LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

renči
kad davno ulazili? koliko mi poznato ima tu poprilično kolega koji su ulazili na 5,6 ili 7 kila prije 12, 13 ,14 g! kako li je njima!!?? jest dobila se lrhc, ali svejedno. mislim da je jako malo onih sa ulaskom ispod 2000 kn, ali i toga je već 10 g.

Sve u svemu loše…i ne mogu vjerovati da je prodao za tu cifru…

www.lociraj-popust.com

Puno truda je ulozeno u ovu dionicu, no sve je to dzabe kad postoje visi interesi. Za Lrhc se neki opet mogu nadati da ce cijena biti ok jer je ostoja jedini vlasnik, no nikad se ne zna.
Kod alfabeta uopce ne vidim nadu. To su dionice koje ce mali trzit izmedju sebe (dizat i spustat).
Za Lrh bas steta. Sve je govorilo od 5300 pa na vise. Hrvatska usla u investicijski rang, kamate niske, no kod nase barice to nista ne znaci. Ocito da ti hoteli, kao i cjelogodisnje poslovanje nisu bas nesto.

Kod nas vam se sva mudrost svodi na srecu i spekulaciju. Kupis atln kao vrhunsku firmu sa vrlo vrijednim nekretninama i oni te delistaju. S druge strane kupis kras koji je zastarjela firma u vrlo jakoj bransi, bez nekih izgleda za sirenje i eto ti bobe i slobe koji su na kajmanskim otocima okrenuli milijune i dizu cijenu u nebo.

@kvart99
Po meni ovo je tesko razocaranje jedino da cijena nije 7461 umjesto 4761 sto ne vjerujem

Ako je 2017 EBITDA bila 137 miliona kuna, a od tada su 2 sezone radili po koliko su je prodali ?
Po 10,5 EBITDA iz 2017 ? A gdje je ulaganje u hotele u 2 godine i gdje je zarada iz te 2 godine ?
Tko je očerupao dobit iz 2 godine poslovanja ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Dugi niz godina čekam rasplet. Vjerujući u kvalitetu dionice, vrijednost imovine kroz kontinuirano minuciozno uređenje hotel po hotel, čemu sam i svjedočio podosta.
Vjerovao u strpljivost i pregovaračke osobine prodavatelja.
Zadnje dobre tri godine na dnevnoj osnovi pratim i čitam zajedno ovdje s vama, buljim u ekran, buljim
Čak sam prošli tjedan nešto i dokupio vjerujući….
I pogodili smo dan.
A onda ŠOK, malo je reći da nemrem sebi doći od 16h….
Ne mogu, ne mogu vjerovati da je toliko truda prodavatelj uložio, dočekivao i ispračao i na kraju prodao 4780kn.
Ne vjerujem stvarno ne.
Soba ovako uređenih hotela ispod 100 tis eura.
Sve čekam da netko javi da je greška.
Ajd bok


Ajmo opet s pogađanjem…
Ako je procurila cijena, onda je oko 4.800kn.
Ako nije, onda je oko 5.500,0kn.

Očigledno je bila procurila.

Eto 10tak keka sitniša u džep sa gorskim okusom…
Singapurci štavise na stol 200 Darkec ne uzima, par mjeseci kasnije može 208.
Neznam sta reci… Ovaj kao da je sa buvljaka došao. Ima tu anomalija.
Nisu su tu čista posla. Ne odbija se ponuda da bi nakon par mjeseci prihvatio par % više.

Ovo mi liči na Top Listu Nadrealista, kada ovaj mijenja devize!

Koji čudan osjećaj, zaradih 2 prosječne HR plaće u par mjeseci a ipak se osjećam kao da me je netko (za)jebao! Darkec, Darkec moj! 🙂

Sad je evidentno da je Cjena bila poznata, nema dvojbe o tome. 4500 kn odmah po otvaranju sjećam se dobro tad sam i ja kupio , i to na način da je prodaja bila strašna jer su ponude u predorvaranju uske preko 5000, da nije bilo krasa nebi nikad došla do 5200…

Točno tako, kolega.

Jos ispada da je najbolji potez – kratkoročno – bio imati neku siću dok je jos bila oko 3600-3800 – a to je bilo poprilično dugo, i onda to uvaljati odmah drugi dan po 4500 kad kad su objavili potpis i skinuli blokadu trgovanja.

Na zalost, u to vrijeme sam imao samo pisljivih 26 kom.

Po svemu sudeci kada sam ulazio ovdje po 2700kn to je bila fer vrednovana tvrtka. A sto reci za one koji su kupovali po 6000kn prije krize. Tada je fer vrijednost bila 1000kn.

nitko živ niije kupio išta vrijedno u rh turizmu ispo 12 ebitda

him3, hmst, hup, sukc

ne razumijem ovako nisku cijenu – pa koliko su nudili drugi – 3500 !

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja kad gledam skupa s lrhc u plusu sam skoro 80% medjutim trenutno se osjećam kao da sam sve izgubio. Ne mogu prihvatiti da su prodali sobe ispod 90 tis eur, kad se oduzme neoperativna imovina i keš ispada ispod 80 tis eura. Meni tu nešto smrdi

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

.
Ne mogu reći da sam nezadovoljan zaradom od 25% u 4 mjeseca, ali se pridružujem kolegama koji su ipak očekivali malo bolju postignutu cijenu.
Također, sumnjam na dogovore ispod stola.
Bit će cijena + malo veća jahta gratis (na ovo sam posumnjao I objavio odmah po objavi preuzimanja, jer Ostoja je veliki igrač)

Znam da smo sada svi razočarani. Ja sam vjerovao da će prodaja LRH pokazati da hotelske tvrtke nisu samo EBITDA koje sam se ja uvijek držao. Trebao sam se držati i dalje. Velika škola za mene.
Da se razumijemo. U LRH sam od 2012. Pratim poslovanje vrlo detaljno i nadao sam se da će se kroz preuzimanje dobiti neka premija u odnosu na to poslovanje. LRH je prodana za cca 10 EV/EBITDA (2020) tj za 11,7 EV/EBITDA (2019) tj na čak 12,3 EV/EBITDA koji je u objavljena u planu.

Da sam se držao onoga što je godinama stajalo u mom potpisu mogao sam fulati max 5-10%. Podlegao sam nekom drugim očekivanjima, tj cijenama nekretnina. To je očito krivo. EBITDA je izgleda jedino mjerilo, što je meni sasvim nelogično. No nas kao investitore ne zanima dali su hoteli od papira i gdje se nalaze, nego koliko zarađuju. To je očito ispravniji pristup.

1250 eur po m2 meni se čini jako malo. Osobno kupio bi po toj cijeni bilo što u Opatiji na žmirečki. No to se tako ne gleda. U motive da se proda po toj cijeni ne mogu ulaziti. Zardio sam na LRH jako lijepo kroz ove godine i nadao sam se dobiti “cherry on top”.

Bajakićev izlaz prije 3 godine po 3.500 kuna pokazivao je da njegovi apetiti nisu bili veliki. Od tada je zarađeno oko 1000 kuna po dionici, i eto neka minimalna premija na većinski paket i to je to. Ja sam mislio da su apetiti ostatka ekipe puno veći i da je on odustao prerano. S duge strane nije mi žao što sam ostao do kraja. Smanjio sam prosječni prinos ali još uvijek je jako dobar.

Ostajem sa Ostojom i dalje u LRHC. Sad barem znam targete. 10,5 Ev/EBTDA koje su uzeli za izračun bonusa, sada je definitvno i moja brojka. Dok se može kupovati do 8-9 EBITDA, a EBITDA raste zbog izuzetnih povrata na investicije meni je to zanimljivo. Na 4-5 godina ako bude i 20% manje nego na LRH ja ću biti zadovoljan.

Naravno ulaganja u dionice nose i neke rizike. Delistiranja, istiskivanj, tuneliranja od strane vlasnika su jedan od njih. Do sada nije bilo takvih naznaka od strane većinskog. Bili su korektni. Ja u špekulacije da je dio cijene plaćen ispod stola ne mogu ulaziti. Treba biti realan i reći da Ostoja je vrlo mali dio dionica kupio po 2250 kuna u prvoj ponudi, a ostale je dobio. Šehanović mu je udvostručio vrijednost LRH i još mu je ostala skoro cijela LRHC. Sada će okrupnjavati svoj udjel u Gami. Nadam se da će i dioničari alfabeta nešto dobiti. U konačnici uzeli su 100 mil eur za pola LRH, a kako god gledaš i LRHC vrijedi još toliko. Ta je firma otprilike pola LRH, a posluje i bolje od LRH.

Čitamo se na LRHC.

Ovdje se nema više što računati. I bolje bi mi da nisam ni otvarao excelice od kada je objavljena ponuda. To sam čekao i dočekao. Tih 10% više koliko sam mogao dobiti zadnjih dana na burzi ne bi uzeo što god sam izračunao.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close