LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

170 000 tona u prvih 10 dana ovog mjeseca..napokon je krenulo💪

kad bacim oko na obrazac trgovanja ovom dionicom steknem dojam da trgovanje radi par povezanih lica. Tu i tamo se još netko ubaci.

Inače kad je već spomenut AZ fond (koji sad moguće ne radi ništa), oni koji su tu malo duže sjetit će se kako je AZ rušio cijenu jedno godinu dana s postavljenim botovima koji su nastojali da ih opet nitko ne preskače u nalozima i ne dođe do nekih količina. Nakon srušene cijene obavljena je jedna veća transakcija kako bi se uspostavio prosjek na manjim razinama, a sve kako bi PPD dao onu sramnu ponudu za preuzimanje koja na sreću nije prošla.
Čisto tako da spomenem, a bilo je tu još poteza preko “prijatelja” kockara NLK, i sl.

Uvijek se sjetite da su mirovinci ovo dokapitalizirali po 800kn i to je već prošlo godina, a kad nešto dokapitaliziraš onda očekuješ i povrat uz određenu kamatu.

Mirovinci su pak naš kapital iako ga ponekad i prosipaju za kupnju škatula od hotela po Braču i sl.

Trenutno je lkpc na ev/ebitda oko 3, što upućuje da bi cijena ako je pajdaši ne usidre mogla ići na x2.

Pratim razvoj..

Samo usporedba sa lkri..lkri je 3 i pol puta skuplja od dionice lkpc..znamo svi da se do sada kocila cijena dionice..ali sad smo sa rejtingom otisli 2 razine up..pa od Nove Godine nase dionice mogu kupovati i strani fondovi..tako da mislim da je završio kurvin pir na ovoj dionici..tj..nemaju više vremena za špekulacije i nekakve smicalice sa nekim kockarima..agram investom ili slicno..sad se moze jednostavno pojavit strani fond i pomrsit im racune..pa ce te ostale dionice do 50+1 malo skuplje platit nego sto su mislili..mada imam dojam da neko i dalje koci dionicu..

Jedan iznimno trezven i korektan intervju. Direktor je pokazao lijepu razinu korporativne kulture. Svaka čast.

https://www.juzni.hr/hrvoje-livaja-rusko-ukrajinska-kriza-nam-je-donijela-pozitivne-efekte-u-poslovanju.html

Aluminij je skroz stao..ima 3 mjeseca nema nijednog broda sa aluminijem..a planirali su ove godine preradit 300 000 tona..samo ugljen i nafta šibaju..i Lukavac posustaje..stvar spašava ugljen za Srbiju i Italiju..sreća u nesreći..

Koliko sam uspio upratit..prvi kvartal oko 850 000 t..to je zamjetno usporavanje u odnosu na prošlu godinu..sami ugljen i nafta..nisam ovako nešto.odavno.vidio..

alt666, 21.03.2023. u 12:08

Koliko sam uspio upratit..prvi kvartal oko 850 000 t..to je zamjetno usporavanje u odnosu na prošlu godinu..sami ugljen i nafta..nisam ovako nešto.odavno.vidio..

Prošla godina je najbolja godina u povijesti luke Ploče. Teško da će se nešto tako opet ponoviti.

Ali rekao je i Predsjednik uprave Livaja kako će ove godine biti ipak lošiji rezultati jer su vidljiva usporavanja, što rasutog tereta a posebice kontejnerskog za BiH

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Da..ali ipak ce radit sa plusom izgleda s obzirom da ugljen ide odlicno..ovo drugo je od Nove Godine skroz podbacilo..osjeća se da dolazi kriza…

Teško da trenutno uz ove marže mogu poslovati sa minusom.

Pad prihoda očit. Dobit nepoznanica jer ove godine neće biti ekstraporeza.

Ugljen možda ide dobro. Lani 5.5 mil tona rasutog tereta. Ali teoretski max. kapacitet je 6.2 mil tona.

Dakle tu nema baš mnogo prostora za rast.

Kontejnerski promet ovisi o BiH. A ta zemlja je još veća nepoznanica i lutrija.

Bit će ovo negativna godina za ZSE i većinu dionica.

Mislim da bi LKPC se mogla oduprijeti tom trendu. Sumnjam da uz postojeće trendove može rasti ali teško da će i značajnije padati.

Seeker, 22.03.2023. u 21:21

Teško da trenutno uz ove marže mogu poslovati sa minusom.

Pad prihoda očit. Dobit nepoznanica jer ove godine neće biti ekstraporeza.

Ugljen možda ide dobro. Lani 5.5 mil tona rasutog tereta. Ali teoretski max. kapacitet je 6.2 mil tona.

Dakle tu nema baš mnogo prostora za rast.

Kontejnerski promet ovisi o BiH. A ta zemlja je još veća nepoznanica i lutrija.

Bit će ovo negativna godina za ZSE i većinu dionica.

Mislim da bi LKPC se mogla oduprijeti tom trendu. Sumnjam da uz postojeće trendove može rasti ali teško da će i značajnije padati.

Slažem se..neće pasti kao što će druge..

Dodik  prijeti izlaskom iz BIH..To bi snažno utjecalo na poslovanje lkpc..tj negativno bi se odrazilo na poslovanje lkpc..samo jedna pruga trenutno drži poslovanje cijele lkpc…to je opasno jer ta pruga prolazi preko Republike Srpske…Aluminij je skroz stao..očito da su u BIH teške dubioze u tijeku…

alt666, 09.04.2023. u 15:57

Dodik  prijeti izlaskom iz BIH..To bi snažno utjecalo na poslovanje lkpc..tj negativno bi se odrazilo na poslovanje lkpc..samo jedna pruga trenutno drži poslovanje cijele lkpc…to je opasno jer ta pruga prolazi preko Republike Srpske…Aluminij je skroz stao..očito da su u BIH teške dubioze u tijeku…

Osim što dotični stalno prijeti izlaskom iz BiH-a, ne znam kakve to točno ima veze sa LKPC. I dalje će teret stići u Ploče, a to kako će onda od Ploča do Doboja, Banja luke ili gdje već je onda njihov problem. da li će na magarcima, kamionima oko cijele Hrvatske ili Srbije… stvarno nebitno.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Kako sada stojimo s brodovima, uplovljavanjima i teretom? Rekao bi nikad nije bilo ovoliko puno brodova ko zadnjih dana…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Procjena za ovaj mjesec cca 350 000 t..vidjet cemo kako ce biti izvješce za prvi kvartal pa cemo moci donijeti zakljucak otprilike kakva ce biti godina..ako ne bude geopolitickih tenzija..

Po meni ovaj mjesec već do sada (a tek je 13.4.) 230k t.

 

 

Prošli kvartal (IQ/2023) ukupno oko 800k t tereta.

To je u rangu sa

IQ/2021 => 799,718t

i malo manje nego

IQ/2019 => 900,458t

 

IQ/2022 bio je 1,219,210t

 

 

 

IQ/2023

ukupno oko 800k t

od toga:

gorivo: 220k t

rasuti teret: 550k t

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close