LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro on je ne bitan u cijeloj prici danas. Piuncic napunio dzepove i sad moze mlatit praznu slamu, pita ga se koliko i mene. Moze u klobuku ceskat brkove sa miljama na racunu. Ovo moze i na kunu a moze i na 5000 otic jer ovi su namazaniji od njega x5… pevexovci, agrokorci imaju dobru pozadinu samo izvlacenje love sad tko ostane u igri do kraja mozda se i isplati. Drago mi je samo sto su ljudi dolje tvrd orah pa ce radije da im propadne nego da im poklone na 400 toga su postali svjesni… jos ce oni to jednom sigurno pokusat prije iduce 2 godine jer ce tada krenit dobri izvjestaji pa ce bit sto su napravili napravili…

tragedija ove luke je što se male dioničare doživljava kao neprijatelje koje treba preveslat.  Scenarij Peveca, a sad svježe  Dalekovoda i off shore računa na Malti pokazuje o kakvoj se garnituri tu radi.
Priča će na koncu završiti kao i Todorićeva jer drugačije ne može. Pitanje je samo uz koliko kolateralnih žrtava. Luka će ostat. U svakom slučaju ne treba im dat mogućnost da se do većinskog udjela dočepaju samo tako.

Btw osim rasta prihoda, dobro je držati na oku i iznos keša na računu o kojem je Pavlović govorio.

my2 cents

Slažem se neto dobit je više manje nevažna,ja također pratim cash na računu..bio je 180 milja da bi pao na 70 milja i sada opet raste na 116 milja..to je 276 kn po dionici,još pratim i potraživanja od kupaca,to se isto brzo može pretočiti u cash..Firma je solventna i zadužena ispod 50% u odnosu na kapital,to su mi 2 najvažnija pokazatelja,znakovito je i to da su smanjili broj radnika sa 800 na 400,ne bi to radili da im nije stalo do dobiti,realno bilo je previše uhljeba u lkpc,sad ih možeš na šake prebrojati..Možda imaju pritisak od mirovinaca,ipak oni drže znakovit dio dionica..a kupovali su po 850 kn,žele rezultat i jedni i drugi i to je dobar znak…

sparky, 17.07.2021. u 18:00

tragedija ove luke je što se male dioničare doživljava kao neprijatelje koje treba preveslat.  Scenarij Peveca, a sad svježe  Dalekovoda i off shore računa na Malti pokazuje o kakvoj se garnituri tu radi. Priča će na koncu završiti kao i Todorićeva jer drugačije ne može. Pitanje je samo uz koliko kolateralnih žrtava. Luka će ostat.

povijest trgovanja na ZSE naučila nas je da biti u dionici u kojoj te većinski ne želi ne donosi dobro malim dioničarima jer će te veliki preveslati na ovaj ili onaj način

S obzirom da su mirovinci kupovali po 850..a ovih 23% malih dionicara nece ni da cuje za cijenu nižu od 800 kn..bojim se da ce teško oni preveslat male dioničare..mi se nalazimo neformalno i dogovaramo se..Ovdje se vrlo lako može pojavit neko treci i pomrsiti im račune..i ovih 38% je čarolija na koji nacin su došli i po kojoj cijeni..

Oni su tu da im bude dobro. Oni u pevexu sto su ostali lijepe divke su se nasisali, malo ce radit pritisak ali 1k je bliska buducnost ako promet ostane kakav je a svjedoci smo da je stalno sve veci. Ova najava novih terminala najavljuje da ce postati luka br.1…. bilo bi lijepo kad bi se pojavio jedan jaki igrac da malo pomrsi planove… who knows

Između ostalog Hrvatska je postala porezna oaza,porez na dobit samo 10%..ta činjenica će privuć mnoge investitore,mislim da je to najmanji porez na dobit u Eu..to će vrlo brzo rezultirati povećanjem bdp a..tako je Irska od luzera postala ekonomski pobjednik..i mislim da i BIH ima identičan porez na dobit..to je jako bitna stavka,pogotovo kad ti vlasnik firme dolazi za off shore računa..razmišljajte malo..

alt666, 18.07.2021. u 14:10

S obzirom da su mirovinci kupovali po 850..a ovih 23% malih dionicara nece ni da cuje za cijenu nižu od 800 kn..bojim se da ce teško oni preveslat male dioničare..mi se nalazimo neformalno i dogovaramo se..Ovdje se vrlo lako može pojavit neko treci i pomrsiti im račune..i ovih 38% je čarolija na koji nacin su došli i po kojoj cijeni..

 

Da, prvi pokušaj preveslavanja gdje su pokušali kupit 1 kunu za 50 lipa im je neslavno propao. Iskreno ugodno su me tada iznenadili mali.

Mirovincima ne vjerujem ništa. Da žele nešto napraviti ovdje prvo bi vršili pritisak da se krene s isplatom dividende, a to ne rade kao što su radili recimo kod HT-a, svojevremeno Leda i sl.
Moguće im je i politika naredila da ne čačkaju i ne čine dionicu atraktivnom, a sutra možda iz ovog ili onog razloga odluče i da prodaju svoj udio za manje od onog što su platili u dokapitalizaciji i što im je već dijelom pojela inflacija.

Ne treba zaboraviti ni to da je sam AZ sudjelovao u obaranju cijene. Bio sam svjedok automatiziranog trgovanja gdje se malim nalozima rušila cijena, a svaki put kad bi postavili nalog robot bi vas lipario da slučajno nešto ne kupite.

Luka ima ozbiljnu perspektivu, bit će tu još borbe, a najbolje je oružje strpljenje.

Eh da, kad već od Hanfe nema neke koristi, ima ipak nekih ljudi koji su se zauzeli za sebe i druge i to svakako treba podržati:
https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/rakar-niti-osobito-losi-niti-osobito-uspjesni-2309182

 

 

A dobro i atgr je bila na 400-500 a znali smo svi da više vrijedi..Investitori počmu kupovat kad firma pocme prikazivat dobit i počme dijelit dividendu..dok je investicijski ciklus u tijeku oni miruju..ovdje je vecina invedticija gotova i reducirani su troškovi tako da je za očekivat pocetak prikazivanja neto dobiti i rast novca na racunu..

alt666, 19.07.2021. u 13:02

Između ostalog Hrvatska je postala porezna oaza,porez na dobit samo 10%..ta činjenica će privuć mnoge investitore,mislim da je to najmanji porez na dobit u Eu..to će vrlo brzo rezultirati povećanjem bdp a..tako je Irska od luzera postala ekonomski pobjednik..i mislim da i BIH ima identičan porez na dobit..to je jako bitna stavka,pogotovo kad ti vlasnik firme dolazi za off shore računa..razmišljajte malo..

Prvo imaš pdv, onda imaš porez na dobit, onda imaš porez i prirez na dividendu i od 100 kn 59,5kn ide tebi a 40,5 kn ide državi! Ne djeluje mi baš malo?

Kupac plaća pdv..trgovacko drustvo je samo posrednik između kupca i dobavljača..porez na dobit je vrlo bitna stavka u ovom slučaju..imam firmu ..znam šta govorim..

Promet u prvom polugodištu 1 750 000 tona,promet u 7 om mjesecu cca 390 000 tona,dakle to je bez Aluminija, očekivani promet za ovu godinu je 3.6-3,8 milijuna tona,što je po mom mišljenju odličan rezultat..to je porast prometa u odnosu na prošlu godinu od cca 40%.Ostaje nam vidjeti kako će redukcija troškova osoblja utjecati na neto dobit,ali ako je predsjednik uprave najavio da će značajno utjecati na novčani tok i neto dobit,onda zašto mu ne vjerovati u to?

Dobit 13 milja..povecani prihodi po zaposlenome..smanjena zaduženost u odnosu na imovinu i kapital..cash 80 milja..potrazivanja od kupaca 88 milja..vrlo solidno

13 milja od pocetka godine a kvartal 9 milja dobit… zanimljivo 🏁🤗🤗🚀🚀

I laganini u pozitivnu blokadu +11.7%😍😍

New Report

Close