice to je strašno.Mislio sam da bi mi prebacivanjem pokoje dionice puta koliko nas ima omogučili nekom od brokera da vrti lovu na njeno ime do punoljetnosti-nešta kao zaklada,ali to je tolika papirologija da glava boli.Ma ima nas puno valjda će neko nešta smisliti.Ja sam za sada uzeo dijete pod svoje okrilje i dok god budem mogao pomagat ću.Nije mi jasna ta naša prokleta birokracija.Dijete nema pravo na besplatnu kuhinju jer joj je otac zaposlen u Željezari Sisak.A mislim da znate kakve su tamo plaće.
Hvala kolega osmo šta ste se javili.

peyo

OBAVIJEST O ZAUSTAVLJANJU POSTROJENJA
24. prosinac 2010

U okviru priprema za redoviti remont postrojenja za proizvodnju gnojiva od 29. prosinca 2010. do 3. siječnja 2011. Petrokemija d.d. će pristupiti obustavi rada proizvodnih pogona. Ove aktivnosti su neizbježno, ali kratkotrajno popraćene povećanom razinom buke i emisijama u zrak. Ne očekuju se pojave prekoračenja graničnih, tolerantnih, a niti kritičnih vrijednosti koncentracija onečišćujuće”

tvari u zraku kutinskog područja, što će se nadzirati mjerenjima na postajama lokalne i državne mjerne mreže. Moguće je da će se povremeno u pojedinim dijelovima obližnjeg naselja javljati nešto naglašenija buka ovisno o meteorološkim uvjetima. ”

Samo do 3. sječnja, greška ili su toliko efikasniji…..?

marcello


OBAVIJEST O ZAUSTAVLJANJU POSTROJENJA
24. prosinac 2010

Samo do 3. sječnja, greška ili su toliko efikasniji…..?

Radi se o zaustavljaju svih pogona,koji ce se zaustaviti u roku 5 dana,a ne remontu u trajanju od 5 dana 😉

New Report

Close