LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajmo onda zdravo-razumski. Ako tada nastaje javna ponuda po 3200 onda čim manja pps sada, znači veći dobitak sadašnjim kupcima ako dokapa bude. pod uvjetom da dopuna prođe

Mislim da bi udruga trebala kontaktirati medije i objasnit im o čemu se radi. Vlada se poziva na investicije i u istom trenutku je pokazala zemlji i svijetu bježite što dalje od Hrvatske sa svojom lovom, jer mi vas samo čekamo da van pokupimo to što planirate uložiti u HR.
Da li netko zna kakva je EU praksa sa retraoktivnom primjenom promjene zakona, ako je ovaj slučaj iznimka (u što vjerujem) treba se obratiti EU komisiji. Ali svakako moramo dobiti medije na našu stranu, za početak ove (očigledno) jako duge borbe.

Ponavljam, pisanjem po foumu nećemo ništa postići:

Evo link na zadnji takav pokušaj i obrazloženja zašto to nije prošlo:
Vaš link
Ima i u očitanju odbora za financije: Vaš link

Izvadite djelove teksta iz kojih je vidljivo da to ne može proći i šaljite na EK, Vandorenu, Mesiću, Josipoviću, i tko god vam padne na pamet

Braćo Slovenci pomagajte, kamo sreće da vas zanima cijela hebena lijepa naša, a ne samo piranski zaljev i da ima neke šanse da to dobijete. Samo pod tim uvjetima bi slijedeći put kupio donicu na ZSE.

možda im prijedlog i ne prođe…možda ovime samo zaplaše nas ostale koji planiramo podići tužbu u ova dva tjedna…osobno šaljem sve u pm i čekam prihvatljivu cijenu na burzi (valjda će i taj dan doći, možda do penzije i bit ću glavni frajer u staračkom domu)…ustavni i ostali sudovi, sve je to ok, ali veća je vjerojatnost u ovoj lopovskoj državi da ćemo ostati i bez gaća…tko će plaćat sve te silne sudske i odvjetničke troškove i to uz ovakvu pravnu sigurnost…i još kad se sjetim josipovićevo ponavljanje "pravo i pravda" [bye]

Evo zaključka iz 2010. isti prijedlog zakona:

spider30, 01.06.2012. u 14:47
U raspravi na Odboru iznijeto je mišljenje da obrazloženje Vlade Republike Hrvatske, kojim se predlaže ne prihvaćanje ovoga Prijedloga zakona, nije prihvatljivo posebno u dijelu u kojem se poziva na neusklađenost ovoga Prijedloga zakona s pravnom stečevinom EU
.

spider30, 01.06.2012. u 14:47
Osim toga neprihvatljiv je i prijedlog (članak 2.) da se postupci za preuzimanje društava koji su započeti po važećem Zakonu o preuzimanju dioničkih društava nastave po ovom Prijedlogu zakona, iz razloga što bi prouzročio pravnu nesigurnost za sve sudionike na tržištu kapitala koji su postupali s povjerenjem u važeće zakonske odredbe, te dionice ciljnih društava stjecali ili otpuštali pod uvjetima propisanim ranije važećim Zakonom o preuzimanju dioničkih društava.

Osim toga poglavlje pravosuđa u pregovorima sa EU je zatvoreno, da li prema tome ima osnova na retroaktivnu primjenu zakona, tj, da li im EU ti dozvoljava?


Braćo Slovenci pomagajte, kamo sreće da vas zanima cijela hebena lijepa naša, a ne samo piranski zaljev i da ima neke šanse da to dobijete. Samo pod tim uvjetima bi slijedeći put kupio donicu na ZSE.

tko bi rekao, ali slažem se u potpunosti s ovime…kada se samo sjetim da sam dao svoj glas za crvene :((((

www.lociraj-popust.com

i još nešto, ovaj prijedlog uopće nije razlog da cijena toliko padne, ne kužim tko se tako panično rješava dionica…pa Liburnia je sasvim ok dionica i bez tužbi…sve je već napisano stotinu puta…
baš tako panično prodavat, svašta! ma to je naša ZSE!

teško da nešto ovakvo retroaktivno može proći, ali nikad se ne zna 🙁

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

da si skupljao od 1200 do 1800, a ne želiš se povlačiti po sudovima, sadašnja cijena ti je čist ok zarada


i još nešto, ovaj prijedlog uopće nije razlog da cijena toliko padne, ne kužim tko se tako panično rješava dionica…pa Liburnia je sasvim ok dionica i bez tužbi…sve je već napisano stotinu puta…
baš tako panično prodavat, svašta! ma to je naša ZSE!

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@dražen

možda bi bilo dobro da se slijedeći tjedan (pon, uto) organizira jedna skupština udruge gdje bi mogli ovo prodiskutirati i složiti taktiku za dalje

www.lociraj-popust.com


teško da nešto ovakvo retroaktivno može proći, ali nikad se ne zna 🙁

imaju dovoljno ruku u saboru da to izglasaju

kako to misliš da neće proći

mogu ih samo iz eu zaštopat, a koliko će oni brinuti o nama to je pitanje

možda su već i ispitali teren tamo može li im to proći [embarass] [bye]

Ma već ja godinama kukam koja smo mi banana država. Nema ovdje prava ni pravde za male, em te veliki gaze, em te država gazi. Ali jebiga, ako treba ići ćemo i u Strazbur. Možda ću ja biti bez gaća na kraju, no bar će moja djeca uživati u glavnici i debelo hebenim kamatama za sve godine ćaćine muke 🙂 🙂 🙂



teško da nešto ovakvo retroaktivno može proći, ali nikad se ne zna 🙁

imaju dovoljno ruku u saboru da to izglasaju

kako to misliš da neće proći

mogu ih samo iz eu zaštopat, a koliko će oni brinuti o nama to je pitanje

možda su već i ispitali teren tamo može li im to proći [embarass] [bye]
[/quote]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


da si skupljao od 1200 do 1800, a ne želiš se povlačiti po sudovima, sadašnja cijena ti je čist ok zarada


i još nešto, ovaj prijedlog uopće nije razlog da cijena toliko padne, ne kužim tko se tako panično rješava dionica…pa Liburnia je sasvim ok dionica i bez tužbi…sve je već napisano stotinu puta…
baš tako panično prodavat, svašta! ma to je naša ZSE!

[/quote]
ma uopće nije bitna cijena po kojoj je tko kupovao…stvar je u tome da je ova naša burza brutalno nepredvidljiva i vrlo lako uz ovu likvidnost ostaneš i bez gača, bez obzira na vrijednost same kompanije čije dionice kupuješ…zaštita ulagača je nikakva, samo je stvar u tome da li imaš sreću ili ne da pogodiš pravi trenutak…fundamenti 0 bodova

Moja pretpostavka je da bi to mogli izglasati u slijedeći petak. Do tada je malo vremena da ih se stisne iz EU.
Treba hitno djelovati.
Ja ću napisati pritužbe na sve strane, ali tek sutra. Valjda je to još OK rok.
Tajming im je super. Potiho, ni riječi i onda puf. Nikakvih probnih balona ovaj put…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

New Report

Close