LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što se tiće prodaje dionica radnika, otkud sad ta informacija da su isti prodali?? Na čemu to temelje?? Poznato je da oko 28500 dionica drži oko 1500 ljudi.. To je i po prosijeku 19 dionica, a ako bi se malo ušlo u strukturu manje od 5 dionica ima 500-600 ljudi, oko 1200-1300 ima 1-20 dionica. Pretpostavljam da je tu ipak jako veliki broj radnika tj sad već bivših radnika LRH. U pretvorbi je upisano negdje oko 12921 dionica i to po 825 ugovora onda su nešto mijenjali ali mnogi su odustali naknadno.. kaže u reviziji da je 2003 bilo 1441 osoba i 14790 dionica ali tu su bili i invalidi pa dioničari iz javnih poduzeća itd.. Sve u svemu mene malo malo nazove neki bivši radnik LRH i nije baš sretan s onim što mu moram reći, a to je da od Opatije novce može dobiti samo tužbom, a da je dionica na burzi oko 1900 kuna. Oni su je platili 1000 DEM uz neki popust, ali 5 dionica za 5000 DEM baš nije bilo malo 90tih.. lako je to sada banalizirat i reći u pretvorbi je to bilo 3200 kuna, a svi znamo da je 1000 DEM brzo postalo 1000 EUR nakon uvođenja istog. Nek nam čelnici sad svoje nekretnine u Opatiji prodaju po cijeni iz početka 90tih..

No dosta gnjavaže s ovim izjavama, izgleda da im je jedini cilj bio da me drže budnim te da tražim podatke da ih demantiram.. Najbolje je na ovo ništa ni ne komentirati, nek sud i institucije rade svoj posao 🙂 Sad bi to mogla postati naša poštapalica..

Ma kaj se brinete, sve ce to Linic srediti preko MMF-a 😉 http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linicevo-zazivanje-MMF-a-sokiralo-Kukuriku-koaliciju-i-odusevilo-HDZ Vi cete dobiti svoje novce a ostatak Hrvatske ce imat manje place 10% i povecane troskove zivota. Zivio SDP jos 0 minuta.

Rusitelj vlade ^_^.


Ma kaj se brinete, sve ce to Linic srediti preko MMF-a 😉 http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linicevo-zazivanje-MMF-a-sokiralo-Kukuriku-koaliciju-i-odusevilo-HDZ Vi cete dobiti svoje novce a ostatak Hrvatske ce imat manje place 10% i povecane troskove zivota. Zivio SDP jos 0 minuta.

sredit će to Linić, već je najavio…ali ne na način kako ti misliš!


Ne mislite li da ovdje ima elemenata zastrasivanja dioničara da ne kreću u tužbe?

Je, trebala bi ga HANFA opomenuti. Takvim se izjavama direktno utječe na ulagače i kretanje cijene dionice.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Naravno da se silom može svašta napraviti. Izmjeniti zakon i ukinuti retroaktivno obvezu Opatiji, kako se vec predlagalo? Ne vjerujem da bi tako nešto bilo pravno odrzivo i tada bi dionicari vjerojatno imali elemenata za naknadu štete, samo tada ne od Opatije nego od drzave. Vec sam se raspitivao.. Neugodan je taj ulazak u EU, oni nemaju razumijevanja za takve poteze. Evo kolege iz Slovenije su mi spominjale velike troškove Slovenije kada su je njeni građani počeli tužiti pred eu institucijama.. Nadajmo se da će ipak prevladati malo dugorocnije i ozbiljnije razmišljanje.

Vec sam vise puta pitao postoji li uopće neki plan b u Opatiji. Sto kad (ako) US potvrdi rješenje HANFE?
Dakle mi smo tu gdje jesmo, 10% gore dolje, rizikujemo neke troškove spora koji nisu bas mali ali ni tako veliki. A sto je s opatijom? Oni rizikuju da izgube cijeli paket koji imaju? Nebi li bilo mudrije sad tražiti neki kompromis a ne kada bude kasno. Pa tko bi se od vas usudio tako ponašati?

Čekanje im ne ide u prilog, troškovi i kamate se gomilaju. Neka razumna ideja i inicijativa bi taj rizik otklonila i budući se čuje iz LRH da bi dionica kroz neki perido dosegla razinu koju Opatija mora platiti Opatija bi iz svega mogla izaći praktično bez nekih posljedica.


Dakle mi smo tu gdje jesmo, 10% gore dolje, rizikujemo neke troškove spora koji nisu bas mali ali ni tako veliki. A sto je s opatijom? Oni rizikuju da izgube cijeli paket koji imaju? Nebi li bilo mudrije sad tražiti neki kompromis a ne kada bude kasno. Pa tko bi se od vas usudio tako ponašati?

Čekanje im ne ide u prilog, troškovi i kamate se gomilaju. Neka razumna ideja i inicijativa bi taj rizik otklonila i budući se čuje iz LRH da bi dionica kroz neki perido dosegla razinu koju Opatija mora platiti Opatija bi iz svega mogla izaći praktično bez nekih posljedica.

Bio bi to logičan potez da politika nije sezonska djelatnost. Svatko tko dođe na vlas brine se očito samo za svoje 4 godine, a dalje koga briga. Takvo ponašanje je postalo standard zato je i cijela država u gabuli.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Interesantno:

Ključna će biti odluka Upravnog suda, kojem je Grad prije više od dvije godine na Hanfino rješenje podnio žalbu, a krajem srpnja ove godine, zbog sumnji u lobiranje, i prijavu DORH-u i USKOK-u jer Gradu prijeti mogući bankrot.

Tko će uopće sad znati na koga se prijave USKOK-u i DORH-u odnose?? Gradonačelnik je ponekad malo teže razumljiv ali sad ne znamo ni što je zapravo rekao.. Nadajmo se da su prijave ptokrijepili točnim podacima i činjenicama jer ih na pressici baš nismo čuli.

Vaš link

http://www.liburnija.net/

ovo je stvarno pritisak na pravosuđe bojim dali možemo

pritisniti preko eu -a ovko smo na pucačini i od plavih i od crvenih

sijetite se lobiranja darka putem lobista iz eu

http://liburnija.com/clanak.3589.dujmic-o-lrh-pravna-drzava-i-lokalna-samouprava-na-istoj-su-strani.html

malo opširnije o Dujmićevim biserima na onoj presici…

kaže …kako to da je nama obaveza 6000 kuna , a za snho 2250….. [cry]

pa ima li mu itko od njegovih pravnika objasniti u čemu je kvaka i da ga nitko ne mrzi u Hanfi….?

ma i ja mislim ko i gradonačelnik
zašto sn nije preuzeo obvezu ako je dug bio oko 1.8milje sve bi bilo čisto
ovako su sve svalili na opatiju a pri tome sad
pritišću upravni sud da donesu odluku u njezino ime


http://liburnija.com/clanak.3589.dujmic-o-lrh-pravna-drzava-i-lokalna-samouprava-na-istoj-su-strani.html

malo opširnije o Dujmićevim biserima na onoj presici…

kaže …kako to da je nama obaveza 6000 kuna , a za snho 2250….. [cry]

pa ima li mu itko od njegovih pravnika objasniti u čemu je kvaka i da ga nitko ne mrzi u Hanfi….?


ma i ja mislim ko i gradonačelnik
zašto sn nije preuzeo obvezu ako je dug bio oko 1.8milje sve bi bilo čisto
ovako su sve svalili na opatiju a pri tome sad
pritišću upravni sud da donesu odluku u njezino ime

http://liburnija.com/clanak.3589.dujmic-o-lrh-pravna-drzava-i-lokalna-samouprava-na-istoj-su-strani.html

malo opširnije o Dujmićevim biserima na onoj presici…

kaže …kako to da je nama obaveza 6000 kuna , a za snho 2250….. [cry]

pa ima li mu itko od njegovih pravnika objasniti u čemu je kvaka i da ga nitko ne mrzi u Hanfi….?

[/quote]

Pa i ja se slažem da je u sporazumu vlada sn trebala biti navedena cijena dionica i da je u okviru tog sporazuma trebalo biti riješeno pitanje opatije na način da je cijena stijecanja od sn-a veća od ponude koju mora dati Opatija i problem bi time bio riješen. No to nije učinjeno. Dujmić je tu trebao najviše stiskati. Ali nije. Sam je za sve kriv. ..On i njegova ekipa nesposobnjakovića. Naravno ni vlada mu nije pomogla, nimalo. Sad želi svoje propuste prebaciti na male dioničare (one sa povlaštenihm informacijama o tekstu zakona o trgovačkim društvima)…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

treba stisnut uskok osovinu granić-ostoja-čo-duvnjak

pa da vidimo ako ministar priča o cifri 1.8 a ono cifra oko 600milja

New Report

Close