LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

70% zarade na Alfi na papiru
Samo kako sad doći do novaca kad su kod darca

Dobro je pisao kolega One.
Svaka cast.

I meni se čini da je tu dobar dio prošao “ispod stola” kako su dvojica kolega vec napomenula……jer u protivnom je tu netko lud.

Sada prodaje po 4760, a nakon toga i javno izjavi da je sasvim zadovoljan cjenom……a dobro znamo da je prije niz godina imao na stolu ponudu po 4500 i nije htio prihvatiti. Po tome bi ispalo da zadnjih godina firma bas i nije nešto prosperirala – sto nikako ne odgovara javno objavljenim podacima / FI-ima.

Mozda se unaprijed dalo diskont za nadolazecu recesiju i njezin udar na nas turizam, koja – tek sto nije……barem se tako naveliko priča…..

A…..tko će ga znati što je posrijedi…..

Mozda ce nefunkcionalna imovina ostati nama na daljnju prodaju.

Ostoja je igrac. Bio i ostao. Podsjetio je sve koji su zaboravili kak je bilo prosli put s ponudom. Imam lrh, pcts i betu. I s ovom ponudom sam u plusu al da su apetiti bili veci, jesu. Dobro da nisam kupovao iznad 5000. A skoro…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ovo je otišlo za 9,5 EBITDA. A koliko su ono Lekini Hoteli i koliko su oni imali dugova ?
Onda će LRHC ići po 8 EBITDA 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Otišlo je za 11,67 Ebitda ttm.

Pa to je u skladu sa slicnim lokalnim transakcijama i meni se cini da je to ok cijena. Druga je stvar sto su se ovdje konstantno formirala ocekivanja da to puno vise vrijedi. Možda, ali ne u ovome trenutku niti sa ovakvom vlasnickom strukturom i stanjem u destinaciji.

Ja neću nikome trljati sol u ranu, al shvatite da se firma nudila na prodaju i da onda ne možete očekivati znacajnu premiju. Druga bi bila situacija da je bila obratna situacija i da su se kupci otimali za firmu, kao sto je to recimo na Krašu ili je bilo na HUPZ-u.

Bit će drugi puta bolje. Ne treba se vezati za odredjenu firmu već potražiti novu ili adekvatnu priliku i primijeniti stečeno znanje i iskustvo na sto kvalitetnije i preciznije vrednovanje, kao i kreiranje realnog, logičnog i održivog scenarija.


70% zarade na Alfi na papiru
Samo kako sad doći do novaca kad su kod darca

Ako sam ja dobro izračunao dionica SNHA vrijedi malo više od 24000kn. ? Dali može netko potvrdit moj izračun?

@one
Kad to drugi puta? Ovdje su odigrane vrhunske igre, a vi kazite sto hocete. Mislim da cijena nikako nije fer!
Svaka se skola placa, ovo mi nije prva… bacio sam ja ponudu talijana za Lenac nakon drugog citanja u smece, pa…

Osobno,veliko razocaranje…iskustveno,neka mutna posla u drzavi pa nista nova
…pitanje,sta dalje,prodati ili ostati?
P.S. iskrene cestitke svima koji su bacili prognozu ispod 5000 kn

Darko Darko što se nije prodalo mirovanja im ima i 7 posto dividenda nešto nema logike a što ćemo

Ovo je istodobno popriličan downer za skoriju budućnost na ZSE vama koji ostajete – čisto u svjetlu očekivanja priljeva svjezeg novca natrag u opticaj.

Oni koji su kupovali nakon objave nastanka javne ponude, dakle od 12/07 nadalje – kad su prosle i najveće količine – sa ulazima na cca 4500 – 4600 – ti sigurno neće imati kome uvaljati svoje dionice sada osim ih deponirati u ponudi – jer ovdje od idućeg tjedna konkretnijeg bida iznad cca 4500-4600 tesko da će biti.
Oni koji su svojim ulazima na granici cijene javne ponude, kao recimo ja i oni koji imaju skuplji ulaz vjerojatno neće htjeti izlaziti s vecim minusima, nego će ih isto moći realizirati u javnoj ponudi.

Jedino oni koji su značajnije akumulirali prije – zadnjih par mjeseci / godina – imaju nekog rezona sada kratiti – ako vrebaju bolju priliku u iduća 2 mjeseca dok ne zavrsi ponuda i isplata novca, ali vjerujem da će i oni pričekati da dobiju najbolju cijenu za svoje dionice.

Sve u svemu tek nakon cca 2 mjeseca moze se očekivati sa vraćanjem odredjenog broja sredstava na ZSE od isplaćenog novca nakon ponude, ali to će – čini mi se – ukoliko odjednom iz vedra neba ne iskrsne novi Kras ili neki IPO koji se čeka zadnje desetljece – biti vrlo mršavo.

Fulao za 100 kn,razmišljam da uplatim večeras eurojackpot

Mi koji smo davno ulazili smo ipak zaradili. A glede Opatije, slazem se da je ofucana. Najdosadnije mjesto na Jadranu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ljudi sve se vidjelo po cijeni koja se bila stabilizirala oko 4600 kn.
Međutim nekim osobama je priča sa Krašom odlično sjela da se iskrcaju 10% više

New Report

Close