LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dionica je prekupljena, ali to nikako da neki shvate. navukli ste svojim pisanjima iz dana u dan niz ljudi ovamo i sada nema likvidnosti niti mogućnosti prodaje. na dobre vijesti dionica ne reagira ili čak i pada. više sreće u 2017.g.

...povijest se ponavlja...

Na našoj burzi se ništa ne kupuje, pa vidite kakvi su prometi, svi kao da čekaju što će biti sa novom Vladom, ako se formira i ozbiljno se krene sa reformama onda bi i burza mogla živnuti, a LRH bi se mogla onda brzo prodati…
poznato je da i rejting agencije i EU i ostali čekaju formiranje Vlade i prve reforme, i na proljeće će onda krenuti kanonada ako ne bude kako se očekuje, ode nam rejting dodatno dolje jer nam je u zadnjoj reviziji prešao u negativne izglede,EU će nas staviti na led i nećemo dugo, pritisak će biti strašan da se krene sa reformama…za sada svi šute i čekaju do proljeća…
ja se nadam reformskoj Vladi i prodaji LRH…

Sta ste se vas dva strucnjaka uhvatili lrh? Lrh ce kad tad na ath jer je zdrava firma. A vase beduine ocekuje stecaj, predstecaj i dokap.

Lopina budi frajer pa ti gruni milijun kuna u pcts. Da sam blizak upravi sigurno ne bi ulagao u lrh, vec u jedan od alfabeta koji mi oni sugeriraju.

Naravno da je LRHC jeftin, pa Ostoja ju kupuje, a LRH je skup jer Ostoja ju prodaje.
Nismo li tu lekciju već naučili?
Zadnji puta kad je LRH bila na ATH Ostoja je prodao svojih 8-9% dionica za nekih 160 mil kuna, a neki su tada kupovali LRH, zar ne?
Koja je matematika vladala tada u drugim dionicama je ne znam, ali LRH se tada trgovala na 2,3 P/B i 50 EV/EBITDA

No ipak je to previše pojednostavljeno gledanje na stvar. LRHC definitivno nije skupa na 900 kn, ali računajte da ta tvrtka ima dug od 3 EBITDA, a možda i više jer vidimo da obnavlja 2 hotela, dok je kod LRH poluga dug/EBITDA na cca 1 ako ne i manje. Nadalje LRH ima i do 1000 kuna imovine po dionici koja nije u funkiciji, a oglasili su prodaju dijela iste. Znači ne radi se više o nefunkcionalnoj imovini nego robi koja traži kupca i pretvara se u novac i nove investicije.

I naravno najvažnije, ne kažem ja koliko LRH vrijedi nego je nedavno jasno rečeno da je 5000 kuna okvirna neslužbena cijena po kojoj bi prodali LRH. U razmijeni Ostoja-KJB računali su je i malo više.

KJB je zamijenila svojih 71.132 dionice LRHC za 11.914 dionica LRH

Onda ako LRHC vrijedi samo nominalnih 670kn LRH vrijedi 4.000 kn
Ako LRHC vrijedi 885kn koliko je Ostoja platio Opatiji onda LRH vrijedi 5284 kn
Ja osobno mislim da LRHC vrijedi bar 1100-1300 kn, no vidjet ćemo što misli tržište o tome

Nemoj misliti na m2!

tržište od 4 milje prometa dnevno nije tržište, više groblje. a kako tržište čine njegovi sudionici – mali i veliki, plus fondovi, koji ne bi pogodili ni tlo gadajući sa stabla, mislim da će biti lrhc za meziti po lijepim cijenama, barem neko vrijeme.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kanabis, zar ti zbilja ne mislis da su se okolnosti promijenile? Da ovo nije isti onaj LRH kao prije? Da ovaj nazalost, nema toliko potencijala kao onaj?

Mislim, o cemu pricamo, uspijeli su zajebat valjda najbolju turistucku godinu, mozda nisu zajebali, mozda nesposobni, ali cinjenica j da su imali sasvim prosjecan rezultat u trenutku kad je trebalo po svim pokazateljima rasturit i prihod i dobit. I tu, nazalost sva prica zavrsava.

Netko ce reci pa to ima imovine koja vrijedi 3x vise na sadasnju cijenu. Mislim da je proslo vrijeme tih Bakicevih gluposti, jest da je imovina bitna, ali sta ce ti firma koja s tom imovinom ne zna sto bi napravila. Sta ce ti firma sa ne znam kolikom imovinom, kad ne prikazuje dobit.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Svakako da nije isti potencijal, ali rast od 20% bi nas trebao zadovoljiti. Ne znam sto su to konkretno zajebali? Lrh je prvobitno zamisljena kao zimovaliste i dok drugima ebitda bude padala u 4q, ovdje nece biti velike promjene.

Vi mislite da je sve ovo lako napraviti? Ovogodisnji prihod ce biti oko 430 mil kuna. Mislim da je to jako dobro. 2016 bi to islo i na 500 mil kn. Nemojte zanemarivati dosadasnji trud uprave, jer su cak i politicare uspjeli okrenuti u svoju korist

Ma slažem se da će na kraju sve biti dobro, ali na žalost, iz krivih razloga. Meni osobno bi bilo puno draže da su rasturili sezonu pa da im nije hića sve ovo ovako prodavati…

Iskreno mislim da su postigli maksimum koji su mogli, vjerojatno za više, treba dovesti ljude iz Valamara, Lagune ili nekud izvana, koji imaju više znanja… Jer neke prilike se ne smiju propustiti.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ne znam dali ste imali priliku upoznati upravu? Na mene su itekako ostavili dobar dojam. Ove godine su poceli sami probijati trziste,a to ce znaciti veci ebitd. Unutra su do sada bile tri struje- Ostoja, Ksenija i Opatija. Tesko je tako bilo upravljati tvrtkom. Mislim da su postigli maksimum. Sjetimo se Darko je htio razvoj, Ksenija dividendu, a Opatija to sve rasprodat,poklonit i blokirat. Sad je postignut dogovor i stvari ce kreniti u boljem smjeru.

Ne znam zasto ste ocarani sa rivp i plag? Plag je svoje potencijale mogla ranije iskoristiti, jer su oni odavno poslozena tvrtka sa vecinskim vlasnikom.
Rivp takodjer odavno ima vecinskog, ali se jos nisu ni poslozili. Umjesto jaceg razvoja oni su isli nategnut male dionicare i ispumpavat novac. Na trzistu su dosta prilika propustili jer ocito im procjene nisu bile sigurne. U zadnjih godinu dana to sve ide na bolje.

Dakle ne bi rekao da plag ili rivp imaju poduzetniju upravu.

Uz sav naš strah od Ostoje koji je plod starih kuponskih sjećanja, ne mogu naći ništa negativno od kada je ušao u lrh. A najbolji potez je dovođenje Šehanovića. Po svim mojim informaciji riječ je o jednom od najboljih stručnjaka u branši. Ne znam što bi mali dioničari mogli još tražiti nakon takve konsolidacije tvrtke i rasta dionice.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Ma slažem se da će na kraju sve biti dobro, ali na žalost, iz krivih razloga. Meni osobno bi bilo puno draže da su rasturili sezonu pa da im nije hića sve ovo ovako prodavati…

Iskreno mislim da su postigli maksimum koji su mogli, vjerojatno za više, treba dovesti ljude iz Valamara, Lagune ili nekud izvana, koji imaju više znanja… Jer neke prilike se ne smiju propustiti.

… ovisi u kojem dijelu HR-a, npr. Giorgio Cadum je bio u Valamaru, Franco Palma je bio u Valamaru :O)…

!!! Dopuna: za ovo gore sam znao, a provjerom vidim i da su i Šehanović i Hrelja bili u Valamaru ;O)…!!!

Ispada da je ovo po poslovanju najgora firma i dionica na ZSE. Barem sto se tice turiatickih. Valjda su trebali podignuti prihode minimalno 1268%, a dobit 10000% da bi nasi znalci bili zadovoljni. Jer ipak je bila “brutalna sezona”, turisti su se tukli da bi dosli do sobe i placali su na nevideno, samo su peglali kartice na kojima su bila neogranicena sredstva.

Kolika je popunjenost hotela LRH u sezoni? Negdje oko 10% u 7. i 8. mjesecu? Da…trebali su onda to barem poduplati. Ipak tu ima prostora za brutalni rast.

Stvarno bi bilo glupo razmisljanje da su postigli neki zadovoljavajuci stupanj u spici sezone i da to jedna dobra sezona ne moze puno promijeniti. Jer, to bi znacilo da i losija sezona ne bi puno utjecala negativno na rezultate. Kome to treba.

Treba igrati na staklenike, carape i slicno. Tamo ako umjesto jedne carape prodaju cijeli par prodaja odma ide +100%. To je poso!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close