LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…..ali meni je, iskreno, i dalje misterija kako se cijena uspjela odrzati tajnom svo ovo vrijeme, što je – čini se, sudeći po tijeku trgoavanja, zaista tako……posebno imajući u vidu lokalnu samoupravu, njihovu bratiju, kumove, stričeve i sl. koji čuče u zapečku, a kako se x-puta dokazuje u praksi da netko uvijek ima info prije običnih smrtnika……za divno čudo, ovaj put ipak neće biti da je takav slučaj…..

Ako je procurila onda je oko 5.500 kn, ako nije nebo je granica! Ja sam za to da nije, naravno…

….kako se čini najkasnije u srijedu….a možda već i u ponedjeljak budemo znali sve….pa ekipa svima zajedno želim nam što bolju cijenu…

Ajde sad se stvarno možemo opustiti. Promjenom uprave bilo je jasno da je sve završeno. Pretpostavljam da je Ostoji & co ovo veseo vikend jer je sada i njima sjela lovica. Za vikend treba slaviti, a od ponedjeljka slatki problem. Gdje sa novcem.

Bit će jako zanimljivo vidjeti cijenu. Naravno da mi je važna u investicijskom smislu, ali kako znate da sam puno vremena potrošio na pokušaj procjene stvarne vrijednosti ove tvrtke, pa onda i moguće cijene za koju će Ostoja ovo prodati, meni je jako bitno da vidim koliko sam dobro napravio neke procjene.

Da pogledamo neke zadnje transakcije koje se evo na kraju ove sezone događaju malo šire. Bleckstone evo nedavno kupio 5 hotela od lanca Louis hotels. Lokacije su Krf, Zakynthos, Kreta. Hoteli 4* kapaciteta od 160 do 420 smještajnih jedinica. Odmorišni hoteli, rade sezonski od travnja do listopada. Po tipu su više slični hotelima LRHC u Cavtatu. (sezonski rad, avionska destinacija, ovi na Krfu su na cca 350 km)
Rade lošije, manja popunjenost, manji prihod po sobi od Cavtata, u ovom trenutku cijene niže i do 30-40% za 4*. Cijela grupa je oko 3,2 x veća po kapacitetima od LRH i prihod im je u istom omjeru.

Nekretninski su dosta jeftiniji. Zemljišta od 100 eur m2, apartmani od 2000 eur m2.

Blackstone je platio 122.000 eur po sobi, a grupacija ih operativno nastavlja voditi. Praktično nisu kupili posao nego samo nekretnine.

Meni je ovo valuacija puno mjerodavnija za Cavtat, s tim da LRHC u svemu ima bolje pokazatelje. Od zauzeća do prihoda po sobi. Za EBITDA ne znam (izvješća na grčkom), ali iskreno sasvim sumnjam da itko može bolje od LRHC tako da se tu dam kladiti da ih šiju za bar 20%.

Ja sam do nedavno stidljivo vrednovao sobu u Opatiji po 100.000 eur, a u Cavtatu -20%, Portorožu -15%. Bez obzira što zapravo kroz EBITDA soba u Cavtatu vrijedi najviše. Cavtat se prodaje pod Dubrovnik i vjerujem da bi zapravo ove hotele u Cavtatu trebalo vrednovati više nego ove na Krfu? No to je tema za kad se otreznimo 🙂

Ajmo sada vidjeti koliko je Ostoja uspio dobiti za LRH. Poslije toga sve će biti puno jasnije.
Mogli smo baš i neku internu kladionicu napraviti i pogađati cijenu, najbliži nosi sve. Kako nemamo short na tržištu, to bi im pružilo priliku i da zarade i oni koji misle da je cijena niska.

Nemoj misliti na m2!

Ako se vise nema sto pisati. Samo bacanje prognoza do objave. Evo mojih skromnih 5800kn

Vidim da je propovjednik otvorio internu kladionicu. Ja bih se okladio da cijena po sobi neće premašiti 97 tisuća eura za LRH ako računamo da LRH ima 2.100 soba. Odnosno da je cijena u ponudi za preuzimanje manja od 5.000 kuna po dionici.

Sve ispod 6200 po meni razocaranje. Jedva za dva penthousea u Splitu.

Ne očekujem da je cijena u javnoj ponudi viša od 100% od sadašnje. Marica Vidaković nije kupovala.

6300

6500

Status Quo: Roll Over Lay Down

6400…čestitam dioničarima

8500 (za jednu dionicu ne dvije)

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Iljadu ojra

www.lociraj-popust.com

7350 (premb izračunu :))

dobrom raspoloženju u prilog, mogao bi netko naše prognoze u jednu tablicu, pa da vrtimo sljedećih dana.
Od dobro jutro do laku noć, da bacimo oko i popravimo si raspoloženje.
Ceteris paribus…

New Report

Close