LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Katar odustao od LNG terminala u Pločama
business.hr
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4cc7c91d-a155-4917-859f-9fdaa9858fb3&ref=rss
Od visokog izvora bliskog Vladi doznaje se da je opcija gradnje LNG terminala u Pločama za koju je bio zainteresiran katarski emir otpala, ali se razgovara o svim oblicima suradnje kada je riječ o izgradnji LNG terminala na Krku.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

A zato DIOKI raste, moš misiti. Ne bih čudio da nisu uopće o tome pričali, ni o LNG ni o Diokiju ni o Pločama, nego ovi smišljaju laži.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Emir došao, terminal otišao a dionica gore. Tipičan rasplet za ZSE.

Ne zaključuj prerano.Još nije 16 h!

Kao što su najavljivali prošlih mjeseci stručnjaci koji se razumiju u tu problematiku g. Štern & co. LNG terminala u Pločama neće biti.
To odustajanje od izgradnje i ne bilo toliko loše da situacija u BiH nije katastrofalna ( najoptimističniji predviđaju tamo oporavak za par godina ), a svi znamo koliko je LKPC vezana za BiH.
Između ostalog se i iz ovogodišnjeg prometa LKPC ( pad cca. 40 % u prvom tromjesečju ) vidi koliko je očajna situacija ( op.a. stopa nezaposlenosti 43 % !! ) u BiH.

Budući da se od ove ovogodišnje turističke sezone prema nekim izračunima očekuje pad i do zabrinjavajućih 30 % ( svakako najava ostavke ministra Bajsa govori sama za sebe, jer znamo onu priču o brodu i miševima), možemo pretpostaviti što to može značiti za cijelu državu jer znamo da turizam čini gotovo 20 posto društvenog bruto proizvoda zemlje.

Tu još dodamo kako nas drugi vide :
"Američki tjednik U.S. News and World Report uvrstio je Hrvatsku među 10 zemalja koje se nalaze pred velikim problemima zbog globalne recesije."
Ništa bolja situacija nije kad pogledamo što mi sami o sebi govorimo, npr. predsjednik HGK g. Nadan Vidošević koji očekuje oporavak za pet – deset godina.

Očekivati neki rast cijene ove dionice (situacija u BiH ) ili cijelog tržišta u nekom bližem vremenu je vrlo optimistično ( ili nerealno ), prije će biti da već pomalo treba poraditi na planovima od B pa nadalje, jer kako sada stvari stoje glavno će pitanje biti koliko je duga ( nije ni nagib zanemariv ) nizbrdica kojom ćemo vrlo vjerovatno u dogledno vrijeme krenuti.

Periculum in mora.


Kao što su najavljivali prošlih mjeseci …

Prodao danas a? [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

svaka tema svog Techmana ima [lol]

(šala … nek se Tech ne uvrijedi)

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ova tema ima barem dva tekmana.

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

dosad je dokazano, da što više tekmana na temi, to dionica jače potegne! [lol]


Između ostalog se i iz ovogodišnjeg prometa LKPC ( pad cca. 40 % u prvom tromjesečju ) vidi koliko je očajna situacija ( op.a. stopa nezaposlenosti 43 % !! ) u BiH.

Budući da se od ove ovogodišnje turističke sezone prema nekim izračunima očekuje pad i do zabrinjavajućih 30 % ( svakako najava ostavke ministra Bajsa govori sama za sebe, jer znamo onu

Ma stoji ta tvoja priča, ali zaboravljate da je LKPC pala 90% upravo zbog svega navedenog. Sada se kupuje budućnost ako je ima.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

nema nema, onaj multimilijunski kredit najnoviji je odobren za rušenje terminala! [lol]

Kad smo kod dokazivanja treba prvo krenuti od sebe i vidjeti što sam i kad sam ja napisao na ovoj temi u 2009 godini i vidjeti kako je "potezala" dionica u ta vremena.

21.01.2009 zadnja cijena 1.250,00 kn str 556. – tada sam na ovim stranicama pitao alta što će nuditi onima što će prodavati ispod 1.000,00 kn kad ova kola krenu nizbrdo,
"čevapi + pivo za cijene ispod 1200
što nudite onima koji će vam prodavati za 1.000,00 kn ako ova kola krenu nizbrdo?"
Samo ću reći da to tada nije bilo popularno govoriti da se cijena može spustiti ispod 1.200,00

27.01.2009 zadnja cijena 1.172,00 kn str. 558.- tih se dana još uvijek tvrdilo da neće biti onih koji će prodavati ispod 1.000,00, pa sam nekima pokušao objasniti da ako tada prodaju za te novce će moći kupiti više dionica

03.02.2009 zadnja cijena 1.100,00 kn str. 558 " tu pronađite odgovor na pitanje ima li dioničara koji će ponovo prodavati ovu dionicu ako padne ispod 1.000,00 kn."

03.02.2009 zadnja cijena 1.019,99 kn str. 569
" Pravo je pitanje da li dokupljivati Luku na ovim razinama ili je prodavati, pa onda opet kupovati na razinama 500 – 700 "
17.02.2009
"Najbolja stvar na ovom forumu je ta što sve ostaje zapisano i što se može ponekad pogledati u prošlost. Neću sada ići u neku dalju prošlost, nego u bližu i vidjeti što se pisalo u početkom rujna 2008. godine (str.496 – 500). Tada su neki proglašavali "strašljivcima" one koji su stavili naloge za prodaju na 2.950,00 – 52 dionice i 2.980,50 – 88 dionica, a ljudi su usput pozivani da ne nasjedaju i da oni ne prodaju po tim razinama."
Tada je taj strašljivac mogao ( možda je i dobio ) dobiti 415.684,00 kune za te dionice. Sada on za taj novac može kupiti 440 dionica. Ako vas neki i dalje budu nazivali strašljivcima, kad budete izlazili na ovim razinama, to ne mora značiti ništa loše, jer možda i VI dobijete mogućnost da povećate broj svojih dionica za koji tjedan ili mjesec"

18.02.2009 – tu nam je kolega Sampras garantirao kao pravi insajder da će LKPC zaposliti još 50 radnika u ovoj godini, vjerovatno je mislio da će se povećati promet LKPC, a sad je mnogo od onih cca. 900 radnika na prisilnom godišnjem odmoru zbog nedostatka posla.
23.02.2009 zadnja cijena 810,00 kn str. 574 – tad je došla na 800,00 kn pa sam tvrdio da će još niže
"Bilo kako bilo, da netko želi kupovati na ovim današnjim razinama vjerovatno bi to danas i radio, što nas može dovesti do zaključka da će cijena ovih dana (mjeseci) još dole, a do koje razine to će reći tržište, a ne forumaši ili oni što imaju feeling"

04.03.2009 zadnja cijena 700,00 kn str. 579 "Analizirajući trgovinu ovom dionicom zadnjih dana, može se doći do zaključka da smo vrlo blizu dna. Sve je manje onih koji su je spremni prodavati na ovim razinama, pa je moguće da ova dionica krene prema gore. Što će biti za koji mjesec i kakvo će tada biti "raspoloženje" prodavatelja / kupaca to nitko ne može predvidjeti, ali sada je ova dionica blizu dna i čeka se "potvrda" trenda rasta nakon koje će ova dionica krenuti prema gore." tu sam već malo o dnu govorio
10.03.2009 zadnja cijena 715,00 kn str. 584 tu je bilo malo priče o tome da bi mogla cijena ponovo probiti 1.000,00 kn ( moj target je bio oko 1.200,00, kad su drugi pričali o razinama oko 600 kn )

13.03.2009 malo sam pričao o pozitivnoj blokadi prije početka radnog dana str. 585
itd … itd..
Sada neki pričaju da će dionica LKPC ići gore minimalno x3

tu ću isto ostati pri svojoj tvrdnji da će prije (s tadašnjih 1.070,00 kn) skliznuti 30-50 % u ovih nekoliko sljedećih tjedana ili mjeseci.

Za one kojima je sve ovo slučajnost imate još slučajnosti na drugim temama npr. HIDRA, brodari, komentari ….
Pozdr

Periculum in mora.


Kao što su najavljivali prošlih mjeseci stručnjaci koji se razumiju u tu problematiku g. Štern & co. LNG terminala u Pločama neće biti.
To odustajanje od izgradnje i ne bilo toliko loše da situacija u BiH nije katastrofalna ( najoptimističniji predviđaju tamo oporavak za par godina ), a svi znamo koliko je LKPC vezana za BiH.
Između ostalog se i iz ovogodišnjeg prometa LKPC ( pad cca. 40 % u prvom tromjesečju ) vidi koliko je očajna situacija ( op.a. stopa nezaposlenosti 43 % !! ) u BiH.

Budući da se od ove ovogodišnje turističke sezone prema nekim izračunima očekuje pad i do zabrinjavajućih 30 % ( svakako najava ostavke ministra Bajsa govori sama za sebe, jer znamo onu priču o brodu i miševima), možemo pretpostaviti što to može značiti za cijelu državu jer znamo da turizam čini gotovo 20 posto društvenog bruto proizvoda zemlje.

Tu još dodamo kako nas drugi vide :
"Američki tjednik U.S. News and World Report uvrstio je Hrvatsku među 10 zemalja koje se nalaze pred velikim problemima zbog globalne recesije."
Ništa bolja situacija nije kad pogledamo što mi sami o sebi govorimo, npr. predsjednik HGK g. Nadan Vidošević koji očekuje oporavak za pet – deset godina.

Očekivati neki rast cijene ove dionice (situacija u BiH ) ili cijelog tržišta u nekom bližem vremenu je vrlo optimistično ( ili nerealno ), prije će biti da već pomalo treba poraditi na planovima od B pa nadalje, jer kako sada stvari stoje glavno će pitanje biti koliko je duga ( nije ni nagib zanemariv ) nizbrdica kojom ćemo vrlo vjerovatno u dogledno vrijeme krenuti.

Kolega, čemu takav pesimizam i želja da cijena Luke pada – niste kupovali po 660 kn pa Vam teško pada ova cijena, znam nije lako gledat propuštene prilike, nemojte se tolko živcirat, stradat će Vam zdravlje, bolje je gledat stvari pozitivno i očekivat rast cijene….Ako mislite da ćete svojim postovima utjecat na cijenu onda ste stvarno neozbiljni, ovo su tu priče za djecu iz vrtića…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

p.s.
Ma šalim se, naravno da je sreća (nešto su pomogle i mnoge pročitane knjige, školovanje, iskustvo itd ) imala ulogu ( zahvaljujem Bogu na tome ), jer bez prstohvata sreće sigurno ne bih bio ovoliko u plusu, bez obzira na turbulentnu prošlu 2008. godinu
[cool]

Periculum in mora.


p.s.
Ma šalim se, naravno da je sreća (nešto su pomogle i mnoge pročitane knjige, školovanje, iskustvo itd ) imala ulogu ( zahvaljujem Bogu na tome ), jer bez prstohvata sreće sigurno ne bih bio ovoliko u plusu, bez obzira na turbulentnu prošlu 2008. godinu
[cool]

Mi u Dalmaciji kazemo "justa moja falite me"! [bye]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close