LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U današnjem NL 2 članka o prodaji LRH. Članak je neka vrsta “ankete” među vjećnicima, strankama, bivšim turistički djelatnicima i sl. Uz neke iznimke većina je za prodaju, pa i “koalicija” koja drži većinu u vijeću. Naravno svi traže da to bude kupac koji će garantirati rast, razvoj i sl.
Vijećnici koalicije su vrlo konkretni (znači znaju i nešto više 🙂 )
Po njima nije nužno ni da novi vlasnik bude iz hotelijerske branše, nego to mogu biti i financijski investitori koji će tvrtkom upravljati preko neke profesionalne upravljačke tvrtke.
Imaju oni još niz želja i parola tipa društvenoodgovorno pslovanje, sudjelovanje u cijelovitom destinacijskom menadžmentu, uključivanje u kulturni i društveni život grada i sl.

Ostatak teksta je već o novcu tj. na čega bi ga trebalo potrošiti 😉

Moj dojam je da će ako im neko stavi iole pristojnu ponudu na stol, to i prihvatiti.

Nemoj misliti na m2!

..

Nemoj misliti na m2!


Izgleda da su ovdje pozicije već odavno zauzete.
Rijetko tko novi zeli riskirati ulaz sada, s obzirom na novonastale okolnosti…….premda postoji sasvim solidan risk / reward ratio….

Ako špekuliramo na ponudu trenutni 3-jesečni prosjek je 4166 kn, a dvomjesečni 4263 što znači da ako u slijedećih mjesec dana nešto od toga bude to je neki minimum.
Kupnjom po sadašnjoj prodajnoj cijeni i da ide po prosjeku riskira se svega 3-4%, a potencijal je zarade od 25% ako cijena bude 5500 kako se špekulira.

S duge strane na sadašnjoj cijeni smo na 10 EV/EBITDA pa uz najavljene i nenajvaljene investicije koje se pripremaju da do prodaje ni ne dođe mislim da se i dalje može računati na sasvim pristojan prinos i na relativno kratak rok od 1-2 godine. Po planu na 9,5 Ev/EBITDA za 2020 cijena bi ionako bila tih 5500.

Nemoj misliti na m2!

Ma naravno da nitko ne gleda 3-mjesecni prosjek…..

Ako bude ponuda, biće izdasna…….kao što ste rekli, minimum 5500kn…….



Izgleda da su ovdje pozicije već odavno zauzete.
Rijetko tko novi zeli riskirati ulaz sada, s obzirom na novonastale okolnosti…….premda postoji sasvim solidan risk / reward ratio….

Ako špekuliramo na ponudu trenutni 3-jesečni prosjek je 4166 kn, a dvomjesečni 4263 što znači da ako u slijedećih mjesec dana nešto od toga bude to je neki minimum.
Kupnjom po sadašnjoj prodajnoj cijeni i da ide po prosjeku riskira se svega 3-4%, a potencijal je zarade od 25% ako cijena bude 5500 kako se špekulira.

S duge strane na sadašnjoj cijeni smo na 10 EV/EBITDA pa uz najavljene i nenajvaljene investicije koje se pripremaju da do prodaje ni ne dođe mislim da se i dalje može računati na sasvim pristojan prinos i na relativno kratak rok od 1-2 godine. Po planu na 9,5 Ev/EBITDA za 2020 cijena bi ionako bila tih 5500.

[/quote]

Apsolutno pošteno napisano da poštenije nemože biti.

Potpisujem do riječi!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Još ostaje pitanje što sa nama u SN holding derivatima. Ako kupac uvjetuje kupnju dionica od grada onda bi, meni se čini, vjerojatno htio i kupiti dionice LRH, a ne od SNHA, BETA, GAMA, PCTS … I što dalje. U BETA i ALFA ostaje samo cash minus porez na dobit. Ne znam kako izgleda likvidacija DD-a, ali u tom slučaju pretpostavljam da ne bi imali porez na dividendu, ali za dionice kupljenje u manje od dvije godine ide porez na kap. dobit. To će vjerojatno Ostoja i KJB odlučiti kako im odvjetnici savjetuju da što manje poreza uplate. GAMA i PCTS vjerojatno će nešto izvesti oko LRHC jer će se Ostoja vjerojatno htjeti njemu posvetiti. Možda dokapitalizacija LRHC kako bi mogli ubrzati ekspanziju? Tu Ostoji ne paše što cijena LRHC klizi prema gore, ipak bi teško opravdao dokap ispod 3-mj prosjeka, iako ARNT je koliko se sjećam išla ispod 3-mj prosjeka…
Ima li tko kakvih ideja. Znam da nisu derivati ovdje tema nego LRH, ali ovo je ipak mjesto gdje se svi okupljaju pa….

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Pitanje danas je ocito samo cijena i kako brzo se zeli zakljuciti transakcija.

Meni je 5500 jako jeftino ali to je ona realnost – ako je to brojka koja je na stolu onda ocito to je maximum. Nije da niko nije znao da je LRH na prodaji odnosno cak i danas moze koji konkurenat uskociti.

Oprostite padobrancu, ali ovo zarađuje 50 kn po papiru, navodno, a košta 4400 kn.
P/ E 80 ????

Uprava i vlasnici ne žele plaćati ni lipu poreza na dobit više nego što moraju. Promatraju EBITDA i ostale pokazatelje zarade, pa pogledaj stopu amortizacije i slično.

@ lebovski hvala.
Znači Solaris

pa ne bas Solaris je kudukamo zaduzeniji i nema tu moc sirenja kao Lrh i js k tome Lrh je okrenut Istri koja je u ovom trenu kud i kamo cijenovno vrednija

Drugi članak


Drugi članak

Sad nam još fali treći o stavovima većinskih vijećnika grada

Nemoj misliti na m2!

Ne pratim baš previše alfabete ali sad sam nabrzinu zbrojio i ispada da se za jednu dionicu SNHO kad se preračuna na današnji dan dobije 214 kn !?!?!?!
Pa SNHO je prije podjele vrijedio 210 kuna.
Jesam li ja nešto pogriješio ili ???
Pa to je bilo prije više od 2 godine.

Nemoj misliti na m2!

Većina ih misli da treba prodati jer kao lrh loše radi:) prije im je bilo super dok su prodavali hotele da bi imali za plaće. Majko moja stručnjaka. Ali super samo da ne opstruiraju prodaju.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close