LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve za 100& plus 5
divota za čitati a zamolio bi još samo malo pojašnjenja oko SATIS doo
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idNac=2&idDCar=5487

koji je u SNHO i RIVP ……
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=RIVP-R-A

Mislim da satis vise nije bitan. Vec 4 god se vodeci u snhou bore oko isplate novcane dividende i podjeli firme. Vidimo da su se uspjeli dogovoriti oko isplate nenovcane dividende i daljnjem razvoju lrh kako bi se sto bolja cijena postigla.

Pri glasanju se trazi 50 ili 75% glasova na skupstini (od nazocnih glasaca) za pojedine odluke. Posto je odluka i ovaj put bila tjesna za izglasat, satis je odlucio stati na stranu jednog od predlagatelja. Ovaj puta nista nije prepusteno slucaju, pa su se potpisivale i brojne punomoci od dionicara koji ne mogu doci na skupstinu, kako bi njihov glas na kraju presudio.

29.1. na zse je prosla kolicina koju ima satis. Vidjet cemo dali je on prodao i tko je kupac.

Ako pucate na to da bi rivp mogao kupiti lrh, mislim da to nije njihova lovina. Oni se svugdje petljaju, ali nikakvu odluku ne mogu donijeti. Ako su im bile skupe tvrtke po 7-8 ev ebita, sto ce tek na lrh koja nece ici ispod 10-11 ev ebitda. Naravno sve je moguce, ali osobno ne vjerujem u takav deal.

kanabis
sve za 5+ i pisanje na ovoj stranici sada mi razjašnjava stvari jer repovi
u miramarskoj 24 se polako razbistruju upravo na ovoj stranici
LRH je odlična firma.Vlasnici SNHO i Opatija,sporovi bar kod mene su stvarali
oprez.Da bi rivp mogao biti kupac LRH isto mi se vrzmalo po glavi a transparentnosti je nedostajalo i meni se čini da preostali oporavljeni turisti
nisu više u žiši Valamara jer valamar je do sada kupovao jeftino s jeftinim
kreditima

Diskont snhoa od 10% nije velik i u skladu je sa diskontom na fondove. Snho je vlasnik nonnulisa, a
nonnulusn je vlasnik lrh. Ni
tu ne mora biti sve cisto. Naravno svako za sebe treba odluciti sto je bolje, no po meni to su jedno od najboljih ulaganja na zse.

Po zadnjoj cijeni LRH od 3.850 i SNHO od 235kn diskont je 13% (LRH vrijedi 270kn po dionici SNa) s time da po zadnjem dostupnom nekonsolidiranom fin. izvještaju na sudskom registru iz 2013. SN ima kratkotrajnu imovinu od 73 mil, te dugoročne zajmove i depozite od 42,8 mln. te kratkoročne obveze od 22,7, znači neto cca. 93,1 mln. tj. 35kn po dionici. To bi bilo ukupno 23% diskonta ili ako vam je draže cijena SN bi bila 270 LRH po dionici + 35kn neto fin. imovine tj. 305kn (30% više od sadašnje). Sad da li je to nekome puno ili malo za holding u mogućoj likvidaciji je u oku promatrača kako se kaže :).

Satis je vjerojatno ušao samo da podrži na skupštini i vjerojatno je on prodao do kraja 29.1., to ćemo vidjeti sutra. Kakvi su tu interni dogovori između grofa i ostoje i da li uključuju LRH mi jednostavno ne znamo.

Nemam nista protiv snhoa, ali do sada je bio toliko netransparentan, da mi nije
bio zanimljiv za ulaganje vecih suma. Morate priznat da ste se uvijek do sada poistovjecivali sa 61%lrh. Po nekim prijasnjim pisanjima snho bi trebao dobiti jos koji postotak lrha od cerpa. Diskont na fond je po pravilu do 20%, pa prema tome imate jos prostora za rast.

Ni sada ne znam sto je sa projektom vjetroelektrana u snhou? Prvo su to oni radili, pa je izasla vijest da su taj projekat prodali, da bi sad opet bilo u novinama da rade na tome. Nazalost snho je sada vec dobro okljastren od luxa i pentinatusa, a ne znam ni kakav to biznis vode te firmice. Vidim da im je prihod relativno mali.

Davno mi je jedan prijatelj rekao da je kod ulaganja najvaznija transparentnost. Satis je vjerojatno izasao iz snhoa, no ostao je u luxu i pentimatusu, kako bi tamo izvrsili jos neko izglasavanje.

Ja i dalje ostajem samo u lrh, jer volim cisto vlasnistvo i lagano cekam rasplet, ma kada on dosao. Mislim da ce biti dobar za sve.

Vidim da se ovdje postavlja dilema SNHO ili LRH i tko je bolje prošao i tko će bolje proći u konačnici?
No kao i obično preskaču se neke vrlo važne i temeljne stvari oko ulaganja.
Zašto mislite da postoje kotacije na burzi?
SNHO i LRH su sasvim druga kategorija vrijednosnih papira.
Dakle ako netko ulaže u dionice iz prve kotacije za njega ovo pitanje ne postoji zar ne?
Vrijednosni papiri uvršteni u redovito tržište zadovoljavaju minimalne uvijete koji investitoru osiguravaju da bude pravodobno i točno informiran o poslovanju tvrtke i na temelju toga donosi investicijske odluke.
Pričati dakle o risk reward omjeru bez da se u “formulu” ubaci kotacija je besmisleno. Nemojte se ljutiti na ovo dociranje, ali to su osnove.
Naravno kao što sam već više puta negdje napisao:
VEĆI RIZIK = VEĆA POTENCIJALNA ZARADA

Par postova prije javio se Plavac kojeg svi dobro znamo sa HMST.
Ako gledamo ulagački on je puno bolje prošao nego dioničari i SNHO i LRH zar ne? A čak se nije ni dogodilo ono na što je “igrao”, a to je privatizacija.
Njemu sam često isto tako “pametovao”
Opet se radilo o ulaganju većeg rizika jer se radi o lošoj tvrtki, tzv socijalističkoj tvrtki. Osnova njegovog ulaganja na “špekulaciju” da će se tvrtka privatizirati je ovisila o odlukama koje spadaju u domenu politike, a tko želi svoje ulaganje vezati na takve rizike to je ok. Zarade su na takvim ulaganjima naravno veće, jer su prilično nepredvidive.
Sva ulaganja nose između ostalog i politički rizik ali negdje je to puno više zastupljeno. Ove gore rizike ja ne mogu staviti tako lako u jednadžbu kad nešto računam. Tj mogu samo diskontirati cijenu za takve rizike u nekom postotku, ali teško mogu odrediti neki risk-reward ratio jer nemam zapravo nikakve parametre na temelju kojih da računam. Na temelju novinskog članka da će SNHO prodati LRH? Pa gdje je očitovanje uprave, što se uopće pričalo na toj skupštini, zna li itko nekakav plan??

I sad dolazimo do onoga što ja “propagiram” na LRH
Kod LRH mi sada u ovom trenutku znamo prilično točno kako će izgledati izvješća za 2015 i samo na kvartalima napravimo “check” dali sve ide po planu. Tko se malo ozbiljnije potrudi može projecirati rezultate a prema tome i vrijednost tvrtke i na duži rok.
Ja se uopće ne zamaram dali će cijena na burzi linearno pratiti poslovanje jer to na kraju ipak dođe jednom na svoje, a kad dođe onda će mi čak biti žao što ću morati prodati jedno ovako dobro ulaganje.

Ukratko, mislim da je potpuno besmisleno uspoređivati ulaganje u SNHO i LRH iako je to naoko ista stvar.
Stvar je preferencije. Dali želite dati novac ljudima bez puno pitanja što sa tim novcem rade i kako posluju, u što ulažu i od čega “žive” ili ulažete u puno transparentniju i jasniju priču gdje je svakom tko je elementarno financijski pismen manje više sve jasno.

Nemoj misliti na m2!

Maverick

kratko i jasno vrhunski napisano
ja sam ulazio i izlazio (bježao)par puta iz snho ali još uvijek su u meni neke dileme i sada

Meni snho i lrh nisu isti. Nekad sam imao i jednog i drugog. Snho sam kupovao kao spekulaciju usporedjujuci cijenu prije i poslije nego sto su dobili lrh. Te na temelju toga radio analize. I korf je nekad bio fond, koji je odlucio zavaljati male dionicare. Isto su bili netransparentni i nije ga bilo lako imati kad je cijena dotakla 30kn. Ni danas brojnim andabakovim dionicarima lcds nije lako.

U Lrh postoji veca sigurnost. Firma je vece kotacije i puno je transparentnija. Sama uprava u izvjescima najavi svoje poteze, pa sami mozemo na osnovu toga raditi proekcije. Opatija ima 25% +1 dionicu i to je jos jedan vrlodobar osigurac za nas. Postoji i udruga lrha, koja je solidno jaka i nece dopustiti silne malverzacije. Osim toga tu su i radnici, mediji itd. Lrh se kao dionica moze i zalozit kod nekih banaka za dobivanje kredita. Snho vam nigdje ne priznaju.

Vec sam ranije racunao da bi u slucaju opatijine prodaje paketa od 25%, sam kratio lrh za 50%. No drago mi je sto smo jos uvijek svi unutra, jer ce cijena samo rasti.

Ne bih vise o usporedbi lrh i snho. Svako odlucuje za sebe. A u finisu oboje moze pobjediti.

@kanabis
Ako je Satis izašao iz SNHO u četvrtak, onda nije ostao ni u novim firmama jer onda nije ni dobio dividendu.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kanabise, ovo za kredit ne stoji, dapače, u HPB-u i Croatia banci priznaju SNHO za margin a LRH ne (odnosno u Croatiji se može dobiti x2 a za LRH samo x1), između ostalog zato što je SNHO neusporedivo likvidnija dionica i s puno većim free floatom.

Ok decki. Hvala na informaciji 🙂

Bas je ljepo vidjeti toliko aktivan forum na stranici LRH.

Neka sutra bude tako i na burzi 🙂

ovdje je jedini , ujedno i najveći rizik,trgovanje ispod stola tj. hoće li se prodaja LRH odvijati javno putem burze ili tajno po principu : kupi ti na burzi po 3800 kuna, a meni još daj 1000-2000-3000 kn po dionici u vreći…eto – to su jedine dvojbe. sve ostalo je manje bitno.

...povijest se ponavlja...

Delboy
srecom da su se posvadjali darko i ksenija tako da ne znam tko bi tu kome mogao vjerovati koliko je vreca doslo ispod stola i kako bi ih podijelili 🙂
zato su im i potrebni konzultanti za prodaju koji ce ocito dobiti cijeli spisak pravila i uvjeta 😀

U sjecnju prodano preko 800komada lrh. Malo puno za ovakvu dionicu, a kupovali su oni dobro upuceni.

New Report

Close