LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

luka ploče ide u stečaj, prodajte sve što možete dok nije kasno! [lol]

Vraćanjem Kineza sve je propalo.

Nakon vijesti o dobivenoj koncesiji, po prometu od cca 700 000 kn i dobar rast cijene u prvih sat vremena izgleda da smo bliže dokapitalizaciji.


Nakon vijesti o dobivenoj koncesiji, po prometu od cca 700 000 kn i dobar rast cijene u prvih sat vremena izgleda da smo bliže dokapitalizaciji.

Di je ta vijest da se dobila koncesija ??????

ili pukovnik ili pokojnik[color=blue][/color]



Nakon vijesti o dobivenoj koncesiji, po prometu od cca 700 000 kn i dobar rast cijene u prvih sat vremena izgleda da smo bliže dokapitalizaciji.

Ovdje! http://www.poslovni.hr/92597.aspx

Di je ta vijest da se dobila koncesija ??????

[/quote]



Nakon vijesti o dobivenoj koncesiji, po prometu od cca 700 000 kn i dobar rast cijene u prvih sat vremena izgleda da smo bliže dokapitalizaciji.

Di je ta vijest da se dobila koncesija ??????

[/quote]

a da se potrudiš bar koju str unatrag pročitat! [rolleyes]




Nakon vijesti o dobivenoj koncesiji, po prometu od cca 700 000 kn i dobar rast cijene u prvih sat vremena izgleda da smo bliže dokapitalizaciji.

Ja čitam ovaj forum od početka ali ako vi neznate čitati to je Vaš problem !

Koliko vidim i koliko mislim da znam čitat a mislim da znam tu piše DA ĆE se potpisat koncesija a NE DA JE POTPISANA.

Zato sam i postavi ono pitanje a i u prošlim postovima sam rekao moje mišljenje o tome a to je dok ne bude CRNO NA BILO ne virujem nikome ništa.

Di je ta vijest da se dobila koncesija ??????

[/quote]

a da se potrudiš bar koju str unatrag pročitat! [rolleyes]
[/quote]

ili pukovnik ili pokojnik[color=blue][/color]

Ima tu jedan podatak koji me jako zbunjuje:
Ravnatelj Uprave pomorskog prometa Mario Babić otkrio je da se koncesija produžuje na tako dugi rok temeljem ulaganja u infrastrukturu u koju je Luka Ploče, kaže babić, uložila 140 milijuna eura.

Luka Ploče je uložila 140 milijuna eura.[/i]
Pa to je milijarda kuna!!!
Od kuda LP tolki novci, pa u dokapitalizaciji je trebalo Temeljni kapital povećati ulozima u novcu u iznosu od 125.000.000,00kuna i to izdavanjem 312.500 novih redovnih dionica na ime, serije A, pojedinačne nominalne vrijednosti od 400,00 kuna.
Možda se neko od sugovornika zeznuo pa je umjesto kuna rekao euro, ali opet je to iznos koji je veči od iznosa koji bi bio prikupljen u propaloj dokapitakizaciji pa se pitam, pod uvjetom da je podatak točan, od kuda, od koga i pod kojim uvjetima L.P.d.d. tih 140 milijuna nečega jer ako imaju investitora onda im dokapitalizacija ne treba!

Također je moguče da je novinar ili ovaj drugi pobrkao Luku Ploče i Lučku upravu Ploče jer
infrastruktura i terminali de grade sredstvima Svj. banke, a nositelj toga kredita je Lučka uprava i RH a ne Luka ploče d.d.
Također L.U. treba vračati taj kredit iz sredstava koja će se prikupiti iz koncesije.

U svakom slučaju ovaj članak je izrazito netransparentan jer nije dao nikakve nove podatke(osim još jednog političkog obečanja koje se čak ni ne može provjeriti)a još k tome su navedeni netočni podatci !

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

pa naravno da su zbrkali, nemaju pojima o čemu pišu i govore, ne znaju razliku između lučke uprave i LKPC, jesi gledao jučer šukera u otvorenom, to ti je tak – on isto nema pojima o čemu priča,
boli njih sve skupa kurac, deru po svojem a nama pričaju pričice ko da smo majmuni s kvocjentom inteligencije 16

&


Nakon vijesti o dobivenoj koncesiji, po prometu od cca 700 000 kn i dobar rast cijene u prvih sat vremena izgleda da smo bliže dokapitalizaciji.


Kojoj dokapitalizaciji ?
Državi je samo bitno zaraditi na cijeni koncesije i uredno servisirati kredit od Svjetske banke ?
Dokapitalizaciju neće podržati dok je većinski vlasnik jer bi samim tim morala i sudjelovati u njoj (iz političkih razloga), a to iz nekog razloga očito ne želi ili joj nije prioritet ?
Meni se čini da će dokapitalizacije biti tek nakon što država na bilo koji način smanji svoj udio u vlasništvu L.P ?
Koliko me pamćenje služi krajnji rok za to je 2011 godine, a do tada je Luka Ploče prepuštena sama sebi u pronalasku načina kako da osigura sredstva za potrebnu infrastrukturu na novim terminalima ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Pavlović, Bačić,Polančec, Šuker,Sanader su zbrkani sigurno. [sad]
Ali EBRD i IBRD sigurno nisu. Nove obale se grade, novci se troše ove banke ne bi osigurale sredetva bez da se osigura povrat. Za Vladu je najednostavnije sudjelovati u dokapitalizaciji sa cca 10 000 000 eur a ostatal bi osigurali ostali dioničari cca 6 000 000 eur.
Kroz koncesiju Luka bi vraćala ove kredite a Vlada bi nakon prodaje Luke 2011 godine dobila novce možda i 100 000 000 eur da ih troši kako oni to već znaju na kampanju u izbornoj 2011-oj. [lol]
Prodali su banke, hotele, uskoro INA… Infrastruktura dolazi uskoro nared.

Bilo kakvo drugo rješenje osim financiranja preko Luke Ploče sa dokapom i koncesijom je komplicirano i vodi u blamažu cijelu gore navedenu ekipu.

@endy

Velika večina nas je računala na sve to o čemu ti pišeš pri izglasavanju dokap u 10 mj 07. i 01 mj 08. pa smo popušili!
Nitko nije vjerovao da neče poržati dokap koji su sami predložili i to su opravdali time da je uprava LP d.d. u kojoj sjede ljudi iz HFP i Mirovinskog radila bez znanja vlade!

kako kaže kol. blade:
"boli njih sve skupa kurac, deru po svojem a nama pričaju pričice ko da smo majmuni s kvocjentom inteligencije 16"

ps.
kol. endy, ti to, vjerojatno, sve znaš

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Budući da je u Americi opet zahladilo na burzi i gadno joj curi nos, danas možemo očekivati još deblji minus kod nas ?
Čuvajte se pneumonije!

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Ovdje upišite svoj komentar…


Pavlović, Bačić,Polančec, Šuker,Sanader su zbrkani sigurno. [sad]
Ali EBRD i IBRD sigurno nisu. Nove obale se grade, novci se troše ove banke ne bi osigurale sredetva bez da se osigura povrat. Za Vladu je najednostavnije sudjelovati u dokapitalizaciji sa cca 10 000 000 eur a ostatal bi osigurali ostali dioničari cca 6 000 000 eur.
Kroz koncesiju Luka bi vraćala ove kredite a Vlada bi nakon prodaje Luke 2011 godine dobila novce možda i 100 000 000 eur da ih troši kako oni to već znaju na kampanju u izbornoj 2011-oj. [lol]
Prodali su banke, hotele, uskoro INA… Infrastruktura dolazi uskoro nared.

Bilo kakvo drugo rješenje osim financiranja preko Luke Ploče sa dokapom i koncesijom je komplicirano i vodi u blamažu cijelu gore navedenu ekipu.


Kolega endy…vjerojatno iz primjera INA-e ( za koji je vrlo izgledno da je završena priča ?) znaš da je političarima blamaža apstraktni pojam
(tu bih isključio Pavlovića jer nije političar i njemu je stvarno stalo do Luke, a Bačić i nije pretjerano važan lik u toj cijeloj priči ?)?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close