LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako dobro izvješće, jako dobar i zdrav trend rasta poslovanja.  LKPC je čini se iz ove pozicije prilično sigurna oklada.

Promet im konstantno raste,dali su u podkoncesiju luku Metković,preuzeli su većinu i agentura i špedicije,iduće godine ide gradnja najvećeg terminala za ukapljeni plin i naftu u ovom dijelu Jadrana,isto tako ide gradnja novog kontejenrskog terminala kojeg mogu dati u podkoncesiju iste sekunde kad bude gotov,Turci i Kinezi daju over lovu za taj terminal,ugljen ide oko 8 milijuna tona svaki dan za bih,gašenje rudnika podignit će promet samo ugljena iduće godine preko 3 milijuna tona,a di je turistički terminal,stavljanje pontona za Marinu,ja trubim ima godinu dana o ovoj dionici i niko je ne primjećuje,stvarno nevjerovatno…

nije 8 milijuna tona za bih nego 8 000 tona he he

https://more.slobodnadalmacija.hr/om/vijesti/luka-ploce-biljezi-odlicne-poslovne-rezultate-u-buducnosti-je-vidimo-kao-pametnu-zelenu-luku-1118321?fbclid=IwAR3HBQoew7_8O2ncK7ix3HjUp2ypUKSfz_-t2NaGNiT_G4huSZ5w2o6uThM

 

na ovim cijenovnim razinima ovj mi papir izgleda kao sigurna oklada ocekujem vrhunski 3Q sa 20 mi kn dobiti u tom kvartalu

I ja očekujem odličan treći kvartal,ali ne očekujem toliku dobit,njihova godišnja dobit bi se trebala kretati između 30-40 milijuna kuna ,e sad kad bi ostvarili 20 milja u samo jednom kvartalu to bi baš bio bum,zavisi koliko će naplatiti potraživanja od kupaca,ali recimo da im godišnja dobit bude 30 milja što je stvarno realno,to je 72 kune po dionici,da to isplate kroz dividendu to bi bio dividendni prinos od 14% u odnosu na sadašnju cijenu..to bi bilo over totalno..Nijedna dionica nema toliki dividendni prinos..to bi torpediralo cijenu dionice..

alt666, 08.08.2021. u 13:38

I ja očekujem odličan treći kvartal,ali ne očekujem toliku dobit,njihova godišnja dobit bi se trebala kretati između 30-40 milijuna kuna ,e sad kad bi ostvarili 20 milja u samo jednom kvartalu to bi baš bio bum,zavisi koliko će naplatiti potraživanja od kupaca,ali recimo da im godišnja dobit bude 30 milja što je stvarno realno,to je 72 kune po dionici,da to isplate kroz dividendu to bi bio dividendni prinos od 14% u odnosu na sadašnju cijenu..to bi bilo over totalno..Nijedna dionica nema toliki dividendni prinos..to bi torpediralo cijenu dionice..

To je negdje i moja procjena dobiti kako bi trebali ostvarivati. Čak i da nisu nešto super efikasni.  Jedino sumnjam da bi isla tolika dividenda. I  pola dobiti je vec solidno.

Ovo je jedina dionica koja je ostala u pepelu nakon dobrih izvjestaja. Cripto market bi lovu na brzinu okrenuo a tesko je to ovdje na zse a sa lučicom jos teze… primjetit ce je za koju godinu cini se

https://ploce.com.hr/kategorija/luka-ploce/

Ovdje bude novosti dosta koga zanima…

malo su mi čudna ova trgovanja i rast na malim volumenima ova dva dana. Čisto me zanima da li se to štela cijena za neku veću dogovorenu transakciju.
Ipak, Luka Ploče je to.

To be seen…

po meni vrlo jednostavno mali nezele prodavati po ovim multiplima a ako moraju rijesavaju se manjeg broka dionica jer bas moraju a kupnja je takva kao i prodaja ceka se 3Q po meni

cijena iznad 500-550 kn dobra je samo za prodaju, ne za prvi ulazak u dionicu.

previše vas je ulazilo na 400 kn i mnogi bi usprkos zaklinjanju u 1000 kn rado sada izašli van s 20-25% zarade, ali problem je što kupaca koji bi preuzeli štafetu- nema!

Ako Enna želi steći većinski udio od 51%,onda im to ne može uspjet ispod 900 kn..ali i da steknu tih 10% po toj cijeni opet su dobili vlasništvo nad lukom za cca 550 kn prosjek,što je presmiješna cijena s obzirom kakvi projekti ovdje dolaze,dobro je neko ovdje napisao,strpljenje strpljenje i samo strpljenje..

Cestitke imaocima.

Snimao sam ovu dionicu godinama, i nikad nisam usao jer mi se cinilo em nepoznato dugo vremena za cekati em nakon korone je bilo upitno sto dalje em znam da su ovi majstori izuvanja iz cipela em mi je nejasna uloga mirovinaca tu itd.

Ali zeznuo sam se. Pogotovo jer sam zadnje snimao ulaz u nekih 300 kom svega koji dan prije nego je otislo preko 500. A bilo je jos po 460-480.

Sto je tu je. Idemo dalje.

Pozdrav svima!

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Tko god zna čitati bilancu zna da je kupnja ispod 400 kn bila totalni jack pot..ja sam kupio preko 400 kom..i sama totalno slaba likvidnost na tim razinama vam govori da je to dno..Dobro ja i znam koji su im planovi..pa sam zato bio još uvjereniji u kupnju na tim razinama..ali bilo je razvidno da je ta cijena bezobrazno niska..

New Report

Close