LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zar vi mislite da uprava investira, a da ne računa prihode unaprijed?
Zar ne mislite da bi baš to bilo neozbiljno?

Ovo o čemu vi pričate je sasvim nešto drugo i isto se stavlja u računicu. Govorimo o rizicima.
Svaki ozbiljniji investitor kalkulira sa rizicima i prema tome ulaže.
Da je ovo što sam ja napisao (a računao sam dosta konzervativno tj da se tvrtka ne zadužuje i ne financira investicije kreditima nego samo ulaže ono što zaradi) 100% sigurno onda nebi raćunali na 11 EBITDA nego na 18-20.

Nemoj misliti na m2!

A pošto se zadužuje LRH?

Jel ima negdje struktura i ročnost duga te ugovorena kamata?

Ima u revizirskom na stranicama tvrtke

Efektivna 4%
1-2 godine: 34 mil
2-5 godina: 85 mil
preko 5 fodina: 47 mil

Nemoj misliti na m2!

gospon Daliborop vrlo neozbiljno i egoisticno od vas jos da su normalana vremena onda bi i razumio ovo sto ste napisali Da uprava iole ozbiljna planira trosak i prihode ali kako napomenuh jedan teroristicki akt ili znacajna migracija preko Istre sto je prosle godine bilo nerealno ove nije zar ne.Pa da je neznam kakva Uprava carobnjak ovo su pa skoro ratna vremena i kakve veze ima kaj uprava prognozira pa prije 2 godine Turska je bila Turisticki bum a gdje je sad a to o prihodima u 2017g mozete macku o rep ako nam se sta od toga desi.Napominjem imam 65pct portfelja u HupU a portfelj mi nije kao Funkiyev velik ali ga za jednog malog investitora kao ja dosta veliki ali nedrukam da ce prihodi sto se samog HUPZ tice u 2016g biti sa 100 pct sigurnoscu ti kakve sam naveo zbog ovih okolnosti koje su u svijetu krajnje sam oprezan pa kazem ako ce turisticka sezona biti kao 2015.Daliborop dovodte mnoge male u zabludu radi svojih interesa i nece vam biti zao ako neki mali kupi LRH po 4000 zbog vasih drukanja a dogodi se nesto sto vi nedaj boze niste predvidjeli

Bome povoljno financiranje, recimo za Valamar se zna da ima dio kredita u svicarcu….

Ha-ha…. Pazi ovog… Ti dalibora optuzujes za drukanje… Pa covjek najvise od svih na forumu koristi brojeve i daje SVOJE PROGNOZE. Dajte, molim vas…

A sto bi trebali sad u vezi dogadanja u svijetu? Cmizdrit i strepit? Svijet ide dalje, bila su dva svjetska rata, naravno da moze i treci. Mogo je i prije. Pa sto? Najbolje cekati da se SVE smiri i rjesi. No, prema tome se svatko moze postaviti kako god da zeli. Ali ovo da daliboru kazete da druka…e to su najzesce nebuloze!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

svako neka donosi svoj sud kako mu volja jer sa svojim novcima svakom zelim da zardi smatram da je ostalo premalo nas malih nakon 2008godine pa su valada i naucili nesto u tih 8 godina

Teroristicki cin se je neki dan dogodio i u Ateni, to se svuda moze dogoditi, ali u HR nema nekog razloga da to ocekujemo, bitno je sto su sve turisticke firme u HR dobro kapitalizirane i jedna propala sezona nije kraj svijeta ako bas i do toga dodje….premda ja osobno ne vidim razlog za to….

a i san andreas efekt nam se isto moze dogoditi .. pa di smo onda?

dovoljno je da se nešto dogodi u fojnici ili đakovici ili u okolici tetova, RH će to osjetiti jer strancima je sve to isto (a ruku na srce, nisu daleko od istine).
zato nije mudro hvaliti turističke dionice jer turizam je varljiva grana privrede, uvijek bio i bit će.
da ne govorimo o meterološkim prilikama tj. neprilikama ili prirodnim katastrofama, primjerice one alge ili meduze mogu osujetiti turizam značajno. dakle, ja ne bih male prizivao u turističke dionice samo s ciljem istresanja, kao što rade kanabis i ostala ekipa koji se žele riješiti dionica jer nisu stigli prodati po 4800 kuna. ostali će za 10 godina dočekati svoje, to je sigurno, ali većina vas je tu da uzme svoju porciju bureka i ide dalje kupiti si 2-3 para tenisica ili odijelo ili manduru. to je realnost naše burze i tko to osporava, taj je u zabludi.

...povijest se ponavlja...

Ne znam da li je Dalibor ili neki drugi kvalitetan analitičar bio prisutan ovdje krajem 2008 / početkom 2009.g.

Tko jest – dobro se sjeća da su to bila vremana kad si mislio da si dobro pazario što si kupio nešto (likdivno) na -10%, a drugi dan se lako moglo dogoditi da sa tim dionicama već budeš u minusu još 10%.
To su bile prave korekcije.

Ne kazem da ce se takva vremena uskoro ponoviti, ali dosta toga ruzno mirise na ponavljanje tog scenarija u dogledno vrijeme.

Zato ja skidam kapu onome tko je sad spreman jače ulaziti u jedno slabo likvidno (odnosno vrlo sporadično likvidno) izdanje kao LRH i svojevoljno postati dugoročan ulagač, bez obzira koliko se povoljno u datom trenutku činilo.

Još ako se početkom iduće godine krene s najavljenim porezom (i obračunom istog) i to se poklopi s nekim novim globalnim ratom koji lako moguće moze biti okidač za dugoočekivani ulazak u bear market vani – stvarno treba biti hrabar i ostati na ZSE.

Zapravo, isplatilo bi se ostati – kad bi konačno uveli short selling na domaca izdanja – ili index.

70 milijuna eura za izgradnju aqua parka i produzenje zezone

Potpisan ugovor između crkve i GP Krka: Za izgradnju aqua-land parka na Krku 70 milijuna eura

New Report

Close