PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Upravo se u susjedstvu vratilo društvo iz šopinga iz Slovenije (Ormož). Svi artikli od špeceraja su 40-50% jeftiniji nego u Hrvatskoj. Ali poanta zašto ovo pišem je:
Kupila jedna gazdarica i 3 vreče gnojiva (Petrokemijinog). Veli, uštedila sam 150 kn…..isplati mi se.
Nisam ispitival detalje, vjerojatno na malu količinu/vrijednost nisu platili carinu, ne znam niti koliko bi to koštalo kod nas. Ali ponavlja se stvar slično uvozu seljaka iz Slavonije (iz Mađarske).
Čudo je da uopće Petrokemija još postoji i funkcionira. Kad se jedanput zagrebe ispod površine bit će tu svega! A čudo i da država još nije propala…….ili je propala samo mi to još ne znamo.

Spomenuo je i cijene gnojiva, kaže da ga kritiziraju radi manjih izvoznih cijena, a on kaže da ne može očekivati veću cijenu kad je takva na svjetskom tržištu?????? a gdje mi živimo???? na Marsu????, šteta šta običan čovjek ne može pitati u takvim situacijama, samo bi ga pitao gdje kupuje sirovinu i po kojoj cijeni plača plin u odnosu na svjetsku cijenu….


…… kao što si u dogovoru sa šefom skladišta i skladištarem (koji su u to vrijeme započeli bespravno graditi vikendicu na otoku Viru) zaboravio izdati otpremnicu za izdanu robu, a direktorica računovodstva je “zaboravila” primjetiti manjak robe za naplatu (jer si joj pomogao preko Jubitoa legalizirati bespravnu gradnju na Braču) …… Uostalom, zahvaljujući tebi ( a na prijedlog Jubitoa) je zaposlena na to radno mjesto na kojem se zapravo ništa ozbiljno niti ne radi, a plaća je dobra. Pokazala se vrlo dobra kada su ona dvojica lopova iz proizvodnje uhvaćena kako preko ograde prebacuju 150 kg NPK gnojiva…..

PS:
Svaka sličnost sa eventualno stvarnim likovima ili događajima je slučajna i nenamjerna !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Evo kaže ZSE da ode i Srećko Selanac.izgleda da će naš Klaus biti predsjednik Nadzornog Odbora!

Evo jedno "nagradno" pitanje:
Koliko dugo bi članovi uprave, npr. Yara-e, i dalje ostali na svojoj poziciji nakon objave poslovnih rezultata gdje bi skazali 50% smanjenja prihoda?

Za ostale članove uprave ne znam ali znam da će Mesarić sigurno ostati još neko vrijeme. Čovjek je vrlo vješt. Uspijeva zadovoljiti:
– državu kao večinskog vlasnika,
– ostale dioničare od kojih večina ionako ne zna šta se dogadja, niti razumije
– prikazuje prihode i uspješnost firme ovisno o potrebi,
– radnici su čini se zadovolni, plaće redovite, velik broj njih su i dioničari Petrokemije,
– zadovoljni su veliki kupci jer dobivaju robu ispod cijene – vrijednosti koju bi morali platiti, još im država daje i poticaje,
– trgovci, posrednici, izvoznici jer na teret dohotka firme ubiru masne marže i provizije,
– zadovoljne i države u susjedstvu, dobivaju gnojivo u pola cijene (kasnije nam prodaju poljprivredne cijene vrlo povoljno a naši seljaci svoje čuvaju u Đakovštini).
– zadovoljni i seljaci jer ako im je daleko i skupo kupovati u zadrugama……odu časkom preko granice i dovezu pune traktore gnojiva po povoljnim cijenama,
– zadovoljna i država i Šuker (drugi put) jer ubere i nešto carine koju vrijenost nije mogla naplatiti kod izvoza,
– zadovoljna i rukovodeća struktura jer ako nisu dobri, za kaznu ih pošalju na služveni put u Kinu ili neku drugu "egzotičnu" zemlju pa nek vide kako je tek drugima,
– još bi se toga našlo!

Sjećam se posta sa jednog drugog foruma u kojem je (očito poznavatelj situacije u PTKM) napisao otprilike:
"Priča mi prijateljev prijatelj, kojem poznanik radi u Petrokemiji da je sloga tamo na visokom nivou. U drugoj i trećoj smjeni (prva se valjda podrazumijeva) svaki treći radnik odlazi s posla/smjene uz znanje i pokrivanje ostale dvojice. I tako se smjenjuju po potrebi……."

Svi sretni i zadovoljni, pa tko nebi nosio takvu upravu na rukama (i nogama)? Tako dugo dok ruke ne popuste od tereta "socijalne i etičke sloge"………Samo bi ludjak nešto mijenjao u takvoj idealnoj firmi.
Baš mme zanima kad će biti objavljena email adresa gospodje zadužene za etiku i sl. Vjerujte, ne će biti puno mailova. [bye]


Evo jedno "nagradno" pitanje:
Koliko dugo bi članovi uprave, npr. Yara-e, i dalje ostali na svojoj poziciji nakon objave poslovnih rezultata gdje bi skazali 50% smanjenja prihoda?

marcello

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 782.346 23,42 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 134.449 4,02 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 108.396 3,24 Skrb. račun
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 62.200 1,86 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. BAKIĆ NENAD 37.966 1,14 Osnovni račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 30.914 0,93 Skrb. račun
Ukupno: 70,21

Snupy, mislil si na ovo….?
Važeći podaci za uredovni dan 19.03.2010 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
……..
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 112.349 3,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
………
10. S. G.-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBR MIR FOND 30.583 0,92 Skrb. račun SPLIT
Ukupno: 69,53

Podaci Top Ten od 25.03.2010
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 134.449 4,02 Skrb. račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 30.914 0,93 Skrb. račun
Ukupno: 70,21
[thumbsup]

Ima još neka razlika a da ju ja ne vidim, lako moguće s mojim naočalama, he, he!?

marcello

A tko je to uvalio 22000 komada PBZ mirovincu?


bakic

U pravu si, povečanje za 200 dionica:
19.03. Bakićevo je stanje:
9. BAKIĆ NENAD 37.766 1,13 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

25.03.
9. BAKIĆ NENAD 37.966 1,14 Osnovni račun

marcello

Već poznati obrazac. Trgovina počinje sa 106-icom

Oznaka Vrijeme Cijena Količina
PTKM-R-A 10:09:23 130,66 67
PTKM-R-A 10:09:23 133,01 39

Kao da netko ima te 106-tice u ladici pa ih vadi………po potrebi! [undecid]

marcello

Stožer za obranu Petrokemije i Sindikat EKN i prošle su godine obranili Petrokemiju. Zahvaljujući odlučnoj akciji svih sindikata, a EKN ima najviše članova obranili smo tvornicu od plana INA-e da Petrokemiji isključi plin. Zaključeno je to na Izbornoj godišnjoj skupštini Sindikata EKN-a Petrokemije. Glavni povjerenik Željko Klaus podsjetio je na aktivnosti podružnice u prošloj godini za koju je rekao da je bila izuzetno teška. «Nije bilo lako, ali zahvaljujući zajedništvu izborili smo se za naša radnička prava i za našu tvornicu. Teško smo kolektivno pregovarali sa upravom. Morali smo u ovoj krizi koja je teško pogodila Petrokemiju pristati na smanjenje plaća, ali smo spriječili otpuštanja radnika, naši radnici u mirovinu i dalje odlaze s otpremninama. Naši zahtjevi su uvijek bili isti; puna zaposlenost, redovita isplata plaća i bez zadiranja u materijalna prava radnika. Uz to morali smo se boriti i za opstanak tvornice i pregovaranje sa INA-om teže je nego sa pregovaranje sa agresorom. Prošle godine većina je radnika Petrokemije stekla pravo na prodaju dionica koju su kupili po povoljnim cijenama. Nitko nije izgubio i na to smo ponosni.», rekao je Klaus podnoseći izvještaj o radu u prošlog godni.

Šta se ima sindikalista miješati u poslove uprave????? Ili možda Klaus vodi PTKM ?????

New Report

Close