LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onda dali ste kupovali ili prodavali danas?

Ajde malo i neka netko drugi baci računicu i prognozu da ne budem uvije samo ja taj koji objavljuje dobre vijesti :))

Nemoj misliti na m2!

daliborop, nisam dugo ovdje, ali po mom sudu ste daleko najupuceniji ovdje… tako da po mom misljenje trazite konta misljenje za nadogradnju svog razmisljanja… postujem maksimalno vas trud, ali samo jedno pitanje – snho?

Nisam želio previše komentirati događaje na SNHO jer kao prvo nisam dioničar SNHO, a onda to je toliko zapetljano, da kada bi imao sve papire mislim da bi trebao jako puno vremena i truda da sve to “konsolidiram”
No prva faza je kako sam predvidio krenula. Nije onako kako je veliki meštar zamislio još prije 4 godine ali neki kompromis je postignut.
SNHO je podijelio sve ostalo osim LRH u 2 tvrtke i sad će te tvrtke dva sukobljena klana međusobno podijeliti. Ostoja preuzima jednu, a Ksenija drugu tvrtku.
No pitanje je što će sa LRH kao najvećom vrijednosti.
Prvi plan još prije par godina je bio također podjela i to u omjeru 51%:15,5%
No to nije prošlo, čak je pokrenut i sudski spor i tražena zabrana raspolaganja dionicama.

Sada kreće 2 faza. Budući da je podjela u kojem nitko nebi imao većinu nelogična i u nekoj prodaji na kraju ne nosi dovoljnu premiju jedino logično je tvrtku prodati, postići što bolju cijenu i podijeliti novac jer tako će dobiti znatno više.
Istina danas tvrtka vrijedi znatno više nego prije par godina.

Koliko?
E sad malo potražite moje izračune u zadnjih godinu dana pa razmislite koliko će tražiti za ovu tvrtku?

Ne zaboravite što se prodaje:
3007 soba sa 3,6* na 3 vrhunske lokacije
462 sobe izvan funkcije (među kojima 10ak vila na Opatijskoj rivijeri)
Parcele u Cavtatu
Kamp u Medveji
Prihod u 2015 od 400-420 mil kuna
EBITDA oko 160 mil kuna

Nemoj misliti na m2!

Požurio sam na kavu pročitati Jutarnji 🙂
Čak mi ni kafić u kojem obično pijem kavu još ne radi, pa sam morao piti lošu kavu ali članak je vrlo pozitivan za dioničare LRH pa se “isplatilo”

Istina manje više piše ono što sam ja i prognozirao. LRH ide u prodaju. Traže se konzultanti. Možda da se prijavim :)))

Naravno novinari barataju sa malo starijim podacima. Vi ovdje bi trebali iskoristiti što znate više o svemu jer ostali će neke podatke saznati tek kad budu objavljeni jer ne prate dovoljno da bi mogli raditi procjene.

Npr mi znamo ovdje da će prihod u 2015 biti preko 400 mil kuna, a u novinama se još baziraju na prošlogodišnjim rezultatima.
Ako se LRH prodaje neće se prodavati na temelju parametara poslovanja iz prošlosti nego budućnosti.

Ako razmišljate o valuaciji na temelju EV/EBITDA trebate u računicu staviti nekih 160-170 mil kuna EBITDA, a neto dug će do kraja 2015 biti manji za zarađeno u 2015.
EV/EBITDA na cca 11 dala bi cijenu od 5.300 kn po dionici
No tu nemamo imovinu koja postoji a ne prihoduje, a tko prati forum zna da ista nije ni mala ni bezvrijedna. Kako god konzervativno to gledali 1.000 kuna po dionici je minimum koliko to vrijedi (rekao bi uz diskont od 50%)

Kako god cijena teško da može biti ispod 6.000 kn, a kako smo shvatili da ne žure previše i da će nastaviti paralelno razvijati tvrtku mislim da će se tražiti cijena prema parametrima poslovanja planiranog za 2-3 godine uz neki diskont. (10ak % godišnje)

Moji izračuni govore da bi LRH ako nastavi kao do sada u 2018 trebala imati prihod 600-650 mil kuna uz EBITDA od preko cca 250 mil kuna
Uz ovakav cash flow mogu komotno investirati po 20 mil eur godišnje a da ne povećavaju dug, a ako prodaju dio neproduktivne imovine praktično u 3-4 godine mogu investirati i 100 mil eur (4-Catvtata – 2000 soba – 300 mil kuna dodatnog prihoda!!) a da ne povećaju dug.

Na 250 mil kuna EBITDA a bez duga to daje na 11 EV/EBITDA oko 9.000 kn po dionici (ali u 2018) Diskontirajte to po 10% godišnje pa smo na opet na 6.500 u 2015oj.

Nemoj misliti na m2!

Bit ce tarapana u ponedjeljak…jutarnji srt 16/17…

Pozdrav svim dionicarima svih ovih godina!

www.lociraj-popust.com

Tko bi normalan prodavao udjele u LRH s takvim poslovnim rezultatima i perspektivom?

Radi se o sigurno samo o vrlo dobrim poslovnim rezulatatima u 2014.i
kupnji još nekih HOTELA ……/ proširenju.., po mom/ zato i treba dio
svježeg novca…za početak…novog plana..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Jutro svima,

Očito jako dobro, nisam još stigao do JL, ali iz tog sam razloga prije koji dan napisao ponosni vlasnik. Prije ili kasnije kvaliteta uvijek ispliva. Dalibore, veliko hvala na svakom tvom postu, a svim dioničarima ovih x godina mogu samo reći da smo zaslužili sretne vijesti!

@miami
Iz SNHO su bili vrlo jasni i prije ovog što je sada izašlo u novinama.
Oni su fond koji se dugoročno ne planiraju baviti turizmom. Cilj je posložiti tvrtku, podići parametre poslovanja i kapitalizirati dobit kroz prodaju.
Razlaz je samo ubrzao stvar.

Nemoj misliti na m2!

Na 250 mil kuna EBITDA a bez duga to daje na 11 EV/EBITDA oko 9.000 kn po dionici (ali u 2018) Diskontirajte to po 10% godišnje pa smo na opet na 6.500 u 2015oj.

Ja bih jos dao dve dodatni valuaciji vezani na ovaj dokumenat.

Valuacija putem cocacole, koja košta 2 eura:
3007 soba *100000 * 2 eura = 600 mio eur.

Valuacija putem ADR:
3007 soba * ADR u višini 100 eura * faktor 1000 = 300 mio eur

A isto bi dodao i to, što svi na neki način ignorirate – zahtjevani prinos danas je jako nizak. I to daje potencial velike valuacije:
nemojte zaboraviti koji silan novac traži siguran cash flow uz malo viši prinos – naime 10 godišnji bund donosi samo 0,25 i danas je zaista pitanje gdje staviti novac. Zamislite, da optimiziran neto profit LRH stavite u rang 100 mio kuna (što kod 160 mio ovogodišnjog EBIDTA i planiranog 250 mio 2018 ne bi trebao biti problem). I prinos, kojega se traži je npr. 3% (znači, više nego 10 puta više od bunda). Onda vam to vrijedi barem 3,3 milijarde kuna. Dobrih 400 mio EUR.

Pitanje oko toga je samo, da li će prodajni team imati tu snagu na pravi naćin naći prave kupce.

lrh jutarnji

Zdravo,
Može netko staviti sken članka u JL?
Hvala!

Možda je naslov dovoljan:

Dvoje velikih dioničara SN Holdinga odlučili prodati LRH

[emo_palacg]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mene veseli da su aktivirali konzultantske kuce, a do tada ce razvijati biznis. I ono najvaznije nece se ici ispod cijene. Neka cijena o kojoj se u ovoj godini prica je 8000kn. Za dvije godine bude to i vise

Drago mi je da sam dioničar LRH, najviše zahvaljujući Daliboru koji si stvarno daje truda, hvala Dalibore…[emo_smijesak]

Na stranici http://eclectica.hr/2015/01/28/snho-molim-pomoc/#comments dole kod komentara objavljen je clanak.

I sada pitanje za znalce i vudu prognozere: cijena u ponedeljak ce biti?

A) ispod 4k. Sve je vec uracunato.
B) do 4500 moze jer nema dovoljno ponude
C) 4800 jer je tamo grana
D) 5k +

New Report

Close