OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vjerovatno sam ja totalna negacija za kompjutere ali ne mogu nikako otvoriti, import or download u excelu. Na telefonu mi se jednostavno ne nudi ta mogućnost, nudi mi svakojake app, programe od worda, Notepad, html viewera, ali ne i excel. Ovo što sam ja dobio je hrpa necitljivih informacija, koje služe skoro ničemu, tu se može očitati samo u abecednom redu tko posjeduje dionice. Mislim da je 125kn za ovo, jako, jako precijenjeno. Pošto sam po prvi put u životu izložen na visokih xxx xxx cifri po dionici želio sam se informirati što je više moguće. Čini mi se da bi ovih 125 kuna bolje služilio da sam zavrtio turu i zatvorio monitor, ionako će biti što bude, a mi ovdje što buljimo, refresamo i izcitavamo sa nekih knjiga vlasnički papira, ne može promijeniti skoro pa ništa. Pozdrav svima, i tko zna možda stvarno zavrtimo pobjedničku turu tamo negdje u srpnju 2020. Good luck! Iliti što bi mi ribari rekli “rogi” !


Odakle toliki broj dioničara s određenim malim količinama dionica (113 dionica, 144 dionica, 244 dionica, itd.)? Vjerovatno su ih dobili kroz neke aranžmane?

Pretpostavljam da većina tih dioničara nema račune kod brokera te većina tih dionica zapravo nisu u free floatu?


I to ti je onda do 200.000 dionica, znači manje od 0,5%


Odakle toliki broj dioničara s određenim malim količinama dionica (113 dionica, 144 dionica, 244 dionica, itd.)? Vjerovatno su ih dobili kroz neke aranžmane?

Pretpostavljam da većina tih dioničara nema račune kod brokera te većina tih dionica zapravo nisu u free floatu?

244 kom je braniteljski paket, ima poznanik, vjerojatno onda i ti ponavljajući paketi

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Odakle toliki broj dioničara s određenim malim količinama dionica (113 dionica, 144 dionica, 244 dionica, itd.)? Vjerovatno su ih dobili kroz neke aranžmane?

Pretpostavljam da većina tih dioničara nema račune kod brokera te većina tih dionica zapravo nisu u free floatu?

Možda iz predstečajne.

Pregledaj popis iz zadnje nagodbe pa usporedi.

Mali obvezničari su se u PSN dosta usitnili, ali koliko vidim na brzinu uglavnom ne baš toliko sitno. Ove konkretne brojeve dionica nigdje ne nalazim.

https://www.optima.hr/system/document/pdf/299/Nagodba_OT_Optima_2410_ispravak.pdf

Loki


Vjerovatno sam ja totalna negacija za kompjutere ali ne mogu nikako otvoriti, import or download u excelu. Na telefonu mi se jednostavno ne nudi ta mogućnost, nudi mi svakojake app, programe od worda, Notepad, html viewera, ali ne i excel. Ovo što sam ja dobio je hrpa necitljivih informacija, koje služe skoro ničemu, tu se može očitati samo u abecednom redu tko posjeduje dionice. Mislim da je 125kn za ovo, jako, jako precijenjeno. Pošto sam po prvi put u životu izložen na visokih xxx xxx cifri po dionici želio sam se informirati što je više moguće. Čini mi se da bi ovih 125 kuna bolje služilio da sam zavrtio turu i zatvorio monitor, ionako će biti što bude, a mi ovdje što buljimo, refresamo i izcitavamo sa nekih knjiga vlasnički papira, ne može promijeniti skoro pa ništa. Pozdrav svima, i tko zna možda stvarno zavrtimo pobjedničku turu tamo negdje u srpnju 2020. Good luck! Iliti što bi mi ribari rekli "rogi" !

Koristite potpuno pogrešni uređaj za pregledavanje podataka. Treba vam PC ili laptop. I onda otvorite kao što vam LeonT kaže.

Ako trebam srušiti stoljetnu sekvoju, neću koristiti škare za papir. Mislim mogu, ali će biti patnja. Baš kao i mobitel za ovakve podatke. Da se sve može na mobitelu, laptopi i PC-i se ne bi više prodavali. Simple as that.

Otvaram i sa laptopom, kompjuterom ali ne ide. Kako rekoh otvara dokument odmah u Notepadu i nigdje opcije da se preuzme u excelu ili bilo kojem drugom formatu. Hvala.

1) Snimi tekst file na komp, zapamti gdje
2) Otvori excel, file / open / otiđi na mjesto gdje si snimio dokument / all files / odaberi dokument / ENTER
3) delimited / UNICODE (UTF – 8) / next / kvačica na OTHER, unesi # / next / FINISH

To bi bilo to.

Hvala kolega.

Zanimljivo
prvih 100 dioničara posjeduje ukupno 62 milje dionica (skoro 90% Optime), a ostali 7 milja

Gledam Liburniju danas.
A kupuje se mačak u vreći, cijena se ne zna
Tako će i naš papirić ubrzo postati glavna zvijezda dana.

Kod LRH netko veliki, tko vjerojatno ima info, prodaje po 4500, a
hrpa malih koji ne znaju konačnu cijenu kupuju mačka u vreći.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ne zna se ni cijena na OPTE? Jeste li i vi kupili mačka u vreći?

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja znam cijenu…😎


Kod LRH netko veliki, tko vjerojatno ima info, prodaje po 4500, a
hrpa malih koji ne znaju konačnu cijenu kupuju mačka u vreći.

Baš su “mali” u više navrata skidali po 20 i 30 komada po jednoj transakciji. Ako su to na ZSE mali velikih i nema.

Prihvaćeno treće polugodišnje izvješće za nadzor koncentracije HT/OPTIMA

New Report

Close