PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

je, i hdz je opljackao po propisima

to nam jako pomaze da je sve bilo zakonito

 

jedno pitanje – jeam li ja jedini mamlaz koji je sve ove godine zivio u uvjerenju da za delist treba 75 post od ukupno

 

pa i novinari su pisali – ako drzava pristane

 

sad ispada da ti sa 50 posto plus 1 mozes delistati sto hoces. ludilo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Deset godina ste na forumu i jos se niste naucili pristojnom ponasanju pa sugovornike vredjate zato jer ne zelite priznat da niste u pravu !

Ako navedem jedan primjer gdje je dionica delistirana i sa manje od 55 % vlasnistva hocete li se ispricat na pogrdnim izrazima ?

Vjerojatno necete..a ni nema veze jer nema ni znacaja !

Petrokemija odlazi sa burze i to je cinjenica ..kome krivo kome pravo.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ispričavam se lucijanu na ružnim riječima. moj bed.

 

 

ja doista ni na kraj pameti niam imao da je ova svinjarija moguća. jesam, deset god sam tu i bilo je bezbroj delista – i uvijek, bas uvijek je bilo riječi o 75 posto

 

to da ti sa 50 plus 1 delistas dionicu, a ostalih 49,99 posto dobiju vritnjak – to bome ima samo u rvackoj

 

smijurija. onda propišeš statum da je dovoljno i 10 posto. zasto ne. zakon ne brani. dode 10 posto glasova, svi glasaju za i voala – delist izglasan sa 100 posto prisutnih glasova

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Tražim, ali ne mogu naći datum delistiranja. Jel sa zna šta?

znači,,,za koji dan dan prodaja dionica samo na njuškalu,,

Odluka stupa na snagu danom upisa u Sudski registar posto je odluka donesena sa vise od 90% glasova na skupstini.

Kad društvo obavjesti zse da je odluka upisana , sljedeci radni dan po primitku info zse delistira dionicu.

Isprika prihvaćena . Svima nam je zao ali je nazalost tako .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

šteta za PTKM..kao i za svako drugo izdanje koje ode s burze jer burza živi od uvrštenih dionica jednako kao i ulagači. što će ulagaču dionica s kojom ne može u svakom trenutku trgovati nego mora muku mučiti ako je poželi prodati?! kapital praktički ostane trajno zarobljen unutra..ajde ako daju dividendu pa to onda nije nužno loše, ali u svim drugim slučajevima 🤒

sve gore i gore

Država odbila ponudu Yildirima, akvizicija koja se očekivala početkom godine još nije na pomolu

tovarish, 04.03.2022. u 08:24

šteta za PTKM..kao i za svako drugo izdanje koje ode s burze jer burza živi od uvrštenih dionica jednako kao i ulagači. što će ulagaču dionica s kojom ne može u svakom trenutku trgovati nego mora muku mučiti ako je poželi prodati?! kapital praktički ostane trajno zarobljen unutra..ajde ako daju dividendu pa to onda nije nužno loše, ali u svim drugim slučajevima 🤒

Prodaj je Petrokemiji za 33 i nešto kuna.

mlijeko, 08.03.2022. u 14:19

 





tovarish, 04.03.2022. u 08:24



 

šteta za PTKM..kao i za svako drugo izdanje koje ode s burze jer burza živi od uvrštenih dionica jednako kao i ulagači. što će ulagaču dionica s kojom ne može u svakom trenutku trgovati nego mora muku mučiti ako je poželi prodati?! kapital praktički ostane trajno zarobljen unutra..ajde ako daju dividendu pa to onda nije nužno loše, ali u svim drugim slučajevima 🤒

 



 

Prodaj je Petrokemiji za 33 i nešto kuna.

to može samo onaj tko je bio na skupštini i glasao protiv delistiranja…svi ostali su pušiona pa tako i ovi koji sada kao “jeftino” kupuju

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/PTKM/COI-PTKM-6645dbafe20b1136e52e8eae6636395c.pdf

tovarish, 08.03.2022. u 21:21

 





mlijeko, 08.03.2022. u 14:19



 

 





tovariš, 04.03.2022. u 08:24



 

 

šteta za PTKM..kao i za svako drugo izdanje koje ode s burze jer burza živi od uvrštenih dionica jednako kao i ulagači. što će ulagaču dionicu s kojom ne može u svakom trenutku trgovati nego mora muku mučiti ako je htio prodati?! kapital praktični ostane trajno zarobljen unutra..ajde ako daju dividendu pa to onda nije nužno loše, ali u svim drugim slučajevima 🤒

 

 



 

Prodaj je Petrokemiji za 33 i nešto kuna.

 



 

to može samo onaj tko je bio na skupštini i glasao protiv delistiranja…svi ostali su pušiona pa tako i ovi koji sada kao “jeftino” kupuju

tovarish, 08.03.2022. u 21:21

 





mlijeko, 08.03.2022. u 14:19



 

 





tovariš, 04.03.2022. u 08:24



 

 

šteta za PTKM..kao i za svako drugo izdanje koje ode s burze jer burza živi od uvrštenih dionica jednako kao i ulagači. što će ulagaču dionicu s kojom ne može u svakom trenutku trgovati nego mora muku mučiti ako je htio prodati?! kapital praktični ostane trajno zarobljen unutra..ajde ako daju dividendu pa to onda nije nužno loše, ali u svim drugim slučajevima 🤒

 

 



 

Prodaj je Petrokemiji za 33 i nešto kuna.

 



 

to može samo onaj tko je bio na skupštini i glasao protiv delistiranja…svi ostali su pušiona pa tako i ovi koji sada kao “jeftino” kupuju

Da istina je, samo oni koji su na skupštini glasovali protiv obuhvaćeni su ovom kupovinom ali to i nije neka cijena.  Petrokemija je kod sazivanja skupštine napravila mali gaf. S obzirom da je riječ o povlačenju s burze pozivi članovima skupštine trebali su biti dostavljeni u pisanom obliku, poštom. Tako mi kaže kolega odvjetnik koji se bave trgovačkim pravom. S obzirom da to nije napravljeno svaki imatelj dionica ima pravo tražiti isplatu. Ali kako imam malo dionica čekati ćemo da vidimo što će se desiti. Uglavnom, ovo je zadnja hrvatska dionica koju imam. Ostali sam unovčio prije 2 mjeseca.

New Report

Close