LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ako uskoro dođe do promijene vlasništva u Liburnia Riviera Hotelima možemo se nadati tomu da će za vrijeme novogodišnjih praznika biti otvoreni svi opatijski hoteli

Možda očekuje da će doći do nacionalizacije hotela pa da će radni narod imati besplatni odmor u Opatiji.

Znači zločesti Ostoja sada drži hotele zatvorenima, bezveze, a mogli bi raditi… Ideje naše, benzin vaš…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Clanak do sada nitko nije postao. Po svemu sudeci ne bi bilo lose sada zauzeti poziciju u opatiji, jer ce to u narednih 5 god biti sasvim nesto drugo od onoga sto sada gledamo.

Obnova Lida i prodaja dionica LRH – glavni događaji godine u Opatiji

Vidim nitko ne pise (mada sigurno u glavi razmatra, kao i ja) ideju da ako izadjemo iz dionice LRH povodom prodaje LRH i tu dobro zaradimo, da li bi se ili ne bi vracali natrag u dionicu? Meni odluka dosta ovisi o tome tko bi LRH kupio. Adris bi bio ok, ali neki vanjski kupac bi bio jos bolji, cini mi se da u startu vanjske firme manje bave spekulacijama i igrama ispod stola, negoli ovi nasi. Posto LRH dokazano dize iz godine u godinu vrijednost dionice 15-20 posto godisnje, ne vidim bolje investicije vratiti se u nju. Eventualno ako bi me sprijecio mali FF ili mogucnost istiskivanja. Ali mi se cini da globalno turisticke firme nisu takove da dopustaju mali ff ili istiskivanje. Ne znam, razmisljam na glas.

Kako se mislite vratiti? Jako je malo dionica slobodno pa ako daju cijenu koju se očekuje mislim da će skupiti dosta ovoga što je sada slobodno. Nako toga ako netko bude želio kupiti malo više dionica teško će imati od koga.

Nemoj misliti na m2!

Zanimljivo je to da je 3- mjesečni prosjek viši od današnje cijene tako da tko god sada kupi LRH u slučaju i minimalne ponude ne može izgubiti, ali naravno ako je cijena viša može zaraditi.

Nemoj misliti na m2!

Po danasnjoj kupovnoj cijeni to je vise od milijardu kuna kolega…
U RH-a se transakcije uglavnom obavljaju po kunu 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mi očekujemo milijardu i pol kuna, ispod toga ne prodajemo….

bingo je i prodaja po trenutnoj cijeni

E sada svi budu uspoređivali dosadašnje prodaje i LRH, to baš i nije usporedivo, Opatija je po cijeni nekretnina skuplja čak i od Dubrovnika, jednostavno recimo prodaja Baške Valamaru i sl. nije usporedivo sa mogučom prodajom LRH, recimo za blagdane je u Opatiji bilo otvoreno preko 20 hotela a u Baškoj nisam siguran da su uopće radili…

napisao sam već jednom da se u opatiju dolazilo iz italije i Austrije i da su kockarnice bile omiljene u ovom
djelu Europe i cijene nekretnina su uvijek imale najvišu cijenu u hrvatskoj.tko uloži u opatiju i da tako kažem
malo i u las vegas ne može izgubiti

Pa nije Baška tako loš primjer. Plaćeni su skoro 30 mil eur, a tvrtka je dužna još 25 mil eur
Imaju prihod od 90 mil kn
Kad bi to preslikali na LRH koja ima prihod 3x veći to znači da bi onda trebali vrijediti najmanje 3 x više?
I eto već smo na 165 mil eur
Nebi trebali zaboraviti nekih 30 mil eur imovine koja ne sudjeluje u prihodima a vidjeli smo da vrijedi ne malo novaca. I eto nas na blizu 5000 kn po dionici
E sad dali je isto Opatija i Baška?
Sigurno da nije i nikad neće ni biti.

Nemoj misliti na m2!

Da ilustriram razliku u poziiciji cijenama nekretnina. Go home kaže:
Apartman Baška 2350 eur/m2
Kuća Baška 1770 eur/m2

Apartman Opatija 3380 eur/m2
Kuća Opatija 2849 eur/m2

Po tome nekretninski Opatija vrijedi 43,5% više nego Baška

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close