OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemam pristup podacima, zna li itko što to u stvari znači…što Agencija želi reći i na što se poziva ?

Agencija se poziva na činjenicu da joj povjerenik i HT moraju u ovom posljednjem polugodišnjem izvjescu (četvrtom) predočiti sve sto rade i učinak odluka i aktivnosti koje provode. Kao i obrazložiti i odgovoriti na pitanja koja je postavio tržišni regulator HAKOM, a vezano na treće polugodišnje izvješće. Agencija je dodatno naglasila da je elaborat pripremni dokument za prodaju Optime, a da prodaja Optime počinje od 1. siječnja sljedeće godine. Pretpostavljam da je to navedeno radi zainteresirane javnosti da bude još jednom upoznata sa službenim rokovima, jer očito je da se svi pripremaju za to i da (ne bi me iznenadilo) već vjerojatno postoje neformalna raspitivanja, pripremna ispitivanja, moguće i neka lobiranja, razgovori za uz kavu i slično.

A i zadnja rečenica bi se mogla protumačiti kao: Nemojte više zvati i slati mailove s upitima, objavit ćemo sve na vrijeme

Tako nekako. 😁

@novela,
Tako je. Shvatili su da ih mnogi “prate” i da je javnost itekako zainteresirana tj. da moraju biti transparentni, znači svaka informacija vezano za prodaju Optime a počevši od siječnja 2019 kada mora biti raspisan međunarodni javni natječaj će biti objavljena a to je itekako bitno.

Zanimalo bi me sto je to Hakom dao kao primjedbe. Medjutim ako je nalozeno ocitovanje, ali za 6 mjeseci, u iducem polugodisnjem izvjescu, onda izgleda da nije nesto ni hitno ni jako bitno.
A tad cemo vec imati oglasen natjecaj.
I neku sasvim drugu cijenu na burzi. Na razini isklicne cijene ili maaalo nize. Za burek nize.

Prihvaćeno treće polugodišnje izvješće za nadzor koncentracije HT/OPTIMA


AZTN je u vezi zaprimljene dokumentacije HT-a, u sklopu pripremnih radnji za prodaju dionica Optime, naložio Povjereniku da AZTN-u dostavi izvješće u skladu s odredbom točke VI. rješenja KLASA: UP/I 034-03/2013-02/007, URBROJ: 580-11/41-17-239, od 9. lipnja 2017.”

Bilo bi zanimljivo vidjeti ovo izvjesce. Mozda ga AZTN objavi na stranicama.

Da podsjetim, slijedeću srijedu tj. 24.07. nam je izvješće za 2 kvartal.
Trebalo bi biti dobro, vidjeti ćemo kad ga objave…

Ne očekujem velike promjene u cijeni na burzi. Niti kod zadnjeg izvješća nije bilo promjena.
Očekujem da će izvješće biti dobro ili barem neutralno. To bi bilo zadovoljavajuće i ne bi stvorilo oscilacije u cijeni.

Malo je zamrla komunikacija kako su zamrle oscilacije u cijenama. Što generalno nije loše, barem smo u mirnijoj fazi. Ionako je većina ušla da čeka preuzimanje.

Trejderima nije zanimljiva dionica gdje nema oscilacija u cijenama. Tu se ne može trejdati. Zato me i veseli lagano ovakva mirnija situacija. Čak nisam niti logiran na gledalicu non-stop. 😉

Ne razumijem poriv nekih pojedinaca koji se osjećaju pozvanima da nas iz dana u dan ubjeđuju da smo i mi i naše ulaganje čisti promašaj.
Oni bi nam kao otvorili oči.
Ovo je nakon Liburnije, gdje su ulagači godinama čekali svoj trenutak, posljednje najavljeno preuzimanje. Za pet i pol mjeseci. Pod budnim okom javnosti i regulatora, ako zbog ničeg onda zbog nadzora europske komisije.
Stagnacija cijene je dobro došla.
Sada smo na TK 50 milijuna eura, stvarno ne mislim da Optima neće biti preuzeta za veći iznos.

Biti ce jos preuzimanja na burzi. Tek je pocelo. Ocekuje se u roku od par godina jos…za koju godinu ide i mladja sestra lrh pa mizda i kras..imho

Status Quo: Roll Over Lay Down

ja sam čekao da se ringišpil smiri i uđe u ljetnu letargiju pa jučer i danas dokupio po 5,50. gledam svoj broj optima dionica i stalno bi ih još malo 🙂

Ovakvo je moje razmišljanje:
Čekam da padne ispod 5 – možda hoće, možda neće.
Ako padne kupim, ako ne padne – imam ih sasvim dovoljno.
Kao što sam napisao 03. ili 04. srpnja (pobrisan mi je post), tu će trgovina s vremenom zarmrijeti jer je nakon objave AZTN-a sve jasno i nema se zapravo šta komentirati do FI za Q2 i Q3 i do konačnog raspleta
Ako FI za Q2 bude lošije nego se očekuje (lako moguće), malo će zatuć cijenu da pokupe dionice od strašljivih i neodlučnih (uključujući i mene), a onda opet letargija.
Ako FI bude u skladu sa očekivanjima (bez spektakularnih promjena), onda će sideways.
Ako bude bolje od očekivanja, slijedi lagani rast, a onda opet lagano natrag i letargija.
Pozz do FI !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close