LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onda imaju lošeg brokera.
Ako hoće kupit količinu broker će im (ako je imalo dobar) pronaći.

Koji je to fond, ako nije tajna?

Ivane naspram kojeg turista je lrh skupa ili su svi turisti skupi? O snho ne bi. Toliko dionicara imate, a sve informacije kupite sa teme lrh. Dakle snho je spekulacija.

Nije tajna, radi se o KD fondu. Postano je zato sto mozda netko zeli prodati vecu kolicinu, a bid je slab. No veci dionicari su vjerojatno informirani.

Slabi su brokeri? Pa daj nadjite im vi 500-1000komada lrh po 4100-4200kn, bit ce te nagradjeni.

Mais marzom opravda svoja skupa ulaganja, za razliku od primjerice rivp. No vlasnicka struktura je losa. Ne znam kuda ce adris sa silnom lovom, no ne bih volio gledati jos jedno belje ili vpik.

Igore koliko zaradjuje soba mais, cisto da vidimo razliku naspram lrh?

Nije KD, oni nisu bili na skupštini već drugi institucionalac iz TOP10…

Dražene….netko je spomenuo Strazbur…..ima li nešto nova ili….

Što se tiče Strasbourga moja pojedinačna tužba je odbijena BEZ OBRAZLOŽENJA (iako je to obaveza, a kao što ću dalje pokazati to je postala praksa) na osnovu člana 34 i 35. Konvencije. Znam da smo pazili na sve moguće proceduralne greške jer pokušavaju lovit u tom i znam da ih nismo napravili.

A o Strasbourgu i njihovoj praksi pročitajte u sljedećim prilozima:
Kritika prakse europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu – obavezno za pročitati,
Uskraćivanje prava na pravdu na europskom sudu u Strasbourgu[/url],
Europski sud za ljudska prava odbija 97,3 posto tužbi građana Hrvatske
pa će vam biti jasno zašto je moja Tužba odbijena i ne očekujem ništa dobro.

Na odluci o odbijanju potpisan je Zvonimir Mataga, veliki Gongovac čiji bi cilj trebao biti unapređenje ljudskih i građanskih prava. Da sam ja u duši Gongovac sa ovom politikom koju se provodi u Strasbourgu je bi dao otkaz ali svima njima je novac (mjesečna plaća) na prvom mjestu i spremni su se prodati za to. Zanima me kako će odgovorit na Tužbu udruge jer je on kreator Zakona o udrugama u RH. Možda će zbog toga biti sklon prosljediti tužbu udruge da ide u daljnju proceduru ali je moje mišljenje da tužbe pojedinaca imaju veće uporište i gotovo sam siguran da bi bile usvojene samo da uđu u razmatranje. Za tužbu Udruge neznam.

Ja ću samo reći da je Strasbourg gori od našeg Ustavnog suda. Tko god se uzda u Strasbourgh da će tamo istjerat pravdu a ne ovdje neka zaboravi.

Povjerenje u sudstvo nemam jer nigdje ni na jednoj instanci nisam imao pravo na jednakost oružja, odnosno NITKO NIJE ŽELIO NI ČUTI moje dokaze i da je argumentirao zašto ih ne prihvaća.

Da se nadopunim.
Možda je moja Tužba odbijena jer se nismo lišili taknut naše vrle političare koji su svojim izjavama vršili pritisak na sudstvo u RH.
Uz to taknuli smo i Ustavnog suca Matu Arlovića zbog članak 27. st. 6. Ustavnog zakona o ustavnom sudu RH (NN 99/99, 29/02, 49/02) koji propisuje: „Sudac Ustavnog suda se ne može uzdržati od glasovanja osim u slučaju kada je sudjelovao u donošenju zakona, drugog propisa ili odluke koji su predmet odlučivanja.“
A on je sudjelovao u donošenju ovog Zakona 2007 godine.
Zanima me da li se je Mato Arlović ijednom izuzeo po ovom članku Ustavnog suda kod donošenja drugih Ustavnih odluka. Odnosno koliko ima neustavnih rješenja koje je on potpisao a nije smio.

Ako se bude troškovi podmirili sa prodajom dionica LRH onda će se dobit kakvu dionicu jeftinije 🙂

http://www.seebiz.eu/business-insider-nahvalio-hrvatske-plaze/ar-112226/

Prva na popisu našla se šljunčana plaža u Mošćeničkoj Dragi pored Opatije. Za tu plažu smještenu u podnožju Učke, Business Insider piše da pruža prekrasan pogled iz hlada borova.

Više prvomajskih gostiju[/url]

Prema svim najavama i svibanj će biti bolji od prošlogodišnjeg. Njemaca je ove godine do sada 13% više !! Oni iza Nizozemaca imaju najdulji boravak (4,6 dana) među gostima koji sudjeluju sa značajnijim brojkama.
Pa čak i u ovim predsezonskim dolascima zadržavaju se više od 4 dana po dolasku (4,11) Francuzi koje smo spominjali borave kraće (2,75 dana) a najkraće borave gosti s dalekog istoka. Oni bilježe malo više nego jedno noćenje po dolasku tako da veliki rast broja dolazaka tih gostiju ne donosi previše u noćenjima a istovremeno su vrlo primjetni u svojim obilascima grada.

Manje primjetno se povećava broj gostiju iz SADa.
U prva 4 mjeseca imaju rast od 50% u dolascima ali i 300% u noćenjima !!
Radi se očito o sasvim drugačijem tipu dolaska jer se sa 1,9 dana po dolasku isti produžio na 4,9 dana po dolasku. Opatija je u prva 4 mjeseca imala već blizu 11.000 noćenja amerikanaca što je već više od polovice noćenja u cijeloj 2014.

Zapravo cijeli Kvarner u prva 4 mjeseca bilježi rast od 10% noćenja što govori da se radi o ukupnom porastu potražnje što je svakako dobro. Opatijska rivijera tu najviše diže prosjek jer 45% svih noćenja za sada je iz tog područja no dižu se i druge destinacje, pogotovo Lošinj.

Kad brojke prenesemo na LRH rekao bi da bi po 1H trebali imati oko 30 mil kuna veći prihod od poslovanja tj rast od cca 30% !

Nemoj misliti na m2!

ma tko zna da li je to dogovorena transakcija…možda ojde do kraja dana…

www.lociraj-popust.com

Cijena je, uoči ulaska u Crobex, dosegla cca 4400 kn.
Taj isti paket je negdje u to vrijeme bio na 6000kn.

Tako da je ovo njegovo spuštanje sada, ja bih rekao, u najmanju ruku zabrinjavajuće…..naravno, jedino za one koji ne zele biti dugoročni ulagači u ovoj super-perspektivnoj zemlji i shodno tome, trzistu.

Drugima je, pretpostavljam, svejedno.

S druge strane, ako je ovo dogovorena transakcija, kao što kolega kaze, onda svaka čast – ide ovo istog trena u neslućene visine.

Prema stanju na bidu, ipak bi bilo puno očekivanije – druga opcija.

Koliko se ja sjećam taj paket je bio na 4800 i onda se povukao….

New Report

Close