LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Predlazem administratoru da otvori anketu sa ocekivanom cijenom LHR


Hvala Administratoru.


Administratora na poslovnom jednostavno nema.
LRHC ima vec preko 2 godine cijenu LRH i tzv. admin nije napravio nista da taj ticket ima pravu cijenu.
toliko o poslovnom, kako za sebe vole tepati najbolji portal za financijska trzista…strava!
P.S.
Probaj naci kontakt telefon (osim za pretplatu ejr tu ce t ireci da oni tu ne mogu nista!) i pokusaj ih nazvati-mission impossible!

Poštovani kolege, eto ja sam Liburniju zaobilazijo u širokome luku dosta godina, zašto? To je neka osobna percepcija, analiza i prekomplicirano, totalno irelevantno za objašnjavanje. Eto uletih na nekih 4480, što i nije problem, odnosno zadovoljan sam sa svojom odlukom. Ono što me brine i vjerovatno ne bih nikada uložio tih mojih par stotinjak tisucica da sam na vrijeme vidio post jednoga kolege, baš tu na forumu. Taj je gospodin je par dana, možda dan prije objavljena napisao kako neki “Austrijanci pardon Nijemci” pregovaranju.
Eto to je za mene zabrinjavajuće kako neki “pinco pallino” ljudi koji su bliže Italiji će znati što to znači, je znao!?

Ljudi pazite što pišete, nije forum baš onako za ništa, neki ljudi donose odluke i potpomognuto formumom.

PS pinco pallino…. Nitko, anonimus itd

Pozdrav i zdravi bili.


prodaja je posebnija jer ovo kupuje stranac. Prvi i jedini ozbiljan stranac nakon duugo vremena.
Ako Tebi nije interesantno, slobodno produzi dalje.

Molim Te nemoj insinuirati jer sam upravo radi toga stavio uzasno velik raspon vrijednosti. Da svi budu zadovoljni. Ukoliko ne zelis glasati ili Te ne zanima, to je Tvoja osobna stvar i samo produzi dalje.

Ja sam napisao svoje motive zasto sam tu i sto me zanima u anketi. Meni je taj podatak jako zanimljiv jer mogu vidjeti da li smo (ludo) optimisticni ili (pre)pesimisticni. I zato bih volio da je anketa anonimna.

Svima nama ce dodatno anketa pokazati da li se sa ovakvim forumima uopce isplati zabavljati jer ako je raspodjela izvan Gausa (plus minus par%), tada nam je to pokazatelj da o trzistu kapitala ne znamo bas puno. A istina boli, to svi znamo, zar ne?

HUPZ je bila dogovorena već prodaja s Falkensteinerom i onda je u zadnji čas Leko se predomislio. Flakensteiner sigurno nije Hrvatska kompanija. Slično je i s Valamarom. Oni nisu hrvatska već defacto austrijska kompanija obzirom na većinske vlasnike. Isto tako Lurssen nije turistička kompanija pa po čemu bi on to bio kao relevantan kupac za bilo sto?

Mislim tu se pokusava iskonstruirati nekakva vrijednost koja se sudeci prema trgovanju nakon objave jednostavno nije realizirala. Ušli smo u finale, pričekajmo objavu pa će sve biti jasno.

LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA DIONICA LRH-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. SNH ALFA D.D. (49800540722) 93.825 31,00 Osnovni račun
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O. (18673527324) 75.661 25,00 Osnovni račun
3. SNH BETA D.D. (49554500212) 57.506 19,00 Osnovni račun
4. OTP BANKA D.D. (52508873833)/AZ OMF KATEGORIJE B (59318506371) 24.218 8,00 Skrb. račun
5. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 8.327 2,75 Zast. račun
6. SNH GAMA D.D. (39100744039) 8.318 2,75 Osnovni račun
7. SN PECTINATUS D.D. (09712082228) 3.600 1,19 Osnovni račun
8. HPB D.D. (87939104217)/KAPITALNI FOND D.D. (08269700991) 1.659 0,55 Skrb. račun
9. HPB D.D. (87939104217) 1.142 0,38 Skrb. račun
10. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. (68481874507) 975 0,32 Skrb. račun
Ukupno: 275.231 90,94

Sestan ispao, a prodaje i CERP.

Ovo drugo jos razumijem, jer oni bi prodavali da se ukazala prilika vjerojatno i na 3000kn……ali Sestan, koji je skupljao poprilično dugo, i s obzirom na pregled njegovih jačih transakcija, nema šanse da mu je prosjek puno manji od cca 4000kn. Stvarno se čudim da sad skraćuje. Mora biti da mu je zaista puna kapa čekanja već neko vrijeme, ili mu je bas sad neka frka i potreba za lovom – kad ne moze pričekati jos par tjedana.

S obzirom na sve to, očito da postoji neki jači kupac, jer bi inače bili puno blize početnoj poziciji prije objave ponude (3900), nego što smo sada.
Da im se nije odmah drugi dan dizala cijena na 4500, moglo se bez problema skupljati i dosta nize.

Meni je zanimljivije sto ni jedna turistička kompanija iz RH nije pokazala interes za LRH?

Kako to da su Adris i Valamar ili Plava laguna odlucili propustiti ovakvu priliku? A svi su kupovali posljednjih godina. PLAG Istraturist, Adris HUPZ, Valamar HIMR, HMAM, HEFA, HBAS.

Očito u planovima tih kompanija Opatija nije prostor u kojem bi trenutno zeljeli imati značajnije hotelske operacije. Pa čak čini se niti pojedinačan hotel. Zar zapravo ta činjenica nije najzanimljivija? Ili činjenica da se firma tako dugo prodavala i da je veći broj kupaca iz ovih ili onih razloga odustao?

@kvart

A gdje ti vidiš da CERP prodaje i zašto misliš da Sestan prodaje? Mogao je neki od skrbničkih kupovati i preskočiti nekoga.

I sto je to sve skupa bitno? Ovi veći vlasnici su ionako bili dugorocni ulagaci i oni će očito pričekati objavu javne ponude.


@kvart

A gdje ti vidiš da CERP prodaje i zašto misliš da Sestan prodaje? Mogao je neki od skrbničkih kupovati i preskočiti nekoga.

Stanje u Top-10 koje je bilo nepromijenjeno mjesecima, sve do danas.

Pa ja vidim da HPB kupio 40 komada, i račun Interkapitala preskočio Šestanov. Ne vidim da je CERP prodavao.

Nazalost nije cerp prodsvao

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Šestan je prodavao jer sada 10. ima manje nego je Šestan imao prije.

Ja glasam da je cijena oko 752 eura, po srednjem tecaju HNB-a na dan 11.07.2019.

korektnosti radi prema svima, samo da dopunim kako je ovo samo moje mišljenje, a nikako nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionice LRH.
Osobno nisam niti na asku niti na bidu.
Mirno čekam rasplet, nestrpljiv naravno

5.100,00kn ili 207 mil eura.

Razmišljanje bazirano na trenutnom stanju s cijenom na burzi nakon objave prodaje.

I sad uzmeš aritmetički prosjek procjena samo tri forumaša, starogčiče, novog i maldiona i dobiješ cca 5.920 kina po dionici. Cijena na burzi je na 3.500 recimo. I koja je sad informativna težina tog prosjeka ili distribucije temeljene na tako lijepim željama?

Pardon 4.500 kn je cca tržišna cijena. Nije namjerno. Lapsus calami.

Poanta je ta da će drzatelji dionice uvijek očekivati visu, a oni koji ne drze nižu cijenu. A cijena je neka treća. Burzovna. I sad to normalno distribuirati dobiješ ono sto si znao i prije i sto je očekivano.

New Report

Close