OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…najbolji su mi ovi koji se nadaju da bi prodaja mogla propasti.. samo se vi nadajte dok drugi kupuju…



7 Ebitda x 148 mil = 1.038.000.000 kn/69.000000= 15 kn
8 Ebitda x 148 mil = 1.184.000.000 kn / 69.000.000 = 17 kn
Otprilike bi to ovako izgledao izracun

Fiksni operater pa ćemo ga vrednovati s 10x EBITDA, ako je za mobilnog operatera dano 7-8 EBITDA onda je za fiksnog realno 10.

10 EBITDA x 148 mil = 1.480.000.000 / 69.000.000 = 21,45 kn

Ima još jedna dobra vijest, EBITDA stalno raste, dogodine u prvoj polovici godine bi mogla biti i 160 milijuna.
[/quote]tu je još i dug, budimo realni.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Znaci mobilni operator prodan za 7.8xEBITDA.

samo što OPTE nema veze s mobilnim operatorima



Znaci mobilni operator prodan za 7.8xEBITDA.

samo što OPTE nema veze s mobilnim operatorima
[/quote]

Stvarno? Prva vijest.

Kolike multiple pri prodaji postizu fiksni operateri? Vece ili manje od mobilnih?


7 Ebitda x 148 mil = 1.038.000.000 kn/69.000000= 15 kn
8 Ebitda x 148 mil = 1.184.000.000 kn / 69.000.000 = 17 kn
Otprilike bi to ovako izgledao izracun

Zvuči jako dobro.vidjet cemo moždaveč drugi mjesec

Eto predbožićne kupnje, večina je u Citycentru a profinjeni kupci kupili to malo Optime ispod 7,5.


tu je još i dug, budimo realni.

Ne razumijem zašto to ljudi ignoriraju…

Ja mislio gotovo za ovu godinu kada ono… 🙂 Šlag na tortu ovogodisnjeg prinosa.

Kao sto sam napisao prije, ovdje zabava tek pocinje. Uskoro natjecaj, pa da vidimo tko ce sve otkupiti natjecajnu dokumentaciju, tko ce dati neobvezujuce ponude, raditi due dilligence i na kraju tko ce ponuditi najvise.

Optima ce sigurno obiljeziti prvu polovicu godine…

Između ostaloga, optimu se sad ne isplati prodavati niti zbog poreza jer tko sada proda, taman će morati platiti porez na KD za mjesec dana ;-))

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

grčevita obrana kote 7,55 jednostavno taj fond ne želi zaraditi više, sebi i svojim udjelničarima. fascinantno 🙂

nešto tipa alan ford, nemoš ti kupit kolko ja mogu manje zaradit.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Bajka zvana Optima se nastavlja i na zalazu godine, a početak sljedeće će biti vatromet. Od 2 kune čuvam Optimu kao zlato, i čuvat ću još.

Interes za ovu priču godine raste. Ovdje se mogao zaraditi bolji multiplikator nego na Krašu.

Ne stoji puno dionica na putu do 8 kuna, a po meni, sada smo otprilike na pola dokle će ovo ići.

BID je fino danas pokazao mišiće.. prosjek na 7.5 – 143 tisuće komada.. većina je prošla po ASK-u.. finooo


grčevita obrana kote 7,55 jednostavno taj fond ne želi zaraditi više, sebi i svojim udjelničarima. fascinantno 🙂

nešto tipa alan ford, nemoš ti kupit kolko ja mogu manje zaradit.

hehe, nije da on ne želi zaraditi svojim ulagačima, nego žele prebaciti na druge račune da zaradi njihova ekipa,,,, gdje si vidio da fond menadžeri prvenstveno rade za svoje ulagače prije nego za svoje interese??
Bilo bi ih zanimljivo pitati za mišljenje zašto su prodali i prije.. po 2-3-4 kn..??
Pa oni su plaćeni po % imovine fonda, ne po % zarade fonda šta bi bilo logično, pa ako si napravio minus, da onda ti plaćaš penale i snosiš konzekvence za promašena ulaganja.

Možda jedino da su to ETF fondovi kao vani,, koji po statutu imaju točno određeni % neke kompanije, a ne da netko odlučuje na temelju tako, nekih procjena i određenih interesa 😉

Sutra je neradni dan burze. tako da do 27.12. nema trgovine.
https://zse.hr/default.aspx?id=32821

halfte trinken, halfte Šarcu geben

netko se počastio za Bozic sa masom dionica OPTIME,,,

New Report

Close