Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijela EU se zeleni. Valjda ćemo i mi danas, tim više što bi trebalo stići dosta dobrih GFI danas na ZSE [thumbsup]

Ignore: KressoM, delux

DOW završio iznad 12.400, EU se lijepo zeleni ( FTSE, DAX, CAC ) iznad +1%.
Valjda ćemo i mi u plus ( osim ako mirovinci ne misle drugačije )

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Promet se smanjuje

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Evo nam najave američkih ulaganja u Lijepu našu, i to ni manje niti više , nego od američkog predsjednika..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Evo nam najave američkih ulaganja u Lijepu našu, i to ni manje niti više , nego od američkog predsjednika..


Ma samo nam maže oči i ‘oće uvalit F-16 pred rashodovanjem…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Počeo se smanjivati minus crobexa, a treba li uopće reći da su svi EU indexi i dalje kompletno zeleni. Mi smo kao nekakvo burzovno slijepo crijevo. [rolleyes]

Ignore: KressoM, delux

mi smo na baljkanu[proud]

dan je pametniji od noći

Dobro raspoloženje na europskim burzama

Na europskim su burzama na početku današnjeg trgovanja vodeći indeksi porasli, zahvaljujući dobrom raspoloženju ulagača nakon što su kompanije H&M i Swiss Life objavile bolje poslovne rezultate nego što se očekivalo.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

[cry]ZSE
Analitičari očekuju stagnaciju Crobexa

Već duže vrijeme prisutna stagnacija na Zagrebačkoj burzi, koju obilježavaju blagi porast pa pad cijena dionica, vjerojatno će se nastaviti i u idućim danima, mišljenja su burzovni analitičari

Ja osobno očekujem pad na Ledu i Zvijezdi i to na Ledu puno veći sukladno rast u ova 2 protekla dana.[bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Tako isto i očekujem prelazak iz napuhanih dionica u stabilne i podcijenjene INU i Adris.[thumbsup][rolleyes]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

A VIRO je napuhana?

Stvari nisu onakve kakvima se čine...


[cry]ZSE Analitičari očekuju stagnaciju Crobexa Već duže vrijeme prisutna stagnacija na Zagrebačkoj burzi, koju obilježavaju blagi porast pa pad cijena dionica, vjerojatno će se nastaviti i u idućim danima, mišljenja su burzovni analitičari Ja osobno očekujem pad na Ledu i Zvijezdi i to na Ledu puno veći sukladno rast u ova 2 protekla dana.[bye]

Šefe,
kaj i tu drukate protiv leda?
kaj Vam nije više neugodno?
kaj imate kontra leda i zašto mislite da je dionica prenapuhana i da ne valja?
Molio bi Vas ako možete potkrijepiti nekim činjenicama!
Hvala

Manager.hr

Predjednik uprave Hanfe o novim propisima i krizi na burzi
Fondovi ne mogu biti skladišta banaka
Autor Ante Samodol

Do kraja godine brokerske kuće i banke trebale bi se pripremiti za novi Zakon o tržištu kapitala, a u pripremi je još nekoliko zakona kojima se hrvatsko financijsko tržište prilagođava propisima Europske unije, kazao je za Hinu Ante Samodol, predsjednik uprave Hanfe. MiFID, smjernica EU o tržištima financijskih usluga, najsloženija je direktiva koja će temeljito izmijeniti pravila i percepciju tržišta kapitala kod svih sudionika.

– Investitorima pruža više prava u njihovoj zaštiti, ali traži i više odgovornosti prema sebi. Posao brokera počiva na premisi ‘know your client’ i svemu što iz toga proizlazi. A to znači jako puno obveza i ulaganja u posao. Regulator kao treća sastavnica financijskog sustava dobiva najnezahvalniju ulogu – ujediniti i pomiriti interese tržišta, investitora i posrednika u okviru novog Zakona o tržištu kapitala – kaže Samodol. U izradi Zakona sudjelovale su i brokerske kuće, no neke se od njih sporo prilagođavaju.

Nedavno su donesene izmjene pravilnika o ulaganjima otvorenih investicijskih fondova, koji unosi neke promjene u fondovsku industriju.

Samoposluživanje
– Prateći neke aktivnosti fondova od druge polovice prošle godine, posebice, ‘bankovnih fondova’, ove su izmjene ciljane i pojednostavnjeno znače: fondovi ne mogu biti skladišta, niti samoposluživanje za transakcije s nekim vrijednosnim papirima, niti su oni nekakav odjel sektora investicijskog bankarstva banke osnivača društava za upravljanje – objašnjava Samodol.

Cilj je tog pravilnika i pridonijeti većoj transparentnosti poslovanja fondova.
– Kao što menadžeri fondova prije ulaganja žele znati sve o tvrtkama i njihovim dionicama, cilj je Pravilnika da se i o fondovima, koji također izrađuju prospekt i prikupljaju sredstva javnom ponudom, dozna što više – ističe predsjednik uprave Hanfe.

Zakonodavstvo neće, dakako, spriječiti krize na tržištu kapitala, kakva vlada na domaćoj, ali i inozemnim burzama od početka godine, no utvrdit će ‘pravila igre’. Mnogo je objašnjenja uzroka te krize tijekom koje je Crobex indeks Zagrebačke burze od početka godine pao oko 28 posto.
– Uzroke pada tržišta treba tražiti u svemu onome na što se zaboravilo tijekom njegova rasta. Neka se investitori prisjete što su očekivali od tržišta. Unutar i izvan Hrvatske investitori nisu prepoznali granicu između iluzije i stvarnosti ili, preciznije, nisu imali mjeru. Ovo se odnosi kako na individualne, tako i na institucionalne investitore – kaže Samodol.

Kriza
Bez obzira na to je li kriza prelivena sa svjetskih na domaće tržište, ili nam se izvorno dogodila ‘u kući’, činjenica je, kaže, da je nestalo povjerenja u tržište i da bez povjerenja nema ni oporavka.
– Ne možemo jednom rukom povlačiti novac s burze ili iz investicijskog fonda i to javno objaviti na blogu, a drugom rukom upirati prstom u druge tražeći grobare Crobexa. Pođimo od sebe jer, primjerice, od početka godine iz dioničkih i mješovitih investicijskih fondova neto je povučeno oko 4,8 milijardi kuna u čemu su mirovinski fondovi sudjelovali sa samo 600 milijuna kuna – navodi Samodol.

Hrvatsko tržište kapitala tek se razvija, stoga i ulagači i tržišni sudionici trebaju još puno učiti. Zbog toga Hanfa uskoro počinje edukativnu kampanju.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Visoka ponuda i pad kamata na Tržištu novca

Business.hr/Hina
27.03.2008 16:28
Pročitaj komentare(0)

Na Tržištu novca i danas je potražnja bila neuobičajeno niska, a ponuda znatno veća, pa je cjelokupna potražnja bez poteškoća pokrivena, pri čemu su kamate pale.
Potražnja je danas dosegnula 79,5 milijuna kuna, dok je ponuda bila za 300 milijuna kuna veća od potražnje. Zahvaljujući tome, pala je i prosječna kamatna stopa – na 2,56 posto.

Većinu prometa, 62,5 milijuna kuna, činili su prekonoćni krediti, a kamata je iznosila 2,06 posto, što je za čak 1,77 postotni bod manja kamata nego jučer.

Na rok od tjedan dana plasirano je 17 milijuna kuna, po kamati od 4,40 posto, što je za 0,92 postotna boda manja kamata nego jučer.

Danas se trgovalo i devizama, pa je plasirano pola milijun eura, po kamati od 4,45 posto.

Ukupan današnji promet na Tržištu novca Zagreb iznosio je 79,5 milijuna kuna, a prosječna kamata 2,56 posto, što je za 1,82 postotna boda manja kamata nego jučer.

[thumbsup]

Po meni oporavak slijedi iza isplate dividende HT-a. Od 1,2 milijarde kuna nekih 75% bi moglo ostati na tržištu kapitala što bi poboljšalo likvidnost fondova i malih ulagača. Ne bih se iznenadio da ove godine fondovi pritisnu i neke druge kompanije na izdašniju dividendu. Pritom mislim na Adris koji ima hrpu keša, ali ne bi bilo loše i da se netko drugi isprsi.

New Report

Close