LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad kreiras vrijednost toliko godina onda sa prodajom ne zuris. Isto tako treba znati da barem u ovoj regiji bas nema toliko takvih aduta: Pozicija. Potencial. Historija.

Dobro je sto poduzece nema visokog duga. Odnosno da se vec 2021/22 moze pricati o debt free poslovanju. Sto je pravi odgovor na sve one koje misle da ce LRH iznenaditi recesija koja dolazi.

Problem malih dionicara je to sto nemajo takve trdne ruke (cak i vizije) i prodali bi odmah za plus 20%. Ali sa druge strane u sta da se ulazi nakon LRH. Nesto sto ce odmah onda izgubiti 30%?

Najbolja investicija je ona sa kojoj mozes lako spavati. Problem LRH je samo mala likvidnost te iz ulagacke pozicije cash flowa nedostatak dividende.

Ne razumijem zasto mirovinski fondovi to ne pokupe. Iako bi u prvoj godini preplatili…ali bi za deset godina to jos uvijek bilo u rukama domacina.

Nekad ce valjda doci i realizacija. Kada tocno neznam. A do tada jos uvijek drzi #samostonije

😎


Dobro je sto poduzece nema visokog duga. Odnosno da se vec 2021/22 moze pricati o debt free poslovanju. Sto je pravi odgovor na sve one koje misle da ce LRH iznenaditi recesija…

Imho, na stranu imovina inprofitabilnost, ovo je jedna od kljucnih stvari, gdje se u trenutku recesije LRH pretvara u lovca i po “diskontnim cijenama” preuzima one koji ne mogu u tom trenutku servisirati dugove. Prica vec vidjena puno puta.

Zamislite situaciju da dodje ponovno slicna recesija kao prije deset godina, a npr LRH-u pada profitabilnsot za 50%, i sad su na EBIT oko EUR 10 mln….sto je jos uvijek dosta zar ne? I krenu uz polugu na akvizicije ala LRHC

Po meni cisti cash-cow i zlatna koka, i da je docekati jos 10 godina poslovanja dosli bi mi i na 15-20k/dionici (naravno uz ovakvo upravljanje)

Ps: doduse i ja sam unutra desetak godina pa mi se ne da vise cekati, ali i da prodam(o) zauvijek ce imati posebno mjesto u mom srcu 😂😂😂😂

www.lociraj-popust.com

Lokalna uprava da nije dionice prebacila na NL d.o.o. nebi platila porez. Imaju baš te općine i nekih drugih dionica i udjela ali ovdje su to potpuno nepotrebno prebacili na tvrtku. Svoje zajedničke interese i zastupanje mogli su riješiti i čvrstim međudioničarskim ugovorom, a vlasništvo ostaviti na lokalnoj upravi koja koliko ja znam nije obveznik poreza na dobit.

Nemoj misliti na m2!


Lokalna uprava da nije dionice prebacila na NL d.o.o. nebi platila porez. Imaju baš te općine i nekih drugih dionica i udjela ali ovdje su to potpuno nepotrebno prebacili na tvrtku. Svoje zajedničke interese i zastupanje mogli su riješiti i čvrstim međudioničarskim ugovorom, a vlasništvo ostaviti na lokalnoj upravi koja koliko ja znam nije obveznik poreza na dobit.

Oni su prenijeli udjel iz odredjenih razloga. Ja ne znam točno koji su, isto tako ga mogu vratiti odnosno provesti odvajanje društva na dijelove sukladno vlasnickom udjelu i zatim pripajati s društvima u vlasništvu grada i/ili lokalne uprave. Ja ne znam koji su njihovi planovi, al ako se i plati porez on ide u drzavni proracun, a ne u privatan džep. Dakle, na taj način će novac preraspodijeliti i podijeliti lokalci i država.

Možeš gledati i iz druge perspektive, kako bi sve izgledalo da je Opatija i lokalna uprava nekoć davno morala dati javnu ponudu za stjecanje 25% + 1 dionice?


…Da ne duljim, matematika kaže da ako Opatija misli dobiti 300 mil kuna cijena po kojoj se moraju prodati dionice je oko 6.250 kuna !!


Eto neka proda po 6250 i ja cu mu zahvalit u ime svih nas i rec rec anal ti vera Darko junace.


Lokalna uprava da nije dionice prebacila na NL d.o.o. nebi platila porez. Imaju baš te općine i nekih drugih dionica i udjela ali ovdje su to potpuno nepotrebno prebacili na tvrtku. Svoje zajedničke interese i zastupanje mogli su riješiti i čvrstim međudioničarskim ugovorom, a vlasništvo ostaviti na lokalnoj upravi koja koliko ja znam nije obveznik poreza na dobit.

Pa tko placa i puni proracun, pa i poreze opcine??
raja i poslovni subjekti raje.
treba jos sto reci???

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/propast-raja-za-seniore-kako-je-kvarnerski-grad-odbio-50-mil-eura-malteske-investicije/8291120/

Nema labavo s kvarnerskim socijalistima.

Ma politika sve pokriva ako oni imaju dzepove u tome. Koga zanima cista nekretnina? Sta tu ukrast?

kolege,
zanimljivo kako je cijeli ovaj slučaj potencijalnog malteškog ulaganja bio aktualan u listopadu, Dora ga je tek sada izvadila iz ladice.
Točno tri dana nakon što je napisala članak o famoznim ” opatijskim gabaritima gradnje” koji onemogućavaju singapurski fond.
Slučajno ili ne?

Sasvim slučajno 🙂

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ipak smo došli do zaključka da brko značajno utiče na cijenu.

ovo je super za male dioničare sad vise ne budu prodavali za 4000 .

mislim da je svima jasno da nebu išlo ispod 5300 do 8000 e sad kad će biti biti će

mislim da je ovo firma koja se prodaje i biti će prodana (u dvije godine sigurno zarada min 30%)

Sad bi se mogao brko pojaviti u ulozi spasitelja da izađe singapurcima u susret i kao spasi prodaju LRH i razvoj opatije. Bila bi to win-win-win situacija. Njemu politički bodovi i pare, kupcima preduvjeti za širenje, a Darku i nama… 🙂
Malo mi je čudno da su toliko stvari radili zbog budućeg kupca (Šehanović, web, čišćenja) pa da onda tako ozbiljan kupac ovako odustane. Smrducka nešto, a čim smrducka moglo bi biti dobro.

Ako gradonačelnik nezna kako, a želio bi biti bogat i slavan,neka pita dubrovaćko gradsko vijeće kako se mjenjaju prostorni planovi kada je investicija u pitanju


Smrducka nešto, a čim smrducka moglo bi biti dobro.

dao bog da od smrada ne prezivjeli.
🙂

New Report

Close