LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A što kažete na ovo:
Vaš link

I onda neka netko kaže da Sanader nije duša od čovjeka.

Ko zna ko je dobio proviziju za taj kredit…
Možda Valentić [lol]

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Ustvari oko ovog Sanadera ima jedna puno bitnija stvar oko koje ne vidim da se digla prašina. Istina nisam previše pratio medije zadnjih par dana pa sam možda u krivu. Naime na Sanadera se retroaktivno primijenjuje zakon i na to niko ne skače. Onda se ista stvar može desiti i nama ako linić progura svoj zakon koji mu prethodno nije prošao. Ili ima neka razlika? Ja je baš ne vidim…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Ustvari oko ovog Sanadera ima jedna puno bitnija stvar oko koje ne vidim da se digla prašina. Istina nisam previše pratio medije zadnjih par dana pa sam možda u krivu. Naime na Sanadera se retroaktivno primijenjuje zakon i na to niko ne skače. Onda se ista stvar može desiti i nama ako linić progura svoj zakon koji mu prethodno nije prošao. Ili ima neka razlika? Ja je baš ne vidim…

Ako me pamet ne vara ratno profiterstvo je moglo nastati samo u ratu.
A kako je zakon donesen nedavno, nije moglo biti moguće da ne bude retroaktivno osim ako se to misli na neki budući rat …

Kaznenim djelima ratnog profiterstva i onima iz procesa pretvorbe i privatizacije u tim (ratnim) okolnostima smatra se nesavjesno gospodarsko poslovanje, prouzročenje stečaja, zloupotreba ovlaštenja u gospodarskom poslovanju, zaključenje štetnog ugovora, nedopuštena trgovina, utaja poreza ili doprinosa, prevara, krivotvorenje isprave, zloupotreba položaja i ovlaštenja, nesavjestan rad u službi, pronevjere, te primanje i davanje mita.

Kao takva propisana su i kaznena djela prikrivanja protuzakonito dobivenog novca, odnosno pranje novca ako se prikriva korist ostvarena kaznenim djelima, zlouporaba stečaja, utaja poreza i drugih davanja, prijevara i zloupotreba ovlasti u gospodarskom poslovanju, nedozvoljena trgovina, te izbjegavanje carinskog nadzora

Kaznenim djelima ratnog profiterstva smatraju se ona kojima je ostvarena nesrazmjerna imovinska korist podizanjem cijena robe koja je u nestašici, prodajom imovine znantno ispod njezine vrijednosti ili na drugi način iskorištavanjem ratnog stanja i neposredne neovisnosti i teritorijalne cjelovitosti države.

E pa neka mi sada neka objasni da se ovakvi navodi mogu primjeniti na LRH i ovajnaš slučaj.

Misliš na snho i prednike?

kolega funky, radi se o principu. problem je taj da se primjenjuje zakon koji u trenutku izvršenja dijela nije postojao…
dakle paralela sa lrh je prilično očita…donese se zakon da jedinice lokalne samouprave nisu obvezne davati javne ponude za preuzimanje d.d.
zakon se donese 1.3.2012. a primijeni se na obvez uopatije iz 2007. naravno u zakon nije teško dopisati da se odnosi i na slučajeve nastale prije donošenja zakona…
ovo nije ok i iako mi nije žao sanadera, ovo bi se najviše nama moglo obiti o glavu…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Kolega lijepo vam je funky sve objasnio. Nemojte ni razmišljati o tome da se kod lrh nešto retroaktivno može primijeniti.

Kolega fincovjek je postavio dobro pitanje.. S retroaktivnom promjenama zakona je malo nezgodno.. Vidjet ćemo kako će to proći u sanaderovom slučaju i iako ima sličnosti ima i razlicitosti, no budući da nisam pravnik ne znam koliko ima smisla da o tome raspravljamo ovdje.. No samo kratko ( to kod mene obicno bude na 3 strane 🙂

U sanaderovom slučaju pocinjena kaznena djela su bila kaznjiva i u to vrijeme, dakle koji god zakon se gledao. Tu se radi o posebnom zakonu koji je samo za posebne slučajeve ukinuo zastaru, vidjet ćemo sto će reci ustavni sud no to je ipak malo dublja pravna teorija, preduboka za ovo mjesto, volio bi slusati neke ozbiljne stručnjake u recimo otvorenom na tu temu, pa da mi nazovemo pa pitamo za nas slučaj 😉

Odvjetnici koje sam pitao za evenutalnu izmjenu zakona u našem slučaju smatraju da bi se ista mogla rušiti, a postoji tu još nekoliko pravnih pitanja onda, kao vec postojeće rješenje sto se nebi samo po sebi ponistilo i pitanje je kako bi to sve prošlo, no pustimo to onima koji to bolje znaju nego mi. Mislim da je tu najvažnije u tom slučaju upozoriti EU koji ionako paze sto se radi i mislim da se zbog jednog slučaja Opatije i LRH mijenja retroaktivno zakon nije bas prihvatljivo po njihovim normama tako da se nebi tim bas za sada zamaro..

samo jedno ako padnemo na upravnom sudu(postoji mogućnost)
kolko max ronimo dole slobodna procijena pitanje je sad
je možemo opet do milje

mislim da to najviše ovisi o nama 🙂 Ne vjerujem da će netko od nas ni nakon toga prodavati bud zašto, velikih i instutcionalnih nema, a baš mali mali dioničari ionako ne prodaju … Cijena nije na ovim razinama zbog ponude Opatije jer bi onda ipak bila ipak dosta viša..

mislim da i sami fundamenti u potpunosti opravdavaju ovu cijenu..

LRH već sad radi oko 55 mil kuna netto dobiti prije amortizacije godišnje bez problema .. siguran sam da se to moze i hoce dosta podici..

Vrijednost imovine po dionici prelazi svakako nekih 5000 kuna imate negdje onu moju tablicu koja je potvrđena da je vrlo blizu procijeni koja je rađena u LRH prije par godina.. mislim da sam zapamtio sa skupštine da je stopa otpisa na imovini negdje oko 60%, a revalorizacija nije rađena, dugova skoro da ni nema.. uz dobar menagment i najavljene investicije mislim da procijene koje je navodno iznio Šehanović nisu nerealne..

No ima još jedna "sitnica"

Naš podnesak od 3.8. a proslo je vec evo 90 dana ?!? Da je promašen već bi davno dobili "korpu" .. Radi se ipak od 30%-40% višoj cijeni nego je sada..

dakle 101 mislim da ne treba previše strahovati osim ako sam i ja trebao napisati nešto pesimistično jer želite kupiti još ali po 1501,01? 🙂

ma ne ja kad imam love kupim(101)znam da je nisam pesimista samo da čujem razmišljanja
ako eu i us tržišta padnu 20 do 30 posto sve je moguće ja sam od onih koji je kupovao
po 6000 i branio margine po 1000 tako da je sve moguće nego sam se sijetio
kad je sn kupovao po 1500 1650 one količine po 1500kom dali je imao povlaštenu informaciju
ili je dignuo cijenu sa fondićima pa je onda samo to vratio nazad

Ma ovo zadnje je bila sala.. Treba biti oprezan, mi koji smo "preživjeli" 2008/2009 smo imali dobru školu ..

New Report

Close