LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

….
Sada isti pokušavaju nešto što još uvijek vrijedi između 400 kn i 800 kn prodati po 1.300 kn .
Ali ni to nejde .
Osobno čekam realnu cijenu da bi dokupio LKPC dionice

Pozdrav

Budući da čekaš dokup (ispada da imaš dionice lkpc) – pa ti meni reci što ne zavaljaš svoje po bidu i to već u ponedjeljak ?


Nije ni ovo za bacit.
Što bi rekli win win situacija

http://www.poslovni.hr/vijesti/tvrtke-u-kojima-drzava-ima-udio-izdvojit-ce-dio-dobiti-za-dividendu-176291.aspx [proud]

Ovdje je za očekivati da Uprava predloži isplatu dividende od ca. 38 kuna u skladu sa naputkom vlade.

Dividendni prinos od nekih skoro 3 % nije za baciti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Nije ni ovo za bacit.
Što bi rekli win win situacija

http://www.poslovni.hr/vijesti/tvrtke-u-kojima-drzava-ima-udio-izdvojit-ce-dio-dobiti-za-dividendu-176291.aspx [proud]

Ovdje je za očekivati da Uprava predloži isplatu dividende od ca. 38 kuna u skladu sa naputkom vlade.

Dividendni prinos od nekih skoro 3 % nije za baciti.

lp

Ma dajte molim vas
pa to je jako loš dividendni prinos
Čak i banke nude više
A pogledajte koliku dividendu djeli ht
to vam je pravi dividendni prinos
i još je sve transparentno
Ovdje je sve mutno
a i vi ste mutni
[/quote]
[bye]



Nije ni ovo za bacit.
Što bi rekli win win situacija

http://www.poslovni.hr/vijesti/tvrtke-u-kojima-drzava-ima-udio-izdvojit-ce-dio-dobiti-za-dividendu-176291.aspx [proud]

Ovdje je za očekivati da Uprava predloži isplatu dividende od ca. 38 kuna u skladu sa naputkom vlade.

Dividendni prinos od nekih skoro 3 % nije za baciti.

lp

[/quote]

Ma da, treba im svaka kuna za razvoj i planirane investicije, a sad će isplatit dividendu [rolleyes] ovo je još jedan Vladin briljantan prijedlog, država više nije većinski vlasnik i nek lagano od….be

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

MaxPayne ,

nemoj biti pesimista , Prospekt LKPC će izaći .
Pa tek na njemu rade 5 godina , od 2006. godine .
Na našoj burzi se ništa ne događa zato što ništa nije transparentno .
Ljudi se nedaju više prevariti raznim lažnim fundamentima , grafikonima i TA !
Kad nekog zmija ugrize , boji se i gliste .
Ljudi rađe ulažu na štednju u banku s kamatom 3 % nego da ih varaju lažnim informacijama .
Evo na primjer LKPC , kako ista dionica može koštati jednom 6.000 kn a jednom 1.300 kn ?
Šta se promjenilo ?
Ništa !
Samo su oni koji su ulazili na 6.000 jače prevareni .
Nešto što vrijedi između 400 kn i 800 kn zbog drukanja platili su 6.000 kn .
Više to nejde .
Sada isti pokušavaju nešto što još uvijek vrijedi između 400 kn i 800 kn prodati po 1.300 kn .
Ali ni to nejde .
Osobno čekam realnu cijenu da bi dokupio LKPC dionice .

Pozdrav

Ako smatras da je stednja u banci s kamatom od 3% bolja opcija, ne razumijem zbog cega se onda toliko natezes po dionickim forumima, i to pogotovo na temi dionice za koju smatras da ni malo ne vrijedi, umjesto da spremis novce u banku i mirno gledas kako ti glavnica polako ali sigurno raste?

Evo, ovdje imas zanimljivu temu na koju se mozes prebaciti: Vaš link



Nije ni ovo za bacit.
Što bi rekli win win situacija

http://www.poslovni.hr/vijesti/tvrtke-u-kojima-drzava-ima-udio-izdvojit-ce-dio-dobiti-za-dividendu-176291.aspx [proud]

Ovdje je za očekivati da Uprava predloži isplatu dividende od ca. 38 kuna u skladu sa naputkom vlade.

Dividendni prinos od nekih skoro 3 % nije za baciti.

lp

[/quote]

kolega plavi, iznimno vas cijenim kao komentatora i znalca, ali ne vidim znakove ironije u ovom vašem komentaru pa mi nije jasno smatrate li vi uistinu da je moguće očekivati dividendu luke ploče u ovoj situaciji?!

mislim, povećalom se traži strateški partner koji bi kroz dokapitalizaciju ulio značajniju svotu novca (uz male svote nas malih dioničara), a sve u svrhu da se napokon krene u neophodna ulaganja, a vi očekujete isplatu dividende?! pa makar ona iznosila i skromnih 3 %…

molim razjasnite vaša razmišljanja…

ili priznajte da ste se samo izrugivali odluci vlade i komentaru kolege emojnarode…

unaprijed zahvaljujem.

Poštovane kolege,

izgleda da ćemo čekajući objavu prospekta uz put ostvariti i pravo na dividendu za poslovanje društva u 2010 godini.
Današnji poslovni dnevnik prenosi:" Subotnjom odlukom Vlada je predstavnicima države u nadzornim odborima tvrtki u pretežito državnom vlasništvu, ali i onima u kojima ima manjinske udjele, dala naputak da na skupštinama zahtjevaju isplatu najmanje 50% lanjske dobiti"
" Od državnih i pretežito državnih tvrtki dobit su lani ostvarili: Janaf 106 milijuna kuna, Končar 173 milijuna kuna, Croatia Osiguranje 87 milijuna kuna, HPB 50 milijuna kuna, ACI 22.7 milijuna, Luka Ploče sa 17 milijuna kuna dobiti"
Držim da bi isplata dividende morala postat pravilo i valjalo bi to zadržati i u slijedećim godina




Nije ni ovo za bacit.
Što bi rekli win win situacija

http://www.poslovni.hr/vijesti/tvrtke-u-kojima-drzava-ima-udio-izdvojit-ce-dio-dobiti-za-dividendu-176291.aspx [proud]

Ovdje je za očekivati da Uprava predloži isplatu dividende od ca. 38 kuna u skladu sa naputkom vlade.

Dividendni prinos od nekih skoro 3 % nije za baciti.

lp

[/quote]

kolega plavi, iznimno vas cijenim kao komentatora i znalca, ali ne vidim znakove ironije u ovom vašem komentaru pa mi nije jasno smatrate li vi uistinu da je moguće očekivati dividendu luke ploče u ovoj situaciji?!

mislim, povećalom se traži strateški partner koji bi kroz dokapitalizaciju ulio značajniju svotu novca (uz male svote nas malih dioničara), a sve u svrhu da se napokon krene u neophodna ulaganja, a vi očekujete isplatu dividende?! pa makar ona iznosila i skromnih 3 %…

molim razjasnite vaša razmišljanja…

ili priznajte da ste se samo izrugivali odluci vlade i komentaru kolege emojnarode…

unaprijed zahvaljujem.

[/quote]

Ne razumijem zašto bi bilo izrugivanje?
Isplata dividende je najnormalnija stvar prilikom poslovanja tvrtke s dobiti.
Ovdje imamo odluku države koja je većinski vlasnik da se ide u isplatu dividende.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ako država planira isplatu dividende, onda ona planira još dugo ovdje ostati vlasnik? onda ništa od privatizacije?? [undecid]

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

Kad već pišem, a nebudi lijen…

Europske luke po veličini kontejnerskog prometa u 2009 godini:

1. Roterdam 9.74 milijuna TEU
2. Antverpen 7.3 milijuna TEU
3. Hamburg 7 milijuna TEU
4.Bremen, 5. Valencia, 6.Felixstowe(GB),7.Algerciras(Spain)…

Isplata dividende ima smisla s obzirom da drzava uskoro prodaje svoj udio. Vjerojatno planiraju izmusti firmu koliko jos mogu prije nego je stave na bubanj. Mozda je to i jedan od razloga odugovlacenja s privatizacijom. S druge strane, novci izvuceni od dividende su nesrazmjerno mali u odnosu na novce koji se ocekuju od privatizacije, tako da to ne bi trebalo imati znacajnijeg utjecaja na razvoj situacije.

Državi nikad dosta novaca za djelenje raznih nezarađenih poticaja .
Dali će se djeliti dividenda zavisi od odluke Skupštine !
S obzirom na situaciju , krizu, recesiju , pametan gospodar nebi isplaćivao dividendu već bi uložio u posao !

efodix ,

veliki broj investitora je prodao svoje dionice (ispod nabavne cijene) i novce uložio u banke na štednju s kamatom 3 % .
Pa to je opće poznata stvar .
Ja nemam ni kune u banci , sav višak novaca ulažem u dionice .
Nastojim da dionicu kupim po realnoj cijeni .
LKPC ?
Ako su radnici kupili dionice LKPC po 400 kn , onda sam ja spreman kupiti dionice LKPC danas po realnoj cijeni između 400 kn i 800 kn .
Jesi li shvatio ?

Pozdrav

.

pero(tj hairija) ponavljaš se ko papiga. kojeg vraga ovdje zatrpavaš temu(najviše je zatrpavaš a soliš pamet ostalima kako je tema pretrpana u odnosu na druge) ako te dionica ne zanima po ovim cjenama. ostavi broj telefona ja ću te prvi nazvati kad bude 800 kn(kad na vrbi rodi grožđe).

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Ako su radnici kupili dionice LKPC po 400 kn , onda sam ja spreman kupiti dionice LKPC danas po realnoj cijeni između 400 kn i 800 kn .
Jesi li shvatio ?

….i onda ih prodavat, a oni nesmiju još 5 godina. Svašta [huh]





Nije ni ovo za bacit.
Što bi rekli win win situacija

http://www.poslovni.hr/vijesti/tvrtke-u-kojima-drzava-ima-udio-izdvojit-ce-dio-dobiti-za-dividendu-176291.aspx [proud]

Ovdje je za očekivati da Uprava predloži isplatu dividende od ca. 38 kuna u skladu sa naputkom vlade.

Dividendni prinos od nekih skoro 3 % nije za baciti.

lp

[/quote]

kolega plavi, iznimno vas cijenim kao komentatora i znalca, ali ne vidim znakove ironije u ovom vašem komentaru pa mi nije jasno smatrate li vi uistinu da je moguće očekivati dividendu luke ploče u ovoj situaciji?!

mislim, povećalom se traži strateški partner koji bi kroz dokapitalizaciju ulio značajniju svotu novca (uz male svote nas malih dioničara), a sve u svrhu da se napokon krene u neophodna ulaganja, a vi očekujete isplatu dividende?! pa makar ona iznosila i skromnih 3 %…

molim razjasnite vaša razmišljanja…

ili priznajte da ste se samo izrugivali odluci vlade i komentaru kolege emojnarode…

unaprijed zahvaljujem.

[/quote]

Ne razumijem zašto bi bilo izrugivanje?
Isplata dividende je najnormalnija stvar prilikom poslovanja tvrtke s dobiti.
Ovdje imamo odluku države koja je većinski vlasnik da se ide u isplatu dividende.

lp
[/quote]

ma jasna mi je odluka vlade, čak ima i smisla – zbog cijene zaduživanja na financijskom tržištu, ipak na ovaj način dobiju "besplatni" novac, ali moja poanta je da je dividendu možda moguće izvući iz firmi poput:

INA-e (ali tu trebaju najprije nagovoriti predstavnike mol-a)

HEP-a (100 % u državnom vlasništvu, ostvarili dobit od skoro milijardu kuna)

JANAF-a (u većinskom državnom vlasništvu, dobit 106 milijuna kuna)

HPB-a i CROSIG-a (ovdje se već dugo priča o privatizaciji navedenih firmi, tu je čak i logično izvući praktički kompletne dobiti koje iznose 50 i 87 milijuna kuna prije privatizacije)

pa hajde, čak i KONČAR-a kako navodi poslovni dnevnik (dobit 173 milijuna kuna)

ali LUKA PLOČE ima (ne umanjujem njen značaj, ali ipak) relativno malu dobit za punjenje državnog proračuna u iznosu 15 milijuna kuna, dakle državi bi išlo minornih 5 milijuna kuna… zaista mislite da će se odlučiti na to u situaciji kad, kao što sam već naveo, povećalom traže strateškog partnera, a pred nama su investicije od kojih zavisi hoću li se ja (i svaki drugi pametni mali dioničar) povući iz ove dionice jer čekam već PREdugo na povrat investicije… nažalost (ili na sreću) nisam dej trejder, nego dugoročni investitor, ali ovo šta sam proživio s lukom ploče u proteklih 5 godina zaista dovodi moje strpljenje na krajnji rub, još jedan zajeb ove uprave i mislim da me ova dionica neće vidjeti više nikad! mada vjerujem u njen potencijal više nego u ijednu drugu na ZSE. osim možda kad su u pitanju HEP i CROSIG, he he… [proud]

eto, toliko od mene zasad, čekam vaš odgovor…

New Report

Close