OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tko zna što sutra nosi ovdje, ovo je vrtuljak, pa
se osjećamo kao da trgujemo na pravoj burzi…
da je bar više ovakvih likvidnih dionica

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Evo kako to izgleda u prilogu.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Koji jadni drukeri ovdje, većina ih prodala pa bi sad kupila…morate malo jače drukati…ovaj Barbosa predvodnik u podmetanjima a još mu moderator dopustio da mu postovi ne cenzuriraju

Ova “igracka” se pokvarila, djeca uzela novu”atlanska” je in !

Neka se slobodno protrguje što veća količina dionica na ovim razinama. Tada će se, nadam se, smanjiti volatilnost, i mirnije ćemo dočekati kraj godine te raspisivanje natječaja.

hm
izgleda mi da ne ide na 6 nego na 5 kn.
samo da ne ode ispod 5?

ignore: one



Pazi ovo, tko je jučer kupio 10000 komada na 4,7 kn = 47000 kn
Danas je prodao 10000 komada na 6.4 kn = 64000 kn
Razlika 17000 kn Lijepa zarada u samo jedan dan

a pazi sad ovo, na 6,4 je prošlo oko 75k dionica=480 000,00kn i svi ovi koji su to kupili trenutno su u minusu ukupno oko 70 000 kuna … heben gubitak i to u samo 2 sata, što kažeš na to,?
[/quote]

A zamisli onaj tko je prodao jucer po 4,50 , a sad islo do 6,40. Taj sad sigurno druka da se moze vratiti

Koja je ovo šaka jadi od ljudi….to su umreženi, grupa ljudi koji se poznaju i pišu kako im odgovara.
Na pad na dizanje i tako zavaravaju ljude , mislim nove ulagače i otimaju im novce….svaka čast.
Uživajte sa tim novcima ,trebalo vam.
Pazi neki pišu da nemaju i nikad nisu imali dionicu a pišu svakodnevno i drukaju na pad….pa ako nemaš dionicu zašto ne pišeš na Tesli…..
Mislim jasno je svima koja je to grupa ljudi.
Uz to vam daje svima minuse ako napišete išta točno o firmi ili prenesete link ili neku vijest….užas.
Zašto takve ljude moderator ne cenzurira?????
Pa svima je jasno da firma dobro radi,izlaze dobra Q, uredno vraća dugove i povećava EBITU…
Uz to pojavio se je svjetski igrač koji želi klupiti Optimu kupio je i ( TELE 2 ) a ima ih još koji zasigurno žele…A1 ili neki Englez ili tko zna tko će se još javiti na natječaj…
A on je 01.01.2020.
Kakva grupa ljudi, užas, sramota….
Meni je to sve jako jadno i smiješno ali tako je.
Ja imam dionice jako dugo i mislim ih samo prodati kad bude bila ponuda za sve dioničare a do tada samo polako.


Razum nalaže da svaki zdravi poslovni subjekt kao vlasnik bilo koje imovine (u ovom slučaju su najznačajniji ZABA, HT, HPB i Addiko) ima samo dvije mogućnosti:

1. pomiriti se sa gubicima i pokuša uništiti konkurentnu tvrku koje je suvlasnik i kojim upravlja ukoliko mu je to dugoročno isplativo,
2. pokuša povećati vrijednost svojeg vlasništva, kad ga se već želi ili mora riješiti, osigura naplatu potraživanja i pokušati još nešto zaraditi ako se zaraditi da.

Mislim da je u ovom slučaju izglednija kombinacija br. 2, obzirom da 45% vlasništva imaju tri banke.
Ne vidim koji bi to poslovni interes banaka bio da se Optima uništi?!

Koja bi to još alternativna kombinacija bila u igri ako se čovjek služi logikom i zdravim razumom?

Što se tiče logike i zdravog razuma:
– Optima niti prije nije mogla samostalno funkcionirati, rashodi su joj veći od prihoda (dokazano u praksi)
– Nakon što je obrađena, oglodana i “pripremljena za prodaju” od HT-a (budućeg konkurenta), možete misliti koliko sad vrijedi (nije vrijedila ni prije, a sad još manje)
– HR je premalo tržište za 3 profitabilna telekoma (dokazano u praksi).

…problem trejda je ovdje sada jer je u svakom trenutku moguče da procuri procjena vrijednosti …pošto je ista predana….e sad ja očekujem da če mo procjenu dobiti zajedno s izvješčem za q2…ne procuri li prije kako to obično kod nas biva….

HT podnio dokumentaciju o pripremi postupka prodaje Optima telekoma

Opa, pocelo se i na Poslovnom pisati o Optimi.

Molim dušebrižnike da se odu zabavljati drugdje !!!!!!!!
Dojadilo.
Svaki mi dan netko pokušava objasniti da sam čisti promašaj pored zdravih očiju.
Moj novac, moj rizik, moja zarada, moj gubitak.

Vrh svih vrhova na ovoj dionici je bio kada je probilo 7,xx. I svatko iole zdrave pameti iskoristio je to za materijalizaciju papirića. Ostali će i dalje do kraja godine sanjati neku dvoznamenkastu cifru. Najrealnija procjena je procjena jednog upravitelja fonda, cijena od 5 kuna. I to ako se sve posloži do kraja godine, dakle moguće i manje u gorem scenariju. Boljeg nema!

Sto se tice logike i zdravog razuma a1 i ht opstaju i to jako dobro. Dapace sve sto se pojavi slobodno kupuju. Valjda ima jos netko tko zna raditi posao osim ht i a1.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@bogata

Prije 10-ak do 15-ak stranica u podužem postu sam objasnio model poslvanja i djelatnosti UG-a. Njima core business nije klasičan telekom business, ali im telekomi trebaju. Mogu repostati moj post.

Priznajem, mala je vjerovatnost da dođe treći igrač i kupi Optimu (ali i ta je opcija otvorena). Vjeroatno kupci su UG ili A1. Njima se to itekako isplati zbog sinergijskog učinka. Pogotovo UG-u, jer je njima core djelatnost televizija i masmediji.

Ono što je sigurno, teško da će se pojaviti neki strani fond koji se ne bavi telekomunikacijama i jednostavno kupiti Optimu. Njima Optima, nakon svega što je prošla, može biti samo teret. Ali UG-u i A1 vrijedit će puno. Pogotovo UG-u. A sam UG je zadnjih nekoliko godina izvršio toliko akvizicija u regiji da će im Optima biti samo jedna u nizu.

Molim Vas (@bogata) da pogledate moj prijašnji post (od prije 10-ak, 15-ak stranica) o UG-u i njega komentirati. Ovako pričate o Optimi u nekom prošlom, starom kontekstu iz 2014. Od tada se na tržištu toliko toga promijenilo da su bilo kakve usporedbe s tim razdobljem deplasirane.

New Report

Close