LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne razumijem. Mislim da je zakon dobar, ali ovo se može odnositi samo na buduće razdoblje.


Ma ide promjena Zpdd-a. Zato pad. Idu na retroaktivnu primjenu zakona.

da kako da ne
a možda su u šumi?

Postanite Eu-robovi

prijedlog je da se ponistavaju sve presude cak i pravomocne i da zakon ima povratno djelovanje

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

da li se može to tako raditi, postoji i ustavni sud, a postoji i sud u Strasbourgu

www.lociraj-popust.com

ne vidim kako bi mogla proći retroaktivna primjena zakona, to može dovesti samo do novih problema državi, pogotovo ako žele u EU..

Sumnjam da Europa želi članice kojima ovako nešto pada na pamet.

dakle pravomoćne presude će se poništavat. Mislim da se onda možemo pozdraviti sa investicijama i gospodarskim rastom. Ode crobex na 100 bodova

ni jedan od portala ne spominje ovaj prijedlog…od kud vam ta informacija??

kaj sad budemo se tužili do strasburga

Pozivam Vas da na mailove vlade, zastupnika, oporbe, novinara, ek komisije izrazite protivljenje ovakvoj praksi da se zakon mijenja sa retroaktivnom primjenom. Ukidanje pravoočnih odluka, sudskih praksi ne doprinosi pravnoj sigurnosti ulagača


zašto ne mogu komentirati neke postove?
Imaju li i drugi taj problem?

Ja tvoj, mogu komentirati…

Što se tiče ovog pada, meni se činilo, kako je u cca zadnja dva tjedna došlo do velikog rasta, da je taj rast bio izazvan kupnjom dionica radi tužbe. Pri tome postojale su neke glasine da se može tužiti, nakon pokretanja tužbe prodati dionice, i onda ih opet kupiti nakon presude (ili netom prije nje) da ih se proda opatiji. Moj odvjetnik nije imao pravnog komentara na to, i smatra to nekorektnim i rizičnim, ali neke njuške valjda imaju bolj odvjetnike:). U svakom slučaju mislim da je ova rasprodaja sad napravljena u tom smislu…
Također me zanima, neko je rekao da ide nekakav novi zakon o preuzimanju dioničkih društava, koji će imati mjere koje djeluju retroaktivno, da li je to neka šala ili stvarno postojinekakva inicijativa za novi ZPDD

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Pozivam Vas da na mailove vlade, zastupnika, oporbe, novinara, ek komisije izrazite protivljenje ovakvoj praksi da se zakon mijenja sa retroaktivnom primjenom. Ukidanje pravoočnih odluka, sudskih praksi ne doprinosi pravnoj sigurnosti ulagača

dražen trebalo bi vidjeti što dalje, ukoliko treba ići do europskog suda treba se koordinirati preko udruge

što odvjetnici udruge vele na ovo

www.lociraj-popust.com

New Report

Close