LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@homervngog
nisu stekli dionice izvorno vec ugovorno 2007. i dobili su vise nego im pripada.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


osim ako sabor u međuvremenu ne promijeni zakon…a to u ovom slučaju više ne bi bilo retroaktivno jer HANFA tek treba donijeti novo rješenje

Ali bi bilo protuustavno jer bi bila narušena jednakopravnost ulagača.

Članak 49.

Poduzetnička i tržišna sloboda temelj su gospodarskog us­tro­ja Republike Hrvatske.

Država osigurava svim poduzetnicima jednak pravni položaj na tržištu. Zabranjena je zlouporaba monopolskog položaja odre­đenog zakonom.

Država potiče gospodarski napredak i socijalno blagostanje građana i brine se za gospodarski razvitak svih svojih krajeva.

Prava stečena ulaganjem kapitala ne mogu se umanjiti zakonom niti drugim pravnim aktom.

Inozemnom ulagaču jamči se slobodno iznošenje dobiti i uloženog kapitala.

Upravni sud ne ulazi u meritum, on samo gleda zakonitost akta osim ako i to nisu izmjenili. Isto tako je upravni sud poništio prijenos LRH na SNHO, ali SNHO je na kraju dionice dobio.

Only God, Muammar and Libya!

Obustava je do 13,00 sati, 9. srpnja 2012. godine. … hmmm … kamoli će cijena nakon obustave…?



kolega Brancin, koliko ja znam na presude VUS-a nema prava žalbe već postaju pravomoćne samom dostavom strankama.

Ustvari da, iako Vrhovni sud može ovdje imati zadnju riječ…
Daleko je još kraj…

Zakon o upravnim sporovima

Glava III. ZAHTJEV ZA IZVANREDNO PREISPITIVANJE ZAKONITOSTI PRAVOMOĆNE PRESUDE
Podnošenje zahtjeva i odlučivanje

Članak 78.

(1) Stranke u upravnom sporu mogu zbog povrede zakona predložiti Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske podnošenje zahtjeva za izvanredno preispitivanje zakonitosti pravomoćne sudske odluke upravnog suda ili Visokog upravnog suda.

(2) Zahtjev za izvanredno preispitivanje zakonitosti pravomoćne sudske odluke može podnijeti Državno odvjetništvo Republike Hrvatske u roku od šest mjeseci od dana dostave pravomoćne sudske presude strankama. Državno odvjetništvo Republike Hrvatske ovaj zahtjev može podnijeti i po službenoj dužnosti.

(3) O zahtjevu odlučuje Vrhovni sud Republike Hrvatske u vijeću koje čini pet sudaca.

(4) Ako Vrhovni sud Republike Hrvatske usvoji zahtjev, može ukinuti presudu i vratiti predmet na ponovno rješavanje ili preinačiti presudu.

[/quote]

Kako sumnjam da će se HANFA žaliti (slavko bi Pjeru noge polomio) ostaje nam nada da će to učiniti Državno odvjetništvo po službenoj dužnosti. Rok im je šest mjeseci. Možemo li mi to od njih zatražiti ako HANFA ne bude tražila izvanredno preispitivanje zakonitosti.

Zamislite sad se u cijelu priču može uključiti i Državno odvjetništvo. Trebali bi u ovu priču uključiti i Glas koncila, ha ha!

http://www.seebiz.eu/dujmic-o-slucaju-lrh-vjerovali-smo-u-pravnu-drzavu-dionice-lrh-ce-rasti/ar-39490/

Ova presuda kaže da smo mi dionice stekli izvorno prilikom pretvorbe društva …

eto izgleda da nije nikakva proceduralna greška

moje mišljenje je da sada ti iz Upravnog suda trebaju odmah prijeći raditi na Pravni fakultet jer je očito da tamo trenutno rade stručnjaci koji pojma nemaju jer o svemu imaju sasvim oprečno mišljenje i krivo uče sve buduće generacije pravnika koji se bave Trgovačkim pravom …


Kako sumnjam da će se HANFA žaliti (slavko bi Pjeru noge polomio)

Upravo tako. Kako ja imam dojam, našli su neki mlitavi razlog da ponište odluku HANFAe koji bi se mogao osporavati da je na čelu HANFE netko drugi, npr Samodol, ovako ništa od toga.
ElRoy23, 07.07.2012. u 17:19

ostaje nam nada da će to učiniti Državno odvjetništvo po službenoj dužnosti. Rok im je šest mjeseci.

Ista stvar.

Ako HANFA donese novo rješenje koje bi morala po sili zakona držim da će ići prosjek tri mjeseca unatrag od donošenja. Game over.

Ukoliko bi Hanfa donosila novo rjesenje datum nastanka obveze bi bio isti pa bi i cijena se utvrđivala na isti način.. Nije se ni kod ovog rješenja uzimala iz 2009 nego iz 2007..
Sacekajmo presudu..

jako ste optimistični, no ovdje valja biti realan.
ukinuto je rješenje. u jesen će biti vjerojatno donesen ovaj novi zakon o preuzimanju koji oslobađa obveze jedinice lokalne samouprave i to je to. očigledno je da više nikakva obveza neće postojati. no, vjerojatno su JLS uspjele uvjeriti upravni sud da su izvorno stekle dionice (što ne smijemo isključivati samo zato što su oni priznali da ih nisu stekli jer oni (političari) mogu baljezgati svašta, a sud je očito utvrdio da JLS imaju pravo. ova priča je za male dioničare završena. oni koji idu u nove pustolovine – neka im je sa srećom. zapamtite jedno, treba znati stati jer na kraju sve skupa može jako puno koštati. žao mi je ovih što su tužili, sad će morati plaćati troškove suprotnoj strani. to je najveća nepravda u ovoj priči, no ionako smo odavno slutili što se sprema jer mali dioničari ne mogu ništa nigdje u svijetu postići, pa zašto bi onda ovdje mogli. ugodno ljeto. odmorite se, a posebno odmorite glave.

...povijest se ponavlja...

evo bilo na dnevniku Nove TV…sad se očekuje značajan rast cijene dionice na burzi [pray], Opatija sad kreće u značajna ulaganja sa strateškim partnerima sa novcem koji su rezervirali za obeštečenja [lol] …bivši radnici LRH koji posjeduju dionice prezadovoljni…sad sam totalno zbunjen, ali tko zna, na ludoj hrvatskoj burzi je sve moguće

super ti je izvor informacija: dnevnik nove tv….treba li tu išta više dodati.
a ja budala se brinem što će mi cijena mojih dionica idući tjedan opet padati…kamo sreće da su ti neznalice u pravu – prodat ću ih brže nego sam očekivao jer ionako očekujem da će moja djeca prodavati po mojim targetima…

...povijest se ponavlja...

Presude se trebaju donositi na temelju zakona, a ne politike ili samosažaljenja . Trgovački sudovi znaju svoj posao, a ovi gore žali bože. Živi bili pa vidjeli ali i za belje budu nešto smislili za jadnog Todu, a on će tih 100 000 000 eura uložit u Srbiju.

New Report

Close