LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima i dobrih vijesti, nije prodavao nitko iz top 10! [sealed]

16.11.2010 > T: 11.11.10 Pros. cijena: 1.408,00
RB Dioničar Broj %
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37%
2. HZMO 37.493 16,84%
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.314 6,43%
4. PBZ D.D. 3.567 1,60%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.118 1,40%
6. PBZ D.D. 1.185 0,53%
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.131 0,51%
8. JAZIDŽIJA MARKO 1.044 0,47%
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 955 0,43%
10. GRIZELJ MIRO 908 0,41%

A što se same dionice tiče i cijene iste gotovo je nevjerojatno da je uprava toliko nesposobna je predoči široj investicijskoj javnosti dionicu odnosno tvrtku i njezine rezultate i perspektivu.
Ovakvo igranje sa dokapitalizacijom i netransparentnošću nas je dovelo tu gdje nas je dovelo.

Prva slijedeća skupština će biti jako zanimljiva, znam po tome što ću ja tamo biti a ja sam glasan i jasan u takvim situacijama.
Mogli bi postati atrakcija za novinare. [wink].

Plan je sakupiti dovoljno glasova, čim država padne na 20 ili manje posto i smjeniti g. Pavlovića. Nadzorni odbor koji ima 5 člana ima 3 člana koja se biraju iz skupštine društva, što znači da isti predstavljaju većinu u Nadzornom odboru i mogu pokrenuti smjenu Uprave. A i ta " Uprava " je ustvari samo jedan čovjek g. Ivan Pavlović.
Naravno ovo sve otpada ako se nešto u međuvremenu drastično ne promijeni na bolje naravno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prva slijedeća skupština će biti jako zanimljiva, znam po tome što ću ja tamo biti a ja sam glasan i jasan u takvim situacijama.
Mogli bi postati atrakcija za novinare. [wink].

Plan je sakupiti dovoljno glasova, čim država padne na 20 ili manje posto i smjeniti g. Pavlovića. Nadzorni odbor koji ima 5 člana ima 3 člana koja se biraju iz skupštine društva, što znači da isti predstavljaju većinu u Nadzornom odboru i mogu pokrenuti smjenu Uprave.

Opa, došla voda do grla. Ovo sad je prvi stadij kad se prijeti Upravi, nakon toga slijede telefonski pozivi i prijave Hanfi, a tek nakon toga slijedi kapitulacija i iskrcavanje na dnu. Dakle ima još ohoho mjesta za pad. Kao što sam rekao prije tjedan dana-oko 700-800 kuna. A do tada samo treba što više dokupljivati jer što više dionica imaš to si bogatiji

“A man's got to do what a man's got to do”


Ujutro MARGIN CALL na LKPC-R-A

E sad ptanje za iskusnije ,na kupnji ima samo 22 dionice luke ploce ,kako ce banka u tom skucaju prodat dionoice ?

[undecid]

Kolegice, na kupnji ima samo 22 komada zato jer iskusniji otvaraju dnevne naloge koji se u 16:00 miču s burze, pogledajte koliko kupnje bude sutra u 10:00.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


ja sam se danas nakupovao dobro..ova panika nema veze sa stvarnošću,za godinu il dvi će se isplatit


to vec pises godinu dvije… [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Prva slijedeća skupština će biti jako zanimljiva, znam po tome što ću ja tamo biti a ja sam glasan i jasan u takvim situacijama.
Mogli bi postati atrakcija za novinare. [wink].

Plan je sakupiti dovoljno glasova, čim država padne na 20 ili manje posto i smjeniti g. Pavlovića. Nadzorni odbor koji ima 5 člana ima 3 člana koja se biraju iz skupštine društva, što znači da isti predstavljaju većinu u Nadzornom odboru i mogu pokrenuti smjenu Uprave.

Opa, došla voda do grla. Ovo sad je prvi stadij kad se prijeti Upravi, nakon toga slijede telefonski pozivi i prijave Hanfi, a tek nakon toga slijedi kapitulacija i iskrcavanje na dnu. Dakle ima još ohoho mjesta za pad. Kao što sam rekao prije tjedan dana-oko 700-800 kuna. A do tada samo treba što više dokupljivati jer što više dionica imaš to si bogatiji
[/quote]
Kako točno znate da će tu pasti, a neće npr. na 400 kn?

to ti je en ten ti nis – vrlo zanimljiv lik

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Jedino što je očito da tržište po x-ti put kažnjava neizvjesnost i neispunjena očekivanja. Jel nastao problem sa dokapitalizacijom ili su pregovori i proces jednostavno puno sporiji od očekivanja? Ne znam, zasad sam sklon vjerovat pavloviću i intervju iz forbesa. Isto tako je očito da puno više ulagača ne vjeruje i prodajom je pokrenulo trend pada. 2007. svi su vjerovali u dokapitalizaciju, nije se dogodila, 2010. nitko ne vjeruje u dokapitalizaciju, bila bi savršena ironija sudbine da se dogodi. Hvatanje padajućih noževa nije osobito pametan sport, tako da ću sačekat dok se cijena stabilizira na nekoj razini za eventualni dokup. Sretno svima sa kreditima, ako je ovo namjerno šišanje trebat će vam.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Tržište je u banani kao i država i to je činjenica ali i u takvim situacijama treba biti i kupovati dionice kompanija koje imaju kakvu takvu budućnost i koje posluju pozitivno a ovo bi trebala biti jedna od takvih na našaem tržištu.

PUCANJ U IVU PUKANIĆA JE PUCANJ U DEMOKRATSKU HRVATSKU


Prva i osnovna stvar kod margina je da su to, za vrijeme kredita, korisnikovi novci a ne bankini!
Drugo, kod margincalla se uvijek treba dogovarati sa bankom da se ishodi neka odgoda, proda samo dio i napravi reprogram ili nešto treće, u svakome slučaju ne smije se dozvoliti banci da raspolaže tvojom imovinom bez tvoga pristanka jer za tako nešto nemaju zakonsko pravo, čak možeš dati nalog da se dionice prebace na poziciju u SKDD!

Kolega, da li ste vi ikada imali margin kredit kad već ovako pišete? Ako jeste, u kojoj je to bilo banci? Naime, onaj margin kredit koji sam ja koristio, imao je potpuno drugačije uvjete. Idemo po vašim točkama:
1. Svi novci nisu klijentovi. Klijentovo je = Ukupan portfelj – iznos margin kredita. Klijent može raspolagati sa novcima iz kredita, ali to nije njegova imovina.
2. Kod margin call-a se treba pokušati dogovoriti sa bankom da se nekako pokrije manjak ili reprogramira dug. To je točno. Ovo da banka nema zakonsko pravo raspolagati "tvojom imovinom", nije točno. U ugovoru koji je klijent potpisao jasno piše što banka ima pravo učiniti ako klijent ne pokrije manjak na margin call-u.
3. Za vrijeme trajanja margin kredita, dionice i novci drže se na skrbništvu banke. Banka će pustiti novce i/ili dionice na vlastiti račun klijenta tek ako je on u debelom plusu i to do iznosu 1:2 (ukupni kredit : ukupni portfelj).

Po trgovini zadnjih dana rekao bih da je izvjesno da su ovdje bili margin callovi i da je zato bilo panične rasprodaje.

Ako je tako, onda treba hvatati padajuće noževe i postavljati se na dobre pozicije na bidovima.
Ja ću i dalje hvatati. Dionica je pala 35 posto u samo nekoliko tjedana, u vrijeme kada je tvrtka objavila 5 puta veću dobit.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




[
" Radnici traže da im se proda dio dionica po posebnim uvjetima, kako je napravljeno u nekim drugim tvrtkama. Prijedlog je da se za godinu staža može kupiti sedam dionica, koje se ne bi smjele prodavati od pet do deset godina. Model radničkog dioničarstva odnosio bi se samo na postojeće zaposlenike. "
lp

Po kojem će to zakonu radnici imati opet pravo ( dva puta ) kupovati dionice po povlaštenim uvjetima ???
[/quote]

Pravo će imati samo postojeći radnici, ne i bivši.
Po kojem zakonu ne znam, treba pitati kapetana Pavlovića.

lp
[/quote]

Među tim radnicima sigurno ima još i onih radnika koji su obavili prvu kupovinu po povlaštenim uvjetima. E , sada je pitanje dali će pravo na kupovinu dionica po povlaštenim uvjetima imati svi radnici koji do sada nisu iskoristili to pravo, odnosno koji sada rade , a među njima i oni koji su to pravo već jednom iskoristili ?? To pišem zbog toga jer nam nemože biti svjedno ( nama koji imamo dionice LKPC ) koji će biti broj radnika koji imaju pravo na popust pri kupovini, jer ako " lock up " ne bude uveden u ugovor veći broj radnika će prije srušiti cijenu dionice .

Jučer je bio dobar dan za kupnju…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Po trgovini zadnjih dana rekao bih da je izvjesno da su ovdje bili margin callovi i da je zato bilo panične rasprodaje.

Ako je tako, onda treba hvatati padajuće noževe i postavljati se na dobre pozicije na bidovima.
Ja ću i dalje hvatati. Dionica je pala 35 posto u samo nekoliko tjedana, u vrijeme kada je tvrtka objavila 5 puta veću dobit.

lp

U pravu si, evo čim su se očistili marginaši, do 1.500,00 nema ništ na asku.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

problem ove dionice nije ask, nego bid kojeg nema [yawn]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012





[
" Radnici traže da im se proda dio dionica po posebnim uvjetima, kako je napravljeno u nekim drugim tvrtkama. Prijedlog je da se za godinu staža može kupiti sedam dionica, koje se ne bi smjele prodavati od pet do deset godina. Model radničkog dioničarstva odnosio bi se samo na postojeće zaposlenike. "
lp

Po kojem će to zakonu radnici imati opet pravo ( dva puta ) kupovati dionice po povlaštenim uvjetima ???
[/quote]

Pravo će imati samo postojeći radnici, ne i bivši.
Po kojem zakonu ne znam, treba pitati kapetana Pavlovića.

lp
[/quote]

Među tim radnicima sigurno ima još i onih radnika koji su obavili prvu kupovinu po povlaštenim uvjetima. E , sada je pitanje dali će pravo na kupovinu dionica po povlaštenim uvjetima imati svi radnici koji do sada nisu iskoristili to pravo, odnosno koji sada rade , a među njima i oni koji su to pravo već jednom iskoristili ?? To pišem zbog toga jer nam nemože biti svjedno ( nama koji imamo dionice LKPC ) koji će biti broj radnika koji imaju pravo na popust pri kupovini, jer ako " lock up " ne bude uveden u ugovor veći broj radnika će prije srušiti cijenu dionice .

[/quote]

Ja se time ne bih zamarao..

[wink]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close