LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne..2 leti..[wink]

[color=blue][/color]

Kap. Pavloviću nisu poznate činjenice koje su uzrokovale pad dionice…
Koji je vaš komentar

Đubre iz Muća


Kap. Pavloviću nisu poznate činjenice koje su uzrokovale pad dionice…
Koji je vaš komentar

Ti si izgleda jako novi u ovome
Gledano od strane uprave ni nema službenih činjenica koje bi utjecale na pad!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kap. Pavloviću nisu poznate činjenice koje su uzrokovale pad dionice… Koji je vaš komentar

Pije. Znaš da piloti i kapetani najviše piju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

kolege..
mislim da ću se danas prodati dio ostalih dionica iz portfelja s gubitkom..i još kupovati Luku Ploče.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


kolege..
mislim da ću se danas prodati dio ostalih dionica iz portfelja s gubitkom..i još kupovati Luku Ploče.

Zašto[shocked]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


gogo1: ” kolege.. mislim da ću se danas prodati dio ostalih dionica iz portfelja s gubitkom..i još kupovati Luku Ploče. ” Zašto[shocked]

A zašto ne?

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.

A zašto ne?


-11,75 blokada

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


gogo1: ” kolege.. mislim da ću se danas prodati dio ostalih dionica iz portfelja s gubitkom..i još kupovati Luku Ploče. ” Zašto[shocked]

Ako dokap prođe..ionako će mi razlika i više nego pokriti današnju kupovinu…a opcija b u koju manje vjerujem (ali za svaki slučaj) u slučaju da ne prođe…smanjiti će mi drastično sadašnji prosječan ulaz…a
cijena će opet ići naviše.
U svakom slučaju nemam namjeru uopće prodavati dionice Luke Ploče (sve ostale dionice koje imam ne tretiram tako) zbog sjajne duročne perspektive.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

evo Luka Ploče d.d. – obustava trgovanja !

Izgleda ide LKPC na najmanje -20 /- 30 %

Dali netko zna u koliko sati je glavna skupština?

[color=blue][center][i]Ne[/i] [b]Navijaj[/b] [i]nego[/i] [b][u]Kritiziraj[/u][/b][/center][/color]

Jose Luis mislim da nisi u pravu
but IMHO

Đubre iz Muća


Dali netko zna u koliko sati je glavna skupština?

sutra u 10.00 h

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=41f91d39-abe2-4474-b941-bf757244a52b&ref=investor

DOKUP!

Predstavnik HFP-a potvrdio dolazak na Skupštinu Luke Ploče

Na Izvanrednoj glavnoj skupštini dioničara Luke Ploče u petak, na kojoj će Uprava kompanije predložiti povećanje temeljnoga kapitala, svoje sudjelovanje potvrdili su predstavnici države, u čijem je vlasništvu 61,4 posto udjela te kompanije.
“Naš predstavnik, koji će zastupati interese Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP) i Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO), sudjelovat će na Izvanrednoj glavnoj skupštini dioničara Luke Ploče”, potvrdio je za Hinu glasnogovornik Fonda Vedran Kukavica.

Kako je pojasnio, predstavnik HFP-a dobio je punomoć za zastupanje HZMO-a na toj skupštini.

HFP drži 44,4 posto dionica te kompanije u svome vlasništvu, 17 posto u vlasništvu je HZMO-a, a ostatak drže mali dioničari.

Dionica Luke Ploče jučer je zabilježila oštar pad cijene, u jednom trenutku i više od 40 posto. Dan je završila u minusu od 34,3 posto. Luka Ploče jučer je obavijestila Zagrebačku burzu da nema nikakvih materijalnih činjenica koje bi utjecale na takvo kretanje cijene njezine dionice.

Kako ističu analitičari, razlog tome bile su dvojbe ulagača hoće li na skupštini dioničara, zakazanoj za petak, biti prisutni predstavnici države te hoće li biti usvojene najavljene odluke o dokapitalizaciji Luke Ploče. Izvanredna glavna skupština trebala se održati potkraj studenoga lani, no bila je odgođena.

U utorak je bio posljednji dan kupnje te dionice radi mogućeg sudjelovanja u najavljenoj dokapitalizaciji.

Inače, na dnevnom redu Skupštine nalaze se odluka o povećanju temeljnog kapitala izdavanjem dionica društva Luke Ploče privatnom ponudom; odluka o izmjeni Statuta Društva i odluka o utvrđivanju visine naknade za članove Nadzornog odbora.

Uprava društva predlaže povećanje temeljnog kapitala za 125 milijuna kuna, na 214,05 milijuna. Dokapitalizacija bi se provela ulozima u novcu, i to putem izdavanja 312.500 novih redovnih dionica na ime, serije A, pojedinačne nominalne vrijednosti od 400 kuna.

Nove dionice izdale bi se privatnim izdanjem, koje će se obaviti upisom i uplatom u novcu isključivo od strane postojećih dioničara unutar 30 dana od konačnosti Rješenja o odobrenju prospekta os stane Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA). Svaka dionica daje pravo na jedan glas na Glavnoj skupštini društva.

Uprava društva predlaže da se upis novih dionica obavi u dva kruga. U prvom krugu svaki dioničar imao bi pravo upisati onaj dio novih dionica koji odgovara njegovu udjelu u dotadašnjem temeljnom kapitalu Luke Ploče. To će pravo moći ostvariti u roku 14 dana od donošenja odluke.

U drugom krugu imaju pravo sudjelovati samo oni dioničari koji su u prvom krugu u upisnici naznačili da žele sudjelovati u njemu, te koji su u cijelosti iskoristili prava prvenstva upisa dionica u prvome krugu.

Nakon planiranog povećanja, temeljni kapital Luke Ploče iznosio bi 214,05 milijuna. Bit će podijeljen na 535.114 redovne dionice na ime.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close