LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@homer

nisam protiv sastanaka ali to bi trebalo i ozbiljno pripremiti, ako nas dođe puno bit će puno buke bez nekog rezultata, s druge strane kad god sam nešto organizirao pogotovo ovako na brzinu došlo je par ljudi.. iskoristimo vikend da složimo neki plan djelovanja, svatko ko ima neki prijedlog kontakt i ideju neka šalje na udrugu.. isto tako jasno je da u ovako kratkom vremenu neću puno moći napraviti sam pa ste svi pozvani da date svoj doprinos. Na stranicam udruge imate skoro svu dokumentaciju, mišljenje, sve mailove koje sam slao i prije.. Iskoristite što god treba od toga i šaljite svima, saborskim zastupnicima, kako poziciji tako i opoziciji.. neka netko nađe Samodola, možda i on reagira.. Tko je dobar u jezicima neka šalje na ambasade EU zemalja u Hrvatskoj, Danci presjedaju. Pogotovo ih treba upozoriti na kršenje direktiva EU



Zanimljivo, veli mi kolega koji je u udruzi Franak, i koji pokušavaju …. ma znate da ne drvim.

Oni pak stalno dobivaju odgovore od svih relevantnih (uključujući i Vladu) da se retroaktivno ne može ništa učiniti.
[undecid]

To je točno, retroaktivnost nije moguća…ali ako daju "autentično" tumačenje zakona onda bi moglo proći jer se ne radi o novom propisu, već samo o zakonodavčevom pojašnjavanju postojećeg propisa oko izvornog stjecanja. Bit će pravno jako zanimljivo kako će se to odvijati.
[/quote]
moguća je, vjeruj mi. evo ti primjer iz neke 2003 ili 2004 (ne sjećam se točno) kad su sredinom godine donijeli zakon da svaki obrtnik mora bit prijavljen minimalno na sss i to s 1.1. te godine.

Evo neki linkovi:

delegacija EU u hrvatskoj
http://www.delhrv.ec.europa.eu/?lang=hr&section=kontakt

pučki pravobranitelj
http://www.ombudsman.hr/hr/kontakt.html

slovensko veleposlanstvo u zagrebu
vzg(at)gov.si

Dodajte i vi koji link ako imate ideju..

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=48580

čisto nasilje

ma koliko mi šutjeli o tome [kiss]

"Iz posebno opravdanih razloga samo pojedine odredbe zakona mogu imati povratno djelovanje."

Tko odreduje posebno opravdane razloge? Po meni, a nisam pravnik, ovaj prijedlog bi trebao ici na Ustavni sud. A tocka djelovanja bi trebala biti Predsjednik drzave. On moze poslati zakon na ocjenjivanje ustavnosti.

Ajmo, da vidimo pravednost na djelu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Progurati će to u saboru.. taman da imju sve riješeno do skupštine i mogli glasati, a onda možda niti od dokapa ništa (ili je to već izglasano ali nije u statutu? – ispravite me ako je tako).
Pisati ću svakako svima koji mi padnu na pamet ovaj vikend.. možda neka špranca nebi bila loša, lakše će se ljudi odlučiti na slanje, pogotovo na engleskom.
Što mislite, hoće li vlada uopće izdržati do skupštine?

ova priča je očito završena za male dioničare. naravno – s negativnim ishodom.
puno pozdrava iz jedne turističke zemlje i da znate – ne falite mi niti najmanje, a bogami niti ZSE.

...povijest se ponavlja...

ja ne kontam država piše zakon pa ga mijenja ok

ali kak može retroaktivno pa nisam ga ja pisal ako ovo prođe

a proći će nisam pametan

Evo ovo šaljem na EU delegaciju u Zagrebu, ako nešto koristite malo ipak preformulirajte..

Poštovane dame i gospodo,

Udruga malih dioničara Liburnija Riviera Hotela podržava napore Delegacije Europske unije da Republika Hrvatska kao skora članica te zajednice primjenjuje norme i načela pravne sigurnosti sukladne praksi zemalja članica EU.
Zbog toga je pozivamo Delegaciju Europska unije da obrati pažnju na pokušaj izmjene Zakona o preuzimanju dioničkih društava koji je po hitnom postupku stavljen na dnevni red Sabora. Nakon privatizacije Liburnija Riviera Hotela, te izravne nagodbe Hrvatskog fonda za privatizaciju i SN Holdinga provedene na štetu 1800 malih dioničara, od kojih su jedan dio njih građani zemalja Europske unije sada se izmjenom Zakona pokušavaju ukinuti i pravomoćne odluke institucija i presude suda. Cijeneći napore Europske unije koja, između ostaloga, pažljivo nadzire provođenje i donošenje zakona u Republici Hrvatskoj, slobodni smo vam ukazati na slijedeće:
• Izmjenom Zakona sa retroaktivnom primjenom istoga nanosi se direktna šteta dioničarima koji su koji su postupali s povjerenjem u važeće zakonske odredbe, pravomoćne i konačne odluke državnih tijela, i sudske presude.
• U Sabor je već 2010 godine poslan sličan prijedlog izmjene zakona koji je između ostalog odbijen sa obrazloženjem da je prijedlog nije u skladu s odredbama pravne stečevine Europske unije, odnosno Direktive 2004/25/EZ Europskog parlamenta.
• Izmjena Zakona kako je navedeno i u obrazloženju jasno je da se donosi zbog pogodovanja jednoj od strana u sporovima koji se vode pred trgovačkim sudom od kojih je u desetak slučajeva sud već donio presude u korist dioničara (koje bi se ovim zakonom ukinule)
• U izmjenama Zakona predviđa se ukidanje pravomočnih i konačnih odluka državnih tijela
• Navodi se da postoje „posebno opradani razlozi“ za povratno (retroaktivno) djelovanje Zakona i to zbog jednog jedinog slučaja, u kojem je po Zakonu obveza nastala još 2005. godine, potvrđena je sa više pravomoćnih i konačnih rješenja nadležnih tijela, i sudskim presudama
Udruga malih dioničara Liburnija Riviera Hotela ovim putem želi potaknuti Delegaciju Europsku unije da preispita navedene izmjene Zakona i sukladnost istih sa pravnim stečevinama EU. Poštivanje propisanih pravnih normi i usklađenost istih sa EU načelima, zaštita kapitala, stečenih prava, jednakosti pred zakonom je u ovom slučaju zajednički interes Europske unije, Udruge malih dioničara LRH, ulagača i svih ostalih građana Hrvatske kao budućih građana Europske unije.
S osobitim poštovanjem

još nekoliko argumenata za pisma:

-ovo je direktan upliv izvršne vlasti u odluke pravosudne vlasti, kojim se ustvari predlaže poništenje odluka pravosudne vlasti koje prvima ne idu u korist

-otvara se pandorina kutija kojom se bilo koje pravo ostvareno sudskom presudom može poništit donošenjem ovakvih, retroaktivnih zakona

-mali dioničari su izigrani i na načim da su od države, odlukama javnih tijela, bili uvjeravani da postoji obveza opatije za davanje ponude, te iz tog razloga jedan dio njih nije prodao dionice u javnoj ponudi SN holdinga

-hrvatska mijenja zakonodavni okvir koji je bio dio prergovora o ulasku u EU bez konzultacija sa EU

-u sporu sa javnim tijelima, građani nisu u poziciji dobiti spor, jer se tijekom spora, ovisno o pravnoj poziciji javnog tijela, zakon u međuvremenu prilagođava potrebama javnih tijela sa retroaktivnim djelovanjem

-nesposobnost lokalnih političara naplaćuje se na teret svih poreznih obveznika, koji će kao posljedica ovog djelovanja, biti lišeni stranih investicija i plaćati kapital po značajno višim cijenama zbog stvorene pravne nesigurnosti

-ugrožava se ratifikacija hrvatskog ulaska u EU, koju moraju provesti parlamenti svih zemalja članica (mislim da ih je do sada tek osam to učinilo)

-povećani troškovi države koji će pasti na leđa poreznih obveznika kada se spor dobije na nekom stranom sudu zbog retroaktivne primjene zakona

-vrlo je izvjesno da nakon ovog monitoring za pravosuđe rezultira negativnim izvješćem

Jedno pitanje za upućenije: ako su općine i gradovi oslobođeni davanja ponude za preuzimanje, što je sa obvezom tvrtke nova liburnija doo? Da li možda obveza za tu tvrtku postoji?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Ovaj tekst od Dražena pripremam na slovenski pa ću ga objaviti na forumu da ga imate.

spider30, 01.06.2012. u 18:01
mali dioničari su izigrani i na načim da su od države, odlukama javnih tijela, bili uvjeravani da postoji obveza opatije za davanje ponude, te iz tog razloga jedan dio njih nije prodao dionice u javnoj ponudi SN holdinga

Sve točno, međutim treba navesti i to da je odeređen broj dioničara kupio dionice isključivo zbog odluke Hanfe, (imajući potpuno pravo na to) jer "stjecatelj dionice stječe i sva prava vezana za dionicu", u ovom slučaju, pravo na objavu obvezujuće ponude i pravo na zateznu kamatu. Dakle i taj dioničar je prevaren

Ova prica ce samo u konacnici kostat skuplje. A preventive radi saljite svima EU,ambasadama,zastupnicima,Vladi.Zaspite ih mailovima.Sto je najjace 95% panjina u Saboru nema svoju mail adresu.STrava.Evo sto sam uspio skupit.Saljite im na ove adrese vase zelje i pozdrave

predsjednik@sabor.hr
josip.leko@sabor.hr
potpredsjednik_ns@sabor.hr
potpredsjednik_MB@sabor.hr
potpredsjednica_jk@sabor.hr
potpredsjednik_vs@sabor.hr
odbzak@sabor.hr
klubhdz@sabor.hr
klubsdp@sabor.hr
odborzo@sabor.hr
jaksa.baloevic@gmail.com
klubhns@sabor.hr
turizam@sabor.hr
klubnm@sabor.hr
valter.boljuncic@sabor.hr
odb.zdravstvo@sabor.hr
odbpp@sabor.hr
klubhsu@sabor.hr
financ@sabor.hr
ivan.grubisic@hau.hr
klubids@sabor.hr
odbprav@sabor.hr
klub.laburisti@sabor.hr
odbiiup@sabor.hr
daniel.mondekar@sabor.hr
ovpsab@sabor.hr
odbor.prava@sabor.hr
ogospod@sabor.hr
gordana.sobol@sabor.hr
klubsdss@sabor.hr
ravnopravnost@sabor.hr
odbupns@sabor.hr
odbor.informiranje@sabor.hr
odborrrsvg@sabor.hr
odborpug@sabor.hr

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

mail, a sto je to?

zastupnik

Jedno pitanje za upućenije: ako su općine i gradovi oslobođeni davanja ponude za preuzimanje, što je sa obvezom tvrtke nova liburnija doo? Da li možda obveza za tu tvrtku postoji?

Ne postoji pogledaj prijedlog zakona clanak 1. stavak 6.Mada mi se cini da je ovo skupa napisano poprilicno ofrlje i kad se jednog dana ovo razrijesi,a hoce opet niko odgovoran. Strasno.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close