LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je to zatvorena prica izmedu Dalmonta i I.M. Dok se oni ne dogovore, nece biti nista. Mozda bi i prodali ali pitanje po kojoj cijeni. Dojma sam da Dalmont drzi brodogradiliste dok I.M. nesto radi u turizmu sto je tesko pogurat bez kapitala/partnera jer ipak se radi o otockoj destinaciji kojoj je sezona jos uvijek kratka.
Prosle godine u spici sam posjetio kamping Poljanu (kojom upravljaju Talijani) i uvjerio se koliko je to daleko od kampova pod upravom Valamara ili Arene. Ne samo u pogledu infrastrukture nego najvise djelatnika. Ovakve firme ce najvise osjetiti problem nedostatka radne snage koji ce rezultirati losijom uslugom a time i padom prihoda u slucaju malo losije sezone.
Kampovi pod upravom LPLH su u puno losijem stanju nego Poljana tako da o tome necu ni pisati.

Potencijal je neupitan ali realizacija je nesto sto ce se po mom sudu dogoditi tek otkupom 50+%.
Razvoju iz vlastitog poslovanja mislim da necemo docekat.

Vaš link …[/url]

LOŠINJSKA PLOVIDBA – HOLDING d.d. doživjela je ovih dana podalje od medijske pozornosti niz ključnih kadrovskih promjena. Marina Brajković nova je predsjednica Uprave. Došla je u Lošinj s 15-godišnjim iskustvom u HT-u, gdje je obavljala više menadžerskih funkcija, a do prošle godine bile je i članica Nadzornog odbora OPTIMA TELEKOMA.

Prije godinu dana Lošinjska plovidba je najavila tri velika projekta – izgradnju novog hotela na Rujnici, razvoj nautičko-servisnog centra na području marine Privlaka i brodogradilišta Lošinj te ulaganje u kampove Lopari i Rapoća u Nerezinama. Ukupna vrijednost tih investicija procjenjuje se na 60 milijuna eura.

Možda se nešto napokon pokrene. Zadnji dana i top 10 nešto podebljava.

Zanimljiva promjena. Drustvo treba svjezu snagu.
Nova predsjednica uprave ima obecavajuci CV, ostaje za vidjeti koliku slobodu odlucivanja dozvoljavaju I.M. i I.I.

Ne bi li za to trebalo obavijestiti ZSE?

U prvom tromjesečju smanjili gubitak, centralizirani administraciju, porasao keš na računu…. Nije loše.

Nije loše? I dalje ništa ne investiraju, svi biznisi posluju s gubitkom, obveze se povećavaju, imovina, koja je ovdje ključni razlog za investiranje, stoji na mjestu.

Pa upravo ta imovina na koju čekamo da se upogoni. Do tada je bitno da bezglavo ne gube novac. Kupuje pomalo i top 10. Dugo se čeka na najavljene investicije i zato je cijena tu na 140 kn. Kada krenu te investicije to će biti pračka. Pitanje je vremena i strpljenja.

ova jaaaako potsjeća na PRFC
hrpa imovine koja stoji
odmah znaš kakva je uprava u pitanju kad toliko dugo rješavaju papirologiju..

Dugo sam dioničar Lplh a imao sam jako puno prfc, bio na skupštinama, nemaju oni puno veze. Pobjegao sam iz proficija na vrijeme baš zbog toga. A da su turbo sposobni, nisu. Došla nova PU pa ćemo vidjeti dalje.

Vidljivi su neki koraci…. prostorni planovi su promijenjeni, ove godine ide rekonstrukcija aerodroma, turizam je pozitivan…. najviše me muci to brodogradilište koje je ponor love i samo skuplja gubitke… tu bi trebalo neku reorganizaciju napravit da postane pozitivno…

https://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/LPLH-fin2019-2Q-NotREV-N-HR_2.pdf

U konsolidiranom vidimo da brodogradnja i Morus rade u plusu a turizam moramo pričekati tri mjeseca. Kažu da su investirali u podizanje kvalitete pa ćemo vidjeti. Meni to dobro izgleda ali naravno sve je to životarenje u očekivanju dugo najjavljenih velikih investicija.

https://www.lp-holding.hr/LPLH-fin2019-2Q-NotREV-K-HR.pdf

Brodogradilište konačno u plusu… 😁😁😁


https://www.lp-holding.hr/LPLH-fin2019-2Q-NotREV-K-HR.pdf

Brodogradilište konačno u plusu… 😁😁😁

Nadamo se da je to rezultat rada nove politike poslovanja a ne nekih cikličkih događaja 🙂

New Report

Close