LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U vrijeme današnjih nultih kamata nije loše ziherašima ulupati cijelu ušteđevinu po 4700 +sitno provizije, izaći u ponudi po 4761,17 te doživjeti ovo ko kratkoročnu sigurnu obveznicu.



Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Znam. Zato ovo oko delista smatram glupošću.


U vrijeme današnjih nultih kamata nije loše ziherašima ulupati cijelu ušteđevinu po 4700 +sitno provizije, izaći u ponudi po 4761,17 te doživjeti ovo ko kratkoročnu sigurnu obveznicu.

Uglavnom ako ti je provizija oko 0,2 – 0,5, izlaziš sa nekih +-1%. Možda nekom fondu na desecima milijuna, za nas male neznam koliko se isplati “zajebancija”… Ustvari znam, 1%




Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?
[/quote]

AZ ne mora uopće glasati o ničemu ako izadje u javnoj ponudi. Ja ne vidim razlog zašto bi oni ostali u papiru, a kamoli povecali udjel.

Da se klade da će njima i općinama većinski ponuditi vecu cijenu? Ajmo i to vidjeti.



A tko je i kako dosao do 5.500?

Ako se već igramo, 10% veća cijena od sigurne, zvuči dosta razumno.
Ja da sam fond, i da ne mislim prodati nego ostati s većinskom, bio bi u dosta komotninoj situaciji da za 10% veću cijenu, imam 15-20% dionica nego 5%.
Pogotovo u kontekstu delista koji je spomenut.

ja da sam fond, i ne mislim prodati, pričekao bih kraj javne ponude i komotno skupljao po 10-15% nižoj cijeni.

Jel stavljamo onda sutra na 5500?





Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?
[/quote]

AZ ne mora uopće glasati o ničemu ako izadje u javnoj ponudi. Ja ne vidim razlog zašto bi oni ostali u papiru, a kamoli povecali udjel.

Da se klade da će njima i općinama većinski ponuditi vecu cijenu? Ajmo i to vidjeti.
[/quote]

Gitone u javnoj ponudi ne kaže da je protiv ostalih dioničara, nego samo da je protiv dioničara koji ne mogu sudjelovati u daljnjem razvoju. AZ ima dovoljno novca da sudjeluje, a s nekim drugim hotelijerima imaju sasvim finu suradnju u Hrvatskoj.


Ionako sam slobodan, sutra do 11 sati. Baš ćemo se lijepo igrati. Malo sam ironican. Slažem se ništa ne košta i evo ja ću ucestvovati, ne sramim se to reći. Iako neki ismijavaju ideju, siguran sam da će sutra postaviti nalog!
Moje je mišljenje da su šanse male, manje najmanje, ali će biti fora vidjeti koliku snagu ima ovaj forum, ako ništa za neku budućnost.
Ima puno razno raznih udruga malih dioničara, pa da vidimo može li forum biti, elektronska platforma udruga 🙂

Evo može i licitacija/kladionica, kako kaže kolega:

KOLIKI ĆE BITI BROJ DIONICA SUTRA NA 5.500????
Ja kažem 500 – 700
1. 500 – 700

Pobjednik dobiva Zlatnu LRH 😀

Ja mislim da ovdje medju forumasima ima i blizu desetak tisuca dionica, pa koliko se postavi

Procjena >3000 (ako jos uvijek citaju…😂😂😂)

Ja svoje stavljam (1xx)

www.lociraj-popust.com






Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.
[/quote]

S obzirom da AZ mora glasati protiv delistiranja po defaultu, to znaci da ce ih opcine podrzati kod delistiranja? Znate da to nije jednostrana odluka novog vlasnika?
[/quote]

AZ ne mora uopće glasati o ničemu ako izadje u javnoj ponudi. Ja ne vidim razlog zašto bi oni ostali u papiru, a kamoli povecali udjel.

Da se klade da će njima i općinama većinski ponuditi vecu cijenu? Ajmo i to vidjeti.
[/quote]

Gitone u javnoj ponudi ne kaže da je protiv ostalih dioničara, nego samo da je protiv dioničara koji ne mogu sudjelovati u daljnjem razvoju. AZ ima dovoljno novca da sudjeluje, a s nekim drugim hotelijerima imaju sasvim finu suradnju u Hrvatskoj.
[/quote]

Al to nije zajednički projekat Njemaca i AZ mirovinskog. Nije bio ni Ostoje i AZ-a. Oni su uložili bez nekog posebnog strateškog interesa koji imaju u suradnji s Valamarom i nekim drugim hotelijerima.

Al zapravo je najsimpaticnije kako se ovdje javno zagovara ostanak u LRH, prebacivanje u LRHC koje su preuzete, a u Saponiji ili Lencu pa sad i Krasu je to totalni krimen i zločin protiv logike i racionalnog investiranja?! 😁


Jel stavljamo onda sutra na 5500?

Da.

Nitko ne zagovara ostanak nas malih u LRH.
Kraš prodaj čim prije. Ostankom malo možeš dobiti, a puno možeš izgubiti u slijedećih godinu dana.

OK, stavljam i ja. 🙂
U stvari zaista ne gubimo ništa, ali realnija bi mi bila brojka od 5200/5300…

@one – moje mišljenje je da Lursseni ne žele male i da je najbolje prihvatiti javnu ponudu. Ali, to što je moje mišljenje takvo, ne znači da u AZu razmišljaju kao ja.

Je, pokzali su svoju proaktivnost na Luci Rijeka i Ploče…. ne znaš gdje su im veći gubici i manji potencijal zarade. Al Luku Koper neće ni štapom taknuti?

To njihovo ulaganje je žali Boze love. Neće oni kupiti Facbook, Apple, Google, Booking, Microsoft ili Paypal ili Mastercard, Visu… al će zato ulagati u Iliriju, LRH, HIMR i slične pizdarije. PTKM, DLKV i slične bisere neću ni spominjati. A Kraš je za njih bio znanstvena fantastika.

New Report

Close