LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav svima,
Htio bih podsjetiti na par detalja vezano uz vaše komentare:
+ Pretpostavio sam da određen broj dioničara koji želi prihvatiti ponudu Gitonea ima registrirane dionice kod brokerskih društava
+ Nisam predložio nikakav potez koji bi nekoga oštetio ili zahtijevao neku veliku aktivnost osim postaviti prodajni nalog. Ako vas prijedlog nervira, odignorirajte ga.
+ Pretpostavljam da neće svi Gitoneu prodati dionice, kako mali tako i netko od većih dioničara. S obzirom na iznesene namjere novog vlasnika, par % firme u budućim vlasničkim preslagivanjima može nekome značiti puno
+ Ako ne možemo skupiti solidan broj dionica u vidu jednog naloga, totalno smo nebitni i zaboravite sve ovo
+ Ako će svi dioničari htjeti prodati dionice Gitoneu i ponuda maksimalno uspije, također je ova ideja promašena

Također želim odgovoriti na neke postove:
+ Ne vjerujem da bi netko stavio veliki nalog za otkup po većoj cijeni. Scenario s Ine se rijetko viđa jer kad bi cijena krenula gore, nalozi bi se vjerojatno povukli. Jako malo dionica LRH je na burzi.
No isto tako nitko ne može reći da se to neće pojaviti do kraja ponude.
+ Svakako bi se našlo pametnih ljudi koji bi postavili svoje naloge malo manje od dogovorenog velikog naloga i pokušali okrenuti cijelu stvar sebi u korist, no bitno je da većina ostane pri dogovoru. U krajnjoj liniji ne gube ništa. Ako se dogodi stampedo i svi prodate po nešto nižoj cijeni od postavljene, te ja jedini ostanem za prihvaćanje ponude, sa zadovoljstvom ću to prihvatiti.

Ključna pitanja su:
1. Koliko mali dioničari, koji su spremni prihvatiti ponudu Gitonea, imaju dionica koje mogu postaviti na prodaju u ovom periodu do pred kraj njihove ponude?
2. Da li veći broj dionica na prodaju putem burze može zainteresirati nekoga?

Možete se zapitati i sljedeće:
+ Zašto svi takvi dioničari (pod 1. iz prethodnog pasusa) ne bi postavili svoje naloge na prodaju po nekim svojim željenim cijenama na burzu – ne mora biti dogovorena? Ili zašto to nisu učinili do sada?
+ Ako ste ionako spremni prodati po cijeni iz javne ponude, zašto ne pokušati ostvariti drukčiju cijenu u periodu do pred kraj ponude direktno na burzi?
+ Odakle znate da dionice koje imate ne zanimaju nikoga osim novog vlasnika koji je dao ponudu?

Ja ću također kao neki postaviti nalog u ponedjeljak na 5500 i ako se dogodi čudo i netko kupi, super :-). Nemam dugoročni interes u ovoj dionici.

I za kraj ovo nije nagovor za kupnju ili prodaju dionica LRH.
Nitko vam ne jamči da ovakva ideja uspije niti da veliki paket dionica na prodaju zainteresira ikoga na tržištu kapitala. Osobno me špekulativna kupnja ne zanima niti su ovi postovi poticaj ili sugestija špekulantima.
Pazite i na datume kad i ako prihvaćate ponudu te da li imate navedene dionice u svom portfelju.

Ne vjerujem da ce ikoga zanimati, ali nista ni ne kosta… A u redu je i podrzati ideju primjerom. Mojih par 10taka dionica ide na 5500


https://novac.jutarnji.hr/karijere/kako-je-bivsi-gazda-liburnije-docekao-kraj-jedne-od-najtezih-prica-kuponske-privatizacije/9468833/

Strašno teške

Mislim da se ovdje izmišljaju neki nepostojeći scenariji i pokusava fingirati interes koji u stvarnosti ne postoji.

Samo ću ponoviti da LRH nije usporediva ni sa Inom, a još manje sa događanjima oko Kraša, i to naprosto jer ne postoje dva interesenta koja bi se “potukla” oko dionice LRH.

Kod LRH su našli jednog kupca, i to nakon poduljeg traženja. Tako da obzirom na vrlo jednostavnu i izravnu logiku ne očekujem ama baš nikakve zapetljaje do kraja trajanja ponude. A naravno, svatko ima pravo izlagati svoje dionice na trgovinskoj tabli sukladno vlastitim očekivanjima i elementarnoj logici.

Nije ovo prvi put da bi skupa na lrh na istoj cijeni izlagali naloge. Nije losa ideja.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ponuditelj ne može skupljati dok je aktualna ponuda u tijeku.
Ponuditelj ako unutar godinu dana nakon ponude kupuje po većo cijeni mora svima iz ponude nadoplatiti razliku.
Netko nije htio biti treći uz Ostoju i Opatiju, ali želi uz Nijemce i Opatiju?
Netko iz prethodne točke nije skupljao te dionice niti prije dok je dobivao LRHC niti kasnije bez LRHC-a polako par godina ispod 4.000 ali će sada po 5.500?
Koja je to obvezujuća ponuda bila na tržištu zadnjih deset godina, a da je nakon nje cijena na burzi bila iznad ponude?

Umjesto wishful thinkinga primite se realnosti i tražite dalje nove prilike ili ostanite long term u nadi da će početi s dividendama jer ne vidim tko će dizati vrijednost na burzi. Također riskirate da nkon ponude ostanete u dionici koja će imati free float 5-10% i likvidnost kao alfabeti dok su se još trgovali.

Jedino što mene zanima je da li će AZ van i kapitalizirati dobit ili ostaju dugoročno? S jedne strane će ih proizvati da su mogli po višoj cijeni van a nisu, s druge strane im ta lova ništa ne znači jer ionako imaju milijarde s kojima ne znaju šta bi…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ponuditelj ne može skupljati dok je aktualna ponuda u tijeku.
Ponuditelj ako unutar godinu dana nakon ponude kupuje po većo cijeni mora svima iz ponude nadoplatiti razliku.
Netko nije htio biti treći uz Ostoju i Opatiju, ali želi uz Nijemce i Opatiju?
Netko iz prethodne točke nije skupljao te dionice niti prije dok je dobivao LRHC niti kasnije bez LRHC-a polako par godina ispod 4.000 ali će sada po 5.500?
Koja je to obvezujuća ponuda bila na tržištu zadnjih deset godina, a da je nakon nje cijena na burzi bila iznad ponude?

Umjesto wishful thinkinga primite se realnosti i tražite dalje nove prilike ili ostanite long term u nadi da će početi s dividendama jer ne vidim tko će dizati vrijednost na burzi. Također riskirate da nkon ponude ostanete u dionici koja će imati free float 5-10% i likvidnost kao alfabeti dok su se još trgovali.

Jedino što mene zanima je da li će AZ van i kapitalizirati dobit ili ostaju dugoročno? S jedne strane će ih proizvati da su mogli po višoj cijeni van a nisu, s druge strane im ta lova ništa ne znači jer ionako imaju milijarde s kojima ne znaju šta bi…

Imamo svoje dionice LRH, imamo cijenu po kojoj sigurno možemo prodati, dogovaramo se da izložimo sve preostale dionice po većoj cijeni (igra je gotova, ništa ne gubimo, nalog za prodaju je besplatan) , i sada se ostale kolege (koje nemaju dionice) osvrću na naše glupe ideje, analiziraju, uspoređuju. Stvarno ne kužim.

Što će AZ sa svojim dionicama? Każe kolega da im pare ne trebaju (imaju milijarde) ali i što će im i par sitnih postotaka firme.
Ne znam kolega, vidjet ćemo…

Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

Ok.
Stavljamo sutra tjedni nalog kod brokera.
Ako se ne varam cijene iznad /ispod naloga idu po 50kn.
Ako je 5500kn orjentir i predpostavimo da ćemo staviti 20 naloga…



https://novac.jutarnji.hr/karijere/kako-je-bivsi-gazda-liburnije-docekao-kraj-jedne-od-najtezih-prica-kuponske-privatizacije/9468833/

Strašno teške
[/quote]
Bas,jadan,zalim ga skroz


Ili okrenimo pitanje.
S obzirom da ste otvorili i mogućnost da AZ ostane dioničar, smatrate li da je AZ-u isto da li ostaje sa većinskim vlasnikom dok ima 3%, 8% ili 20%?

AZ će vjerojatno izaći. Pogotovo sada kada su većinski vlasnici najavili delist.

A tko je i kako dosao do 5.500?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


A tko je i kako dosao do 5.500?

Licitiranjem, kao i obično. Tj. jedan blebne, ostali se zakvače na njega. Klasika.
95% uludo utrošenog prostora (komentara) kao uostalom i ovaj moj.
Nađite novu ‘žrtvu’ jer je ovdje igra gotova. (mislim na dioničare LRH, ne na vas Value)

Ionako sam slobodan, sutra do 11 sati. Baš ćemo se lijepo igrati. Malo sam ironican. Slažem se ništa ne košta i evo ja ću ucestvovati, ne sramim se to reći. Iako neki ismijavaju ideju, siguran sam da će sutra postaviti nalog!
Moje je mišljenje da su šanse male, manje najmanje, ali će biti fora vidjeti koliku snagu ima ovaj forum, ako ništa za neku budućnost.
Ima puno razno raznih udruga malih dioničara, pa da vidimo može li forum biti, elektronska platforma udruga 🙂

Evo može i licitacija/kladionica, kako kaže kolega:

KOLIKI ĆE BITI BROJ DIONICA SUTRA NA 5.500????
Ja kažem 500 – 700
1. 500 – 700

Pobjednik dobiva Zlatnu LRH 😀


A tko je i kako dosao do 5.500?

Ako se već igramo, 10% veća cijena od sigurne, zvuči dosta razumno.
Ja da sam fond, i da ne mislim prodati nego ostati s većinskom, bio bi u dosta komotninoj situaciji da za 10% veću cijenu, imam 15-20% dionica nego 5%.
Pogotovo u kontekstu delista koji je spomenut.

New Report

Close